Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pénteken lesz a lányom kereszt...

Pénteken lesz a lányom keresztelője! Nekünk kötelező a fekete kosztüm és öltöny? Mert Nagypéntek lesz és liturgia van! Vagy lehet menni világos kosztümben is?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 4. 23:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

nagypénteki misére is mehetsz világos kosztümben.

senki nem megy feketében,nem kell gyászolni

2012. ápr. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Persze, hogy lehet menni! Szerintem nem is ildomos feketében menni, nagyon nem mutat jól egy keresztelőn. Még esetleg az öltöny lehet fekete, bár szerintem jobb egy sötétkék, de ez tényleg részletkérdés, mert a legtöbb embernek nincs olyan sok öltönye, hogy még választhasson is. De a nőkön lévő kosztüm vagy bármilyen más ruha ne legyen fekete.
2012. ápr. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%
Keresztelő miatt mész templomba nem temetés miatt...
2012. ápr. 5. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Böjtbe nem szoktak keresztelni, legalábbis errefelé. Nem értem, ráadásul pont nagypénteken....

Szerintem ne menj feketébe, max szoknya fekete, de felül ne. Nem szép keresztelőn. Meg amúgy se járnál feketébe aznap, nem? Csak a templom miatt nem kell.

Már amúgy is hidegebbet mondanak péntekre, ha van kis vékonyabb fekete kabátod, vidd el azt, és liturgiára felveszed. ?

2012. ápr. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Akkor világosban megyek, a férjem meg szürke öltönyben!
2012. ápr. 5. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!