Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiús anyukák! Mikortól...

Kisfiús anyukák! Mikortól kezdjek komolyan aggódni a fitymaszűkület miatt?

Figyelt kérdés
10 hós kisfiam fütyijén a bőrt még mindíg nem lehet felhúzni,mondjuk soha nem is erőltettem.A doki nem mondta, hogy aggódni kellene, de mostmár kezd aggasztani a dolog.Olyan sok rosszat hallottam már.Mi újság ilyen téren a kisfiatokkal.Leírnátok a tapasztalataitokat?
2009. jún. 16. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! mi 2 hetes kora óta húzzuk a bőrt fürdésnél. a meleg vízben kitágul a bőr, és nem roncsoljuk. Persze csak nagyon óvatosan csináljuk. Most 6 hós a fiam, és ugyan még hátra nem ment neki, de szépen alakul, a kis makkjának kb.a fele már ki van:) Nyugodtan húzz rajta egy párat fürdésnél, óvatosan, minden alkalommal kicsit jobban. ha véletlen hátra húznád, és nem akar visszamenni ne ess kétségbe, fogd meg mint a cigit a két ujjad (mutató és középső) közé, és a hüvelykujjaddal nyomd vissza.Szerintem jobb, ha finoman elkezditek, mint aztán egyszer a doki hátra rántja. nem hiszek benne, hogy magától megoldódik a probléma.Sok sikert!
2009. jún. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A mi sztorink:


Amikor megszületett, éppen csak annyi hely volt, hogy rendesen tudott pisilni, de úgymond felhúzni a bőrt nem lehetett. Akkor mindenki azt mondta, hogy hadjam, majd később meg lehet próbálni, de egyenlőre ne is piszkáljam.

A gyerekorvosnak is megmutattam később (kb 1 évesen) de ő azt mondta, hogy ezt már nem húzza fel neki, mert nagyon szűk. Két évesen, mert már nyár volt és nem kellett neki a pelenka, elvittük a Heim Pál-ba, ahol a doki egy másodperc alatt elintézte neki. 2 hétig hozzá sem tudtam érni, mert annyira ordított, rúgott stb...

Azért megpróbáltunk mindent és nem teljesen de egy kicsit visszatapadt. Azóta ilyen és most már nagyobb fiú, gondoltuk megint elvisszük. Igaz semmilyen problémánk nincs így, de annyi mindent lehet hallani, hogy nem tudom eldönteni mi legyen. Van aki azt mondja, hogy az amúgy is szokásos esti fürdetésnél kell egy kicsit minding meghuzogatni, amíg persze nem fáj stb.., de ettől nekünk nem változott semmi.

Szóval, lehet, hogy jó nagy marhaságot csináltunk a dologból, de ezt inkább csak a tapasztalat miatt írtam le, nem követni valónak.

Azért én is kíváncsi lennék még a válaszokra.

2009. jún. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon oszlik a vélemény, de 1 évet mondanak a választónak.

Szerintem jobb minél előbb kezelni a megfelelő módszerrel, mint már kamasz korában...

(sajnos sok felnőtt ismerősöm szenved, és már nem meri megműttetni magát. Ne járjon így fiad!)

2009. jún. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Épp tegnap beszélgettem erről a témáról védőnő ismerősömmel,mindketten ötvenesek vagyunk.Elmondtam,hogy annak idején (huszonéve) a fiamnak volt hasonló problémája,meg se lehetett mozdítani a bőrt a makkon. 2 hónaposan elvittük urológushoz,azt mondta,3 éves korában vigyem vissza. Lehívtam egy gyerekorvost (ajánlották) aki urológus is volt,ő azt mondta,5 hónapos korában szóljunk neki. Akkor lejött,ott helyben a pelenkázón "megcsinálta".Kb 1 héten keresztül naponta jött,lekezelni.Gyönyörűen rendbetette,aztán fürdéskor mindig hátrahúztuk,megmostuk,később,mikor már egyewdül fürdött,rászoktattuk,hogy mindig ő is így mossa. Sose volt vele problémánk. Ismerősöm betartotta a 3 évre vonatkozó várakozást,a kisfiának körülmetélte az orvos,a fájdalomra évekig visszaemlékezett,ráadásul elég kókler munkát végzett az orvos. A védőnő ismerősöm mondta,hogy ma 3 éves korig nem szoktak hozzányúlni,de az ő gyerekorvosa (idősebb orvos) megcsinálja 5 hónaposan (persze ezt egyedileg kell megítélni,hogy csak letapadás,vagy tényleges fitymaszűkület) és nagyon sok gyerek nem kerül kés alá az ő körzetükben. Természetesen a szülő dönt.De az orvosok volt idő,hogy szinte évente változtattak az álláspontjukon,mint pl ma az elválasztásnál. Arról is megoszlanak a vélemények.
2009. jún. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!