Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy a 3 hetes...

Mit csináljak, hogy a 3 hetes picim a saját ágyában aludjon? Éjszaka első felében nincs gond, de az első szopi után mellettünk marad, néha azért mert én is elalszom, máskor meg visszarakom, és megy a nyöszörgés, amig vissza nem teszem magam mellé

Figyelt kérdés
2012. ápr. 2. 15:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
57%

sajnos kezd elkapatódni

milyen jó anya mellett elaludni ráadásul közel a cici is, minek feküdjek külön a hideg ágyikóban?


na ezt gondolják a babák :)


várd meg míg elalszik, addig fejd le a maradék tejed, vagy ilyesmi és ha elalszik szépen tedd be az ágyikójába, tegyél alá polár meleg takarót az nem kelt hideg érzést sem,,, próbálj ne elaludni mert az istennek se fogod tudni lerázni magatokról!

több tanácsot nem tudok adni, de hátha más igen :)

2012. ápr. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
59%
Szia ez nekem is kérdésem volt régen ugyan ez volt a bibi nálunk is én úgy csináltam hogy éjjel 1 kor evett és utána melegítettem vizet egy flakonba tettem testhőmérsékletűre melegítettem és az én egyik rucimba csavartam azt tettem mellé a kiságyba és úgy érezte ott vagyok és szép lassan arról is leszokott most 9 hós és már nem is alszik el nálunk a mi szobánka sak az ő kicsi hején :)
2012. ápr. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon kicsi még, így az anyai közelség számára nagyon fontos, vagy maga az, hogy körül van véve, mint odabent a pocakodban. Esetleg a kiságyában tedd körbe őt valamivel.

Gondolj bele, mekkora ürességet érezhet egy magához képest hatalmas ágyban? Felébred és csak azt látja, hogy ott van egyedül nagy üres térben.

Amúgy ez idővel úgyis alakul, amikor megszokja már a külvilágot és egyre jobban el fogja tudni viselni, hogy nincs burokban.

2012. ápr. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
62%

Gondolj csak bele, hogy alig 3 hete van külön tőled. Időbe fog kerülni, amíg ezt megszokja. Adj neki időt hozzá.

Próbáld a kiságyat egész közel tenni az ágyatokhoz, hogy ha kell csak átnyulj a babához. Az is jó ötlet, hogy egy ruhadarabot, amin a bőröd illata van - tegyél át neki a kiságyba. (például aludj egy-2 napot az ő lepedőjén, így átveszi az illatod).

Legyél türelmes vele, mert még nagyon picike, és hidd el, magától változni fog, ha eljön az ideje...

Egy 2 gyermekes anyuka

2012. ápr. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
59%

nem értem miért kellett lepontozni,

semmi rosszat nem írtam szerintem, a babák megszokják a jót

de akkor nyugodtan aludjon anyuka mellett a baba, a kérdező azt kérdezte hogy szokassa vissza a saját ágyába én leírtam ti meg 0% -ra pontoztok le, csak gőzöm sincs miért!


első voltam ! és nem vagyok tudatlan 2 gyermekem van, tudom milyen az ha odakap a baba de csak pontozgassatok ha jól esik !

2012. ápr. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
63%

Mindig az idióták pontozgatnak le! Az nagyon sikk, bezzeg a "hasznos" válaszért nem jár pont... ne bánkódj, ilyenek a magyar emberek (nagy része), rosszindulatúak!


Én is azt mondanám, hogy ne szoktasd magad mellé, mert sokkal nehezebb átszoktatni utána az ágyába. Tudom jönnek most mindenféle kötődés elméletekkel, nem kell vele foglalkozni, nem egészen úgy működik, mint ahogyan a mai amerikai neoliberális neveléselmélet hangoztatja.


Persze, hogy jó neki anya mellett és azokban a kultúrákban, ahol még kollektivizmus és ezzel együtt jóval erősebb dependencia is van, ez természetes, hogy a gyerek a szülő mellett alszik. Viszont ott más a társadalmi berendezkedés, nem kell hamar önállónak lenni, nem kell hamar leválni a szülőktől, sőt!

Viszont a mai világban itt nyugaton más a helyzet, mint mondjuk az afrikai törzseknél, ezzel egyetértünk ugye.


Az is zavarja a babát, hogy túl nagy a tér az ágyban. Mindenképpen szorosan célszerű betakarni, akár bepólyálni és vagy bölcsőben fektetni, vagy egy göngyölt takaróval beszűkíteni a baba helyét. Az is jó, ha a kiságy közvetlenül melletted van, ahová csak át tudsz nyúlni, megsimizni.

Az én fiam nappal nagyon sokat volt ölben az elején (hasfájás miatt is), de éjjel mindig külön ágyba tettem, így szokta meg. Most 4 hónapos és gyönyörűen elalszik egyedül, csak picit kell ringatni alvás előtt.

2012. ápr. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
41%

hát ez érdekes 15 perc alatt felment 60 % -ra

tényleg nem érdekes ez a pontozgatás meg nem ez a lényeg, de azért szeretem ha hasznosnak tartják a válaszaimat.

2012. ápr. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
59%
Adtam neked egy zöld kezecskét:)
2012. ápr. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
61%
köszi :)))
2012. ápr. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
69%

Aki szerint nem fontos a közelség és nem fontos, hogy a baba biztonságban érezze magát (akár párnákkal körülvéve, akár egy takaróba bugyolálva), és aki szerint a baba egyből pár hét után tanuljon meg magától azonnal egyedül lenni, miközben 9 hónapig egy pociban volt, hát az bolond.

Én tök egyetértek az első három válaszolóval (mondjuk abban nem hogy már el lett kapatva, az még korai lenne így 3 hetesen, de ez még nem lepontozós téma).

Kicsi még a babád, alakulni fog ez hidd el.

Én zöld 'kezeltem'. :)

2012. ápr. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!