Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek jobb lesz vagy...

Szerintetek jobb lesz vagy rosszabb, más járt már így?

Figyelt kérdés
Pár napja gondban vagyok az elaltatással. Kisfiam 4 hónapos, és hason alszik. Általában sikerült úgy elaltatni, hogy lefektettem hasra, és simogattam a hátát. Pár napja sikerült neki 2-szer megfordulnia hasról hátra. Azóta csak kézben tudom elaltatni, mert ha leteszem állandóan fordulna meg, de nem sikerül neki, és akkor begurul, és elkezd sírni muszáj vagyok kivenni. Az alvása is nyugtalanabb, bejárja az egész kiságyat és többször ébred. Ha majd könnyen megtud fordulni oda-vissza könnyebb lesz? Abban reménykedem, hogy akkor magától is elalszik, mert úgy helyezkedhet ahogy akar. Vagy rosszul gondolom? Más is járt így?
2012. márc. 20. 07:46
 1/6 anonim ***** válasza:
az én fiam 6 hónapos lesz 8.-án, már egy ideje oda vissza forog, már hálózsákba is, még neki is kell idő hogy ne visítson ha a hátára került hanem magától visszaforduljon, nem tudom mikor lesz jobb.
2012. márc. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20%
Ne altasd kézben, mert megszokja utána nem fog megmaradni. Hagyjad próbálkozni. Ha megfordul fordítsd vissza, simogasd, húzd fel neki a körforgót zenélni. Egy idő után elfárad és elalszik.
2012. márc. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A nyugtalan alvás a mozgásfejlődéssel jár. Annyira érdekli őket az új tudomány, hogy álmukban is gyakorolnák :)) Így van ez a megfordulással, a 4kézláb állással, a felüléssel, felállással. De az enyém kúszott is volna a kiságyban, ha van helye. Végig mentünk mindenen. Ha épp a felülést gyakorolta, azt persze alvás helyett is. Ha megtanult felállni, akkor persze mindig fel kellett állni :)) Most már stabilan jár és fényévekkel javult a helyzet. Ezek miatt már nem kel fel, el tud aludni.

Ha forog oda-vissza, attól még nem biztos hogy magától is el tud aludni, persze akkor már úgy fekszik, ahogy neki kényelmes. Enyém 4 hósan forgott oda-vissza, de csak 10 hós korától alszik el egyedül. Kitartást! Idővel jobb lesz!

2012. márc. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is azt tudom mondani tapasztalatból, hogy ezek a mozgásfejlődéssel járó nyugtalan alvások csak átmenetiek. Nálunk is így volt, de elmúlik, csak ki kell böjtölni :) Ugyan ez volt nálunk is. Amikor fordulni tanult, a hálózsákban nem tudott, bemérgelte magát és fuccs az alvásnak. Nyugtasd meg s ha megnyugodott, próbáld a szokott módon tovább altatni. Szóval türelem, átmeneti állapot, nem fogja megszokni a kézben ringatást :) 1,5 éves kislány anyuja.
2012. márc. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekünk most 9 hónapos. Jelenleg oldalra fekve alszik el úgy, hogy mögé lefekszik valamelyikünk. De ha nagyon fáradt hason is elalszik 1-2. Olyan korában mint ahol most Ti jártok nekünk is ilyen problémánk volt. De hál'Istennek kinőtte, bár az araszolás az ágyikóban még a mai napig megvan. Néha fel is ébred éjszaka miatta, mert a buksija már teljesen a rácsnak nyomódik, nem tud tovább menni. Szerintem ez egy olyan dolog amiben nem igazán lehet jó tanácsot adni, mert minden baba más. Próbáld meg, oldalasan elaltatni úgy, hogy melléfekszel, vagy beteszed az öledbe, énekelgetsz neki, meg simogatod a buksiját közben. Kitartás, sok sikert.
2012. márc. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. márc. 25. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!