Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha a 19 hónapos lányom...

Baj ha a 19 hónapos lányom nappal még mindig a cumisüvegből issza a vizet?

Figyelt kérdés
Mert megissza másból is de akkor nem iszik csak nagyon keveset.
2012. ápr. 5. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Hasonló problémával küzdünk mi is, mondjuk az én lanyom csak 13 honapos. De csak Cumisuvegbol hajlandó inni, a csorosbol kortyol kettőt, és vége. Kérdeztem a vedonot, ő azt mondta, nem baj, csak ne hagyjam, hogy ragcsalja, hanem igyon, és vegyem el tőle. Így nem károsítja a fogakat. Mar azt a kettőt, ami van neki. :)
2012. ápr. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én lassan 21 hós fiam is cumiból kapja, főleg ha nem itthon vagyunk vagy ha éjszaka önkiszolgálja magát, mert különben öltöztethetem át. De tud már pohárból is inni (csak imád csöpögtetni és öntögetni) és főleg vizet iszik, úgyhogy nem hiszem, hogy baj.
2012. ápr. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21 hós a kislányom. A reggeli és esti tejet cumisüvegből issza, a vizet napközbe már inkább pohárból.
2012. ápr. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

14 hónapos a kisfiam, kb egy hónapja itatópohárból issza a vizet, csak a reggeli-esti tápszert kapja cumisüvegből. Én már hónapokkal ezelőtt is próbálkoztam, hogy napközben ne a cumisüvegből igyon, de eleinte kevés sikerrel. 2-3 hetente mindig újra megpróbáltam, végül mostanra sikerült. Az igaz, hogy azért adtam fel közben mindig, mert sokkal kevesebbet ivott a pohárból (csak 10-20 ml-t). Olyankor visszatértünk a cumisüvegre, mert féltem, hogy baj lesz, ha nem iszik eleget. Szerintem legyél következetes, de mégis megértő: időről időre add pohárból (csőrös, itató, bármi, vagy akár szívószállal is lehet próbálkozni), de ha nagyon nem fogadja el, akkor egy időre hagyd. Érezze, hogy ez a jó, pohárból inni, de az sem nagy gond, ha ragaszkodik a cumisüvegéhez. Egyébként ne aggódd túl a dolgot, előbb-utóbb minden gyerek elhagyja a cumisüvegét.:)

Egy 12 éves, és egy 14 hós anyukája

2012. ápr. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Nálunk úgy szokott át a kislány (15 hó)a pohárra, hogy vettünk az Ikeában gyerekpohár készletet (8 db,színes,műa.,kb.800 ft),azóta imád abból inni, még a cumisüvegből is áttölti a pohárkáiba a vizet ivás előtt.

Másik tipp: Mondtuk neki, hogy koccintsunk, ami úgy tetszett neki, hogy folyton koccintani és inni akart!

2012. ápr. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat.
2012. ápr. 7. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!