Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek állapítottak meg a...

Kinek állapítottak meg a babájánál szívzörejt?

Figyelt kérdés
Ez állítólag vele született és nagyon sok gyereknek van. Mi ez tulajdon képpen???
2009. jún. 16. 22:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Örülök a kérdésednek, és remélem sok válasz fog érkezni, mert nálunk is ez van. Most 4 és fél hós a kislányom. 2 hónaposan hallotta először a doktornő a szívzörejt. 3 hós vizsgálaton nem hallotta, 4 hós vizsgálaton újra erőteljesen hallható volt. Nekem azt mondta , hogy ez teljesen ártalmatlan, és ki fogja nőni. Ha egyéves korában még mindig hallani fogja, akkor elküld minket kardiológiára.
2009. jún. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nekem mikor ezt mondták a kórházba órákig csak sírtam de sokan megnyugtattak hogy ne aggódjak miután rendesen megvizsgálták a kicsit és azt mondták tényleg ne aggódjak akkor megnyugodtam 2 hét múlva megyünk kontrollra

A gyermekkorban észlelhető ártalmatlan szívzörejek jó része idősebb korban eltűnik, de kis hányaduk fiatal felnőttkorban is megmaradhat.A szívzörejek úgy keletkeznek, hogy a véráramlás a szív üregein belül valamilyen oknál fogva turbulenssé válik. Ezt többnyire billentyűk szűkülete vagy elégtelensége, illetve a pitvari vagy kamrai sövényen levő lyuk, valamint ezek kombinációja okozhatja.

2009. jún. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

sziasztok

én egy ilyen gyermek vagyok, igaz nekem oviban vették észre.

most 23/l

fizikálisan még soha nem volt gondol ez miatt, csak néha kellett 18 éves koromig EKG-ra járogatni.

Most gondoltam, hogy elmgyek egy kontollra, mert tervezzük a babát, és ott sem lehet nagy gond, esetleg kell majd plussz antibiotikumot kapnom.

Szóval szerintem nem lehet gond.

Van egy lassan 30 éves ismerősöm, neki is régen tudott, de csak mostanában lett egy kicsit rosszul, kivizsgálták... és ok, mert most 10 kb hízott, és azt neki már nem bírta.

De szóval szerintem nem kell aggódni. Csak tudni kell hogy van, és ha olyan van, akkor mondani kell orvosnak figyeljenek erre.

2009. jún. 17. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok, az okot kb jól írta a 2.

Nekem az oka tüdőverőér veleszületett szűkülete, deformitása, amit uh-n állapítottak meg. De látjátok nekem baba koromban észre sem vették, csak oviban egy szimpla vizsgálatnál hallott valamit az orvos.

2009. jún. 17. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Helló én 32éves vagyok szívzörejem volt kb 8éves koromra kinőttem.Annyi maradt vissza,hogy fáradékonyabb voltam a többieknél,hisz nem voltam edzésben.Semmiféle kezelést soha nem kaptam,félévente jártunk szívgondozóba ellenőrzésre.Azóta két gyermekem született,egészségesek :)
2009. jún. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Valóban, az esetek döntő többségében ártalmatlan dologról van szó. Azonban az én kislányomnál a szívzörej szívproblémát jelzett. Kiderült, hogy egy pitvari és egy kamrai lyuk van a szivecskéjén. 1 éves korában az ultrahang már nem mutatott semmit. Addig havonta jártunk kardiológiára. Legközelebb 6 évesen kell mennünk. Remélem nem lesz gond akkor sem! (Most 5 éves a kislányom)
2009. jún. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom most 1 éves. 3 napos vették nála észre. Veleszületett szívbetegsége van. Az oka többes, tüdőér szűkület és kamrai, pitvari sövényen lévő lyuk (kettő). Az egyik lyukacska kisebb, amit már talán el is nőtt (1 hónap múlva megyünk kontrollra, csak akkor tudjuk meg). A másik lyuk nagyobb, arra konkrétan megmondták, hogy műteni kell. Ezt így 3 napos korában. Hát teljesen ki voltam, több napig sírtam, már azt hittem, hogy tejci sem lesz. Most az a helyzet, hogy 3-5 éves korban dől el, hogy valóban műteni kell-e. Mivel az eddigi kontrollok alapján az orvos szerint jó állapotban van (meg mi is úgy látjuk), ezért bizakodunk, hogy talán mégsem kell műteni.
2009. jún. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat nekünk most vették észre 11 hónapos a fiam. Még nem vagyok begazolva csak elsőre elég rosszul hangzott. Jó egészséget mindenkinek!!!
2009. jún. 17. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!