Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit vállal az apuka a...

Mennyit vállal az apuka a baba körüli munkákból?

Figyelt kérdés
Minden anyuka a picivel otthon van, és sok apuka reggeltől estig dolgozik. Ilyenkor az anyuka csinál mindent a baba körül, és max. hétvégeken segít be az apa? Vagy ha nagyobb a gyerek (1-2 éves) akkor van rábízva? Hogy szokott ez lenni a gyakorlatban? Általában.
2010. aug. 29. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy általában hogy van. Nálunk úgy van, hogy esténként 1-2 órát játszik a picivel miután hazaért (addig én vacsit csinálok és takarítok) és ő is fürdeti meg minden este. Hétvégén változó, de nagyjából az egész napot együtt töltjük amikor itthon vagyok (együtt takarítunk, ebédelünk, aztán játszótérre megyünk vagy itthon játszunk). Minden második hétvégén suliban vagyok egész szombaton, ilyenkor is ő vigyáz a gyerekre, kb. 4 hós korától. Mondjuk most már mindjárt 2 éves lesz, úgyhogy sokkal több mindent lehet vele játszani, egyre jobban boldogul. Az elején azért voltak gondjai, hogy mit is kéne kezdenie a kisfiával.
2010. aug. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elso, de jo nektek. :) Nallunk sajnos nagyon keveset segit mondhatom, hogy semmit. Egesz nap a tv-t bamulja ahelyett, hogy jott volna velunk setalni. Egyedul mentem a babaval. Tegnap ugyan ez volt. 3 napja ugy takaritottam ki a furdot, hogy este mikor elaludt a kisfiam nekialltam, majdnem ejfelvolt mire vegeztem. Nem dolgozik allo nap. Reggel 7-tol delutan 3-ig. 16:30-ra mar itthon van, de semmit nem segit sajnos. Legalabb jatszan szegeny kisfiammal de azt sem csinalja. En furdetem egyedul a kis dragamat. En nagyon el vagyok keseredve de megoldjuk. Remelem nallatok jobb a helyzet.
2010. aug. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos a második válaszolóhoz csatlakozom. Nekem sem segít semmit! Ö is délután 4-5 körül már itthon van, de csak ül a számítógépnél. Egyedül csinálok mindent a háztartást is és gyerek körüli dolgokat is. Soha nem jött velünk sétálni. Most 9hós a lányom. Én nagyon nehezen viselem. Sokszor vitázunk is rajta, de semmi nem változik.
2010. aug. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szinte mindent,mindenben segít.ha délelőttös akkor a délután együtt töltik,kimennek az udvarra,vagy bent hancúroznak,majd együtt sétálni megyünk,vagy elintézzük a dolgaink.a délutános akkor délelőtt megy játszani a gyerekkel.addig én megfőzök,kitakarítok,apa elmegy és én leteszem aludni a babát,majd az egész délután ketten játszunk,teszünk veszünk,ilyenkor én fürdetem,de a du itthon van akkor ő.a háztartásba is besegít,takarítani,mosogatni,teregetni.vagy barkácsol a ház körül,de olyankor is viszi 19 hónapos fiát.szóval úgy érzem szerencsés vagyok.annak aki egész nap csak tv-zik a párja én biztos rá borítanám a tv-t.mond már meg neki,hogy csak egy ember vagy aki azért elfárad ám,és ennyi mindent te sem tudsz csinálni,a gyerek mindkettőé,így a felelősség is,nekem hála ezeket magától csinálja a párom,és még sosem kellett ezért szót emelnem.nem is használom ki,mert ha látom,hogy fáradtabb,akkor inkább én vagyok a gyerekkel mégis ő kel fél 4-kor.szóval ez olyan kölcsönös dolog.
2010. aug. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon keveset van velünk, reggel-4-5-től este 5-7-ig dolgozik, meló után a lovat és a kutyát látja el. De ha van egy pici szabad ideje rögtön a kisfiúnkkal van, az ha csak egy fél óra akkor is :)
2010. aug. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szerencsés vagyok, mert az én férjem tényleg segít nekünk.

ha kell tisztába tesz, sétálni megy a gyerekkel, ha kezdek kiborulni, megeteti ha kell.

nálunk úgy van, hogy van egy délután, amikor ,,kimenő" van, ilyenkor menjen sörözni, vagy amit akar, nekem is v an ilyen pár órám. Ez így jól működik, sztem mindenképp kell az ,hogy együtt is és külön-külön is legyen a család.

2010. aug. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!