Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 22 fok körül nem járó 1...

22 fok körül nem járó 1 évesre adtok még harisnyát kintre?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 5. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Én adtam, de nem kellett volna :(
2012. ápr. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
en igen
2012. ápr. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is adtam, főleg azért, hogy ne a bőrére menjen a homok a homokozóban.
2012. ápr. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nem adtam, ma először. Így csupa izzadt volt a kis lába, mire hazaértünk a sétából.
2012. ápr. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szóval így IS csupa izzadt volt a lába, bocsi!
2012. ápr. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

NEM!!!!!

Nagyon sok anyuka esik abba a hibába, hogy agyonöltözteti a gyereket, mondván, hogy olyan pici még, nehogy megfázzon. Egy kisbabára (már egy hónaposan is) max 1 fokozattal kell melegebb ruha, mint amit te magad felvennél, az is csak azért, mert ő fekszik, és alszik is séta közben. Ez azt jelenti, hogy ha te kellemesen érzed magad rövid ujjúban, akkor rá mehet egy vékony hosszú ujjú, plusz dobj rá egy vékony takarót, ha elalszik. 22 fok az szoba hőmérséklet, ilyen melegben SEMMIKÉPPEN ne adj a gyerekre harisnyát, mert megizzad, és a legkisebb szellőtől megfázhat! (A megfázás leggyakoribb oka pici babáknál a túlöltöztetés.)

Inkább legyen nálatok mindig egy takaró, ha kicsit lehűlne az idő, mint hogy túlöltöztesd a picit! Majd ha bölcsis, ovis lesz, akkor fogsz rájönni, hogy túlzásba viszed az öltöztetést, mikor elviszed nagykabátban a gyereket, és egy szál pólóban játszik kint a többiekkel együtt, mikor mész érte - és még így is szakad róla a víz...:)


Én nem adtam harisnyát a gyerekre 10 fok fölött, teljesen fölösleges, nem is volt soha beteg, amíg közösségbe nem került, és ott nem kapott el ezt-azt. 6 hetesen, mikor vittem a kötelező vizsgálatra (nyár volt, 35 fok), az összes gyereken (20-30 pici volt még rajtunk kívül) hosszúujjú volt, és vékony sapka, némelyiken még vékony takaró is, az egyik szerencsétlenen még párnázott pólya is. Az én kisfiamon egy ujjatlan body volt, és napernyővel leárnyékoltam, hogy ne érje a nap (otthon amúgy még ennyi sem, egy szál pelusban volt egész nap, ha elaludt, letakartam egy vékony ruhapelenkával). Mikor bevittük a doktornőhöz, kivitte megmutatni a folyosóra a többieknek, hogy tessék, ez a megfelelő viselet egy ekkora picinek ilyen időben.

2012. ápr. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Az utólsónak különösen, hasznos volt :)
2012. ápr. 9. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!