Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újdonsült anyukák! Az apuka...

Újdonsült anyukák! Az apuka mit szól a babához? Miben segít, miket csinál? Mit csinált a terhességed alatt? Hogyan reagált amikor elmondtad neki, hogy baba lesz? Hogyan fogadta a baba nemét?

Figyelt kérdés

Hogyan oldottátok meg a nemi életet? Mit szólt a rosszullétekhez? Segített neked bármiben?

Szóval mindenre kíváncsi vagyok, hogy a párotok miként éli ezt meg:)


2012. ápr. 3. 21:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%

Mi fiatal szülők vagyunk (20 évesek) így a várandósságom elején mind a ketten féltünk. (nem terveztük a babát) De ahogy telt-múlt az idő egyre lelkesebbek lettünk, a Párom majdnem minden ultrahangra elkísért engem. (Azt hiszem talán csak egy ultrahangon nem tudott ott lenni. :)) Velem együtt olvasgatott cikkeket a baba fejlődéséről a pocakban, hogy melyik héten milyen szakaszokon megy át ... stb. Sokszor figyelte a mozgását a pocakomat fogva, a nemének pedig nagyon-nagyon örült mert mindvégig kislányt szeretett volna. (a 20. héten tudtuk meg) A nemi életünkkel hála Istennek nem volt semmi gond, nem tiltottak minket a szextől, sőt! Jobban kívántuk egymást mint valaha! Rosszulléteim nem nagyon voltak, de ha mégis, a gondomat viselte, leültetett és hozott nekem vizet ... stb. :) Amiben tudott segített nekem! Ezt most sincs másként ... A babával kapcsolatban is sokat segít! Pelenkáz, etet, altat ... Ha esetleg én elfáradtam. :) Nem írtad, hogy Te babát vársz? Ha igen akkor hányadik hétben jársz? A nemét tudod már? A Te Párod hogyan fogadta? Vagy csak érdeklődő jelleggel tetted fel a kérdésed?

Egy 7 hónapos kislányka anyukája

2012. ápr. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Húúú de sok kérdés, na akkor sorban válaszolok:

1. majd' kiugrott a bőréből, amikor megtudta, alaposan megünnepelte a barátaival, óránként hívott kicsit ittasan, hogy apa leszek :)

2. nekem ő mindenben segít, takarít, főz, vásárol, ugyanolyan ügyesen pelenkázik, fürdet mint bármelyik anyuka, tényleg nagy szerencsém van vele

3. minden egyes vizsgálatra elkísért, soha nem mentem egyedül, teljesen átélte velem a várandósság minden percét

4. nekünk kislányunk lett és ő nagyon lányt szeretett volna (bár én elsőnek fiút), szóval határtalan volt az öröme

5. várandósság alatt nem igazán működött, mert veszélyeztetett terhes voltam, de szülés után megvártuk a 6 hetet és ment simán, bár az első alkalom nem volt az igazi, most szinte még jobb, mint a baba előtt

7. rosszullétek nem igazán volta, viszont hangulatingadozásaim elég sok, szegényt párszor jól leteremtettem a semmiért, de soha nem volt veszekedés, nagyon jól kezelte ezeket a helyzeteket.

Szerencsés ember vagyok, elmondhatom :)

2012. ápr. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nem, sajnos még nem:) De valahogy ilyen "babát akarok" lázban égek:D

Még jelöltem sincs hozzá:) csak kíváncsi vagyok a férfiak hogyan fogadják:) Hogy megváltoznak e:) Felnőnek e ők is a feladathoz:)

2012. ápr. 3. 21:16
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Apuka borzasztó boldog volt, mikor kiderült, hogy terhes vagyok. Terhességem alatt tenyerén hordozott(bár bele gondolva egyébként is így bánik velem), mindenben segített(erre főleg a terhesség vége felé volt szükség) amit csak kértem, nagyon próbált kímélni és nagyon büszke volt rám és a pocakomra. Mi mindkétszer kb 99%ig tudtuk hogy kislányunk lesz, úgyhogy nem érte meglepetés...

Rosszul nem voltam soha. A nemi élet bajos volt: Én nagyon fáradt voltam legtöbbször és a testem változását sem éltem meg jól, így a szex sem ment úgy ahogy kellett volna. De apa hősiesen türelmes volt ebben is.

Most pedig hogy megvan már a pici vele nagyon jól bánik. Babusgatja, beszél hozzá, ha kell fürdeti, pelenkázza, öltözteti...csak megetetni nem tudja:-D. Mikor megszültem és még nagyon gyenge és fáradt voltam az első héten volt hogy éjszaka mikor sírt a pici, ő ébren volt vele órákat, ringatta, csak szopizni hozta, hogy anya tudjon pihenni....

Tökéletesebb apukát el sem tudnék képzelni a gyermekeimnek!

Nah most megyek is és nagyon megszeretgetem...;-)

2012. ápr. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Imádja! Apa szemefénye, kishercegnője---> ez magáért beszél.

Amire csak megkérem, segít. Pl ő fürdet majdnem mindennap, eteti, pelenkázza, este ő altatja. Büfizteti, öltözteti, sétálni viszi. Játszik vele, énekel, zenél neki. (6 hós) Az uh-k többségére bejött, ha itthon volt elvitt terhesgondozásra, vizsgálatra. Simogatta, puszilgatta a pocakomat, ha elment valahová, ill hazajött köszönt a pocaknak is, megpuszilta. Sokat olvasott ő is a témában, a kórházban ő magyarázta el az egyik kismamának, hogy mi az a nyákdugó, kérdezgette a nővéreket, hogy mi micsoda, bekéredzkedett a szülőszobába míg én nst-n voltam. Iszonyúan örült neki, hogy sikerült a baba, együtt meresztettük a szemünket, hogy + lesz e a teszt. Ő is bent volt velem a 18 hetes uh-n, és fülig érő szájjal jöttünk ki. Ő lányt akart, az is lett. Nagy a "szerelem" köztük. :)

A nemi életet megoldottuk mindig, a pózok kicsit furák voltak, de a lényeg megvolt mindkét részről. :) Nem nagyon voltam rosszul, egyszer hánytam csak. (Éhgyomorra vettem be a terhesvitamint.) Mindenben segített amiben csak tudott.

2012. ápr. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mind a két baba tervezett volt. Mégis, amikor az elsőt megmondtam neki, láttam a szemén, hogy halálra rémült. De persze tagadta, azt mondta, hogy nagyon örül. A másodiknak már jobban örült, már tudta, mire számíthat.

Szex nem nagyon volt, ő állítja, hogy lelombozzák a terhes nők, hogy már van bent valaki. Ő úgy nem akart szexet, de az persze jól jött, ha én kielégítettem őt.

Az első terhességemnél rosszul voltam az elején, persze sajnált, mit szólt volna? A másodiknál szerencsére nem voltam rosszul.

A vizsgálatokra nem nagyon kísért el, főleg a másodiknál nem, mivel a nagyra is kellett valakinek vigyázni. Az első uh-ra eljött velem, mert még nem látott olyat, de a doki nem engedte be:- Nem szeretem, ha vizsgálat közben idegenek lábatlankodnak itt.

Pedig azért vett ki szabit. Na, utána fogadtam magándokit. Egy-két alkalommal eljött még, hogy lássa az uh-t, de aztán mondtam neki, hogyha nem akar, én nem ragaszkodom hozzá.

Mi mind a két gyereknél az első perctől fogva sejtettük, tudtuk a nemét, szóval meglepetés nem volt: 1. kislány, 2. fiú.

Amiben tudott, segített, de persze dolgozott, szóval azért a nap nagy részében egyedül voltam.

A babával is segít, amit tud. Illetve most már kisgyerekek, nem is babák. Ahogy nőnek, egyre többet foglalkozik velük, valahogy a kisbabákkal nem tudott nagyon mit kezdeni. De most már szívesen játszik velük, olvas mesét, fest, tornászik velük. Aranyosak együtt.

2012. ápr. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is nagyon fiatalok vagyunk,én 22 éves vagyok,párom 21,kisfiunk 10 hónapos.

Főiskola mellett,20 évesen lettem terhes,nem terveztük,de hát megtartottuk,mert amúgy is szerettünk volna babát 2-3 éven belül.Az elején mindketten kicsit meg voltunk ijedve,11 tesztet csináltam,hogy biztos-e,a szülei kiakadtak nekem csak anyukám ijedt meg,apukám nyugodt volt,mert hát azért gyerekek vagyunk részben,meg tanulunk,igaz hogy dolgoztunk tanulás mellett mindketten. az első 3-3,5 hónap nem volt egyszerű,rosszul voltam,nagyon sokat aludtam,szédelegtem,hányinger..minden ami kell.Minden Uh-ra elkisért,simogatta a pocakom,olvasta hogyan fejlődik a baba,alig várta hogy megmozduljon a baba,miután először érezte majd kiugrott a bőréből,rendszeresen rátette a kezét a hasamra mikor rúgja meg a kisfia :)Mikor kiderült,hogy fiú lesz mindketten nagyon örültünk ez volt a vágyunk.rengeteget segített már terhesség alatt,főzött nekem,ha valamit kívántam igyekezett beszerezni,a terhesség végén helyettem takarított.Bent volt velem a szülésnél,sőt mivel már szülés előtt 2 nappal befektettek ott volt végig mellettem,nyugtatott,nem hagyott egyedül.Mikor megszületett a kisfiunk és először a kezébe kapta csak úgy ragyogott a szeme.

A terhesség 31.hetétől szülés után 8 hétig nem tudtunk szeretkezni,máshogy kellett megoldani.Nagyon türelmes és megértő volt mindvégig,miután már lehetett is óvatos volt,nem erőltette.Sokat segített az elején együtt keltünk,problémák voltak a szoptatással,a kisfiam nem volt hajlandó így fejtem,minden hajnalban és éjjel Ő etette a babát én fejtem.Később ő vigyázott a babára,hogy kipihenhessem magam.Átvállalta a babát hogy sétálhassak egyet,jól kezelte a szülési depressziómat,ami elég durva volt.Együtt aludt napközben néha a babával,pelenkázta/pelenkázza,Ő fürdette/fürdeti mióta kijöttünk a kórházból.Mióta nagyobb sokat játszanak,sokat vigyáz rá ha suliba vagyok,kapok én is kimenőt,mindkettőnknek van.Segít a házmunkában is.

Türelmesebb,mint én, sőt sokszor felnőttebbnek érzem magamnál.

Nagyon jó apuka,és nagyon jó férj,fiunk is oda van érte,mondja is mindig hogy Apa-apa.Miután belerázódtunk naponta-2 naponta élünk nemi életet.Mindketten nagyon várjuk,hogy jöhessen minél hamarabb a következő,3-4 gyermeket szeretnénk mindketten.

Nálatok mi a helyzet?

2012. ápr. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Csatlakoznék a 2-es válaszolóhoz, az én Párom is csodálatos Apa és csodálatos Férfi! :)


1: Megleptem Őt egy versecskével és a teszttel. Mikor megtalálta csak ültünk egymással szemben, könnyes szemmel, de nem is kellettek szavak. Nagyon-nagyon örült Neki!

2: Mindenben segít. Házi munkát megcsinálja, ha épp látja, hogy nekem elfogyott az erőm. Hozzáteszem már várjuk a kis tesót, így most is nagyon kímél engem. A babához felkel akár hétköznapokon is, minden este fürdeti, altatja, játszik vele, mennek sétálni, pelenkázza, egy szóval a világon mindent meg tud oldani.

3: Ő volt a megtestesült nyugalom és optimizmus. Amire sokszor szükségem is volt, a hangulatváltozások miatt. Szerencsére nagyon-nagyon jól kezelte a helyzeteket. Emellett sokat olvasgatott a témáról. Néha még ma is meglepődöm, hogy van amiről többet tud, mint én! :) Sajnos a vizsgálatokra csak ritkán tudott eljönni, szegény, nagyon sokat dolgozik.

4. A baba nemét együtt tudtuk meg, 4d ultrahangon. A föld felett járt, mikor megtudta kislány lesz. Nála az az érdekes, hogy meggyőződésem, hogy ha kisfiút mondtak volna, ugyanígy a föld felett járt volna.

5. A nemi életünk nem változott semmit. Kicsit talán ritkult, de nem vészesen. Még a szülés előtti nap is minden. :) Másnap megszületett a kislányunk a kiírt napon.

6. Rosszullétem nagyon ritkán volt, talán pár alkalommal, de akkor is állt a hátam mögött és simogatta a hátam (ami először nekem furcsa volt), majd utána feltakarított.

Azt szoktam mondani, hogy Engem nagyon szerethetnek az Égiek, hogy egy ilyen őrangyalt kaptam magam mellé a Párom személyében. Azóta kibővült az angyalsereg, a kislányom is áldott jó természet, ő nemsokára lesz egy éves, és útban a legkisebb pici tündér. (Ő is lány lesz.) :))))))))))))))

2012. ápr. 4. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Örült neki! Terhessèg alatt semmit nem segitett. Szülès utàn se. Itthon volt 2 hetet, gèpezett èjfèlig, 10-ig aludt. Azota heti 2-szer föz, napi fèl òrát van a lànyàval. 4 hònapos 3 hetes kislàny anyucija
2012. ápr. 18. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Az első válaszolót miért kellett lepontozni? Nem értem. Csak azért mert fiatalon szült és boldog? Ilyen a magyar ember. Gratulálok mindenkinek.


9. válaszoló! Biztos jó helyre szültél te gyereket? Már elnézést...

2012. ápr. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!