Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan ösztönözzem 1,5 éves...

Anniebianca kérdése:

Hogyan ösztönözzem 1,5 éves kisfiamat arra, hogy egyedül kanalazzon?

Figyelt kérdés
Ha kezébe veszi, akkor sem a szájába teszi az ételt,hanem az etetőre,vagy a földre.Tudom hogy hagyni kell próbálkozni, én hagynám is, de néha már elszakad a cérna,amikor meg se próbálja a szájába tenni a kanalat.Más babák ilyenkor már olyan ügyesek,hol rontottam el?
2012. márc. 21. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam másfél évesen ugyanezt csinálta, sőt, ha eléraktam a tányért, azt is sokszor a tálcára borította. Most 22 hónapos, és már ügyesen tud(na) kanállal enni, csak lusta, így eszik pár falatot, és utána etetteti magát.


A kanál mindenképpen legyen a kezében, és esetleg próbáld meg azt, hogy megfogod a kezét és úgy a szájába vezeted a kanalat, és utána nagyon megdicséred, hogy milyen ügyes hogy "egyedül" eszik, igazi nagyfiú...stb.

Nálunk ez nagyon beválik, bár mondom, lusta, úgyhogy jobban szereti, ha én kanalazok.


Ja és semmiképpen se hasonlítsd más gyerekekhez ebben sem, mert minden gyerek máshogy fejlődik, másban ügyesebb, mást csinál hamarabb. Majd fog ő is enni egyedül ne félj, csak kicsit több időbe telik.

2012. márc. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek az elsővel!


Figyu, attól még, hogy egyes babák gyorsabban megtanulnak önállóan enni, nem muszáj minden babának hamar egyedül kanalaznia!

Nem egy gyerek tanul meg csak 2 éves kora körül kanalazni vagy később, és ugyanúgy értelmes, aranyos gyerekek ők is.

Ez nem jelenti, hogy te bármit is elrontottál.


Nekem most másfél éves a lányom, és próbálkozik, próbálkozik, de hát...azt a rendetlenséget amit csinál...hát ez van, majd lesz ő még ügyesebb is! Én nem érzem, hogy bármivel is lemaradt volna.

Én vezetgetem a kezét olyankor, ha nagyon nem megy neki, és megdicsérem utána. Olyankor látom rajta, hogy jobb lesz a kedve és ügyeskedik tovább.

2012. márc. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nyugi,nekem két 21 hónapos fiam van:hát próbálkoznak,de...katasztrófális.Mindenhova kerül kaja,csak a szájukba nem nagyon!!Majd csak megügyesednek,szerintem még nem gáz ez annyira!
2012. márc. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

S miért érzed ezt olyan kellemetlennek?

Én is olvastam már itt, hogy 13 hónaposan tök egyedül eszi a gyerek a leveseket is, de bevallom őszintén kevés ilyennel találkoztam. Az inkább jellemző és egyáltalán nem ciki kategória, amit te írsz, hogy másfél évesen még nem tud önállóan enni. De pár hónap vagy csak pár hét és meg fogja tanulni.

Erre is meg kell érnie, és mindennek eljön az ideje.


Ösztönözni csak úgy lehet, ha hagyod őt, hogy próbálkozzon, vagy ha együtt esztek. Egy falat anyának, egy a babának...látja, ellesi, előbb utóbb megtanulja.

2012. márc. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Engem sosem érdekelt, hogy más gyerek ebben a korban már mit csinált... Éppúgy az sem, hogy míg az enyémet etetni kellett, addig más gyerek már rég ügyesen evett egyedül. Bevallom, én nem bírom nézni a malackodást, és feltakarítani is, ezért sosem erőltettem rá az önálló evést. Aztán amikor kivette a kezemből a kanalat és önállóan akart enni, akkor csak olyan ételeknél engedtem, amiből nem tudott csinálni nagy disznóólt. Ilyen pl a tészta, rizs, nagy darabos zöldségek, amit könnyebben kikanalazhat, vagy felszúrhat villára. A levesek csak később jöttek, amikor már ügyesedett. Amire a levest önállóan kanalazta, már sokat fejlődött. Most 3 éves lesz, és még néha én etetem, ha sietünk valamiért, de tudom hogy már ő is tudja csinálni.

Azt tanácsolom, hogy várd meg, amíg ő akar önállóan enni, még nem várja el senki tőle. Aztán elkezdhetitek a könnyebben kanalazhatókkal és a végén jöhetnek a nehezebbek, úgy ahogy én csináltam. Ezt is tanulni kell, mint minden mást.

2012. márc. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!