Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Voltatok már néhány hónapos...

Voltatok már néhány hónapos gyerek mellett a párotokkal mély ponton? Megoldódik ez később vagy ez nem természetes és csak rosszabb lesz?

Figyelt kérdés
7 hónapos a kislányunk és rengeteget vitatkoztunk mindig is. Mára nem állunk szóba egymással pedig igazi vita nem is volt.Ha itthon van vagy számítógépezik vagy alszik és néha a kislányunkkal játszik. Nem tudom pontosan, de kb 3 hónapja ölelt meg utóljára csak úgy anélkül hogy kértem volna. Gyanakszok arra, hogy neten ismerkedik (régebben volt rá példa és lebukott). Nem rossz ember és bonyolult elmagyarázni mindent. Nekem nem igazán jó a viszonyom a szüleimmel sem. Bármi is lesz egy kényszer helyzetbe kerülök. Nagyon el vagyok keseredve ha belegondolok, hogy ha ez mindig így marad akkor soha nem lesz részem szerelemben és boldogságban. Én is rendkívül türelmetlenné váltam az utóbbi időben, de nem tudom honnan meríthetnék erőt ha nem az öleléséből. Nagyon csalódott vagyok, hogy kislányként nem ilyen család megteremtéséről álmodtam és nem értettem a sok csonka családot, hogy miért lett úgy ahogyan. Most mégis sokat gondolok arra, hogy vajon lehetne-e jobb ha elmennék a kicsivel. Soha nem éreztem magamban úgy, hogy valóban véget ért valami közöttünk, pedig rengeteg szakítási drámát átvészeltünk. Azt hiszem már ahoz sincs erőm, hogy igazán ragaszkodni tudjak. Egyszerűen csak arra vágyok, hogy egy férfi átöleljen amikor hazaér és megcsókoljon és beszélgessen velem úgy, hogy érdekelje az amit mondok neki. Mégsem tudok még csak gondolni sem arra, hogy ez a férfi ne ő legyen. Pedig az a téveszmélye, hogy én csalom. Tény, hogy volt egy fiú ismerősöm aki átjött este segíteni egy beadandó tanulmányommal hogy másnap reggelre le tudjam adni. De még csak fel sem merült soha hogy érdekelnénk egymást hiszem neki is kisgyermeke van és sokat segítünk egymásnak barátságból és a feleségét is ismerem. Viszont előtte is már ilyen féltékenykedős volt így nem akartam szítani a tüzet azzal, hogy mondom neki. Azóta már nem ez a probléma de valahogy annyi minden van porondon... Másnál is volt olyan időszak amikor nem látott esélyt a boldogságra azzal akivel az életét képzelte el? Nem szeretném megtudni ha megcsalt, mert kiborulnék. Viszont tisztázni sem ártana. Már odáig jutottunk hogy e-mailt írtam neki, hogy elfogadom bármit is szeretne de beszéljük meg vagy írja meg hogy döntsön. Ekkor feltételezem, hogy az apukájához ment és ott aludt, de nem mondta hogy megy és nem tudom valójában hol volt. mikor hazajött nem köszönt, nem szóltunk egymáshoz. kb 8 órán keresztül jó ha 5-5 mondat elhagyta a szánkat egymás felé, de nem beszéltünk a dologról. megkért hogy majd mossak mert kevés a felsője és ez volt az utolsó mondat mielőtt dolgozni ment volna. Ez csak egy mély pont lenne???
2012. ápr. 5. 22:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
utolsóra reagálnék mert szerintem a szerelem nem minden és nem old meg semmit,tudom mert volt hasonló párom,mint a Kérdezőé, 7hónap alatt a mennyországból a pokolig mindent végigéltem (és öregedtem belül jópár évet...),vonzott az az ember mint a mágnes,remegtem egy mosolyáért,könyörögtem egy öleléséért és a kérésére elmartam mindenkit magam mellől,a személyiségemnek kósza árnyéka lettem,tudtam hogy lehúz,hogy ez nem én vagyok,de azt hittem ő megváltozhat.De az emberek többsége 30után már nem nagyon változik.Vettem egy nagy levegőt és kidobtam.Hangsúlyozom,soha nem szerettem így senkit,de dolgozott bennem a túlélési ösztön. Nem haltam bele,boldog lettem mással,aki nem bánt,hanem szeret,tisztel,van egy tündéri lányunk aki boldog légkörben nevelkedik.Maradhattam volna amellett akit veszettül szerettem de még idejében beláttam hogy nem vezet sehová. Aki bánt,aki beletipor a lelkedbe,aki ellök amikor szeretettel közeledsz felé,aki nem a javadat akarja,akit nem érdekel hogy aggódsz érte ha nem jön haza éjjel,az nem érdemel meg egy gondoskodó,szerető nőt.Kérdező,ne haragudj,hitegetheted magad h a mazsolás süti,a babakocsi valami,de nem ölel át (te is írod,arra van szükséged pedig az ingyen lenne).A striák,a plusz 2kg kifogás. Az a nő aki kisgyerek mellett képes államvizsgázni,aki régen társasági ember volt, MINDENRE KÉPES! ha megéri harcolni ezért az emberért,harcolj,ha szíved mélyén érzed hogy nem lenne jó vele,így megöregedni,hagyd el.Kommunikáljatok,ne akkor amikor neki ideális az időpont,hanem amikor szükséges.14hós a lánykám,csodás 14hó volt,szerintem ez lesz életem legjobb 2éve amíg vele lehetek,utána munka,bölcsi,már nem olyan.Ha másért nem,a gyermeked csodás gyerekkoráért tedd meg hogy elhatározod magad valamelyik irányba és megteremted neki a vidám kiegyensúlyozott otthoni légkört. és ezeket nem úgy írom mint akinek bezzeg sikerült,hanem úgy mint aki választhatta volna azt a másik bonyolultan fájdalmas harcot egy másik férfi szívéért és most tuti nem itt lenne és nem ezt írta volna.
2012. ápr. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!

A legutolsó hozzászóló a szívemből vette ki azt hogy a mennyből a pokolba újra meg újra. Talán tényleg ez a legtalálóbb rá. Viszont más helyzetben van, mert neked nem tőle van a kislányod. Én ha elhagyom 2 évre kap egy folyton bőgő anyukát és nem olyan biztos az, hogy jobb lesz. Ami biztos, hogy nem lesz az apukájával. Nem tudom kiradírozni az életemből mint bármelyik más exemet mert a kislányunk örökké összeköt minket. Egy az egyben hasonlít rá a lányom és mintha őt látnám..ki az aki képes így elfelejtei valakit? Az utolsó előtti hozzászólónak pedig teljesen igaza van a viselkedésével illetően csakhogy nálunk ez nem most kezdődött. És igen tegnap amikor hozzá akartam érni a vállához mikor aludt ugyan úgy lekiabálta a fejemet és eltaszított hogy haggyam aludni mintha egy szutykos cselédlány lennék... Rászoktam arra hogy egyre többet hisztizek is. Az elején semmi ráhatásom nem volt. Aztán ha valamiért nagyon cirkuszoltam akkor néha napján engedett... hát mára meg már lassan mindent így kezdek őt meg mostmár ezzel sem lehet meghatni. Ma újra beszélünk. Kedvesen mintha tök jó légkör lenne. de rengeteg a ki nem mondott szó ami rá van festve az arcunkra. Lehet csak szeretne ,,valami". Olyankor kedves. Remélem sikerül megtalálni azt a pillanatot amikor tisztázni tudjuk, hogy hogyan juthattunk idáig. Indulatból és női sértődöttségből már régen felhúztam volna az orromat és nem lennék vele. De anyaként a kislányomnak tartozok annyival hogy próbáljam megmenteni a dolgot. Ha ő azt mondja, hogy nem lát benne reményt és nem képes áldozni semmi energiát rá hát akkor összerogyva is de tovább állok. Szeretem, mert ha nem akkor nem tudna bántani a viselkedése. Most is bennem van, hogy nem helyeslem azt hogy ilyen, de egy védelmező érzés jön rá, hogy ,,jajj de nem rossz ember ő"...nem rossz ezt szentül hiszem, de rosszúl csinál sokmindent:(

2012. ápr. 7. 14:29
 13/16 anonim ***** válasza:
Én is pont ilyen helyzetben vagyok. Nincs is értelme többet írni, mert csak ugyanilyeneket tudnék. Remélem azóta a te helyzeted jobb irányba mozdult!
2012. máj. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Szia! Igen!

Néhány hete volt a tetőpont. Eldöntöttem, hogy vége. Szakítottam vele, elküldtem végül én miután egy kis sértődés után a szokásos ,,akkor engem nem látsz többet" szöveget elsütötte. Én mondtam, hogy akkor nem is akarom látni. Azt hitte vicc. Nem volt az. Visszajött fél nappal később ,,pakolni" aztán, meg hogy én pakoljak... ordítottam vele, hogy tünjön el és hogy vége és kész. Szétmentünk... 2 nappal rá visszajött hogy beszéljük meg a költözért. Teljesen közömbös voltam már. Nem tudtam többet sírni már mindent elterveztem. AZtán sírt, hogy ő nem akar minket elveszíteni meg hogy megbánt mindent és hogy egyszerűen nem bírja felfogni, hogy hogy tudok ennyire közömbösen beszélni mert neki majd beleszakad a szíve. Hát én mondta, hogy ez a vonat már elment... hiába rájött hogy ő jobban szeret mint gondolta én rájöttem hogy kevésbé mint gondoltam. Eztán egész estét is átbeszéltük. A kicsi felkelt és ő puszilgatta mintha utóljára látná. Aztán néhány nap múlva megint beszélgettünk én elmondtam hogy nem tudok benne bízni és ha ő úgy viselkedik ahogyan szeretném és ahogyan kellene akkor talán idővel kialakulhat, de ne várja el hogy én most változni tudok mindent beleadva mert már megszoktam hogy minden szava támadás amiért nekem védekeznem kell... Hát elkezdődött az áloméletünk. De n mindenért kiakadtam. Aztán ő már nem bírta... nem szólt hozzám. Megkérdeztem mi a baj. Rájöttem, hogy mennyivel másabb volt már néhágy hete hogy én mennyit csicskáztattam stb. Bocsánatot kértem én is tőle és azóta minden időt hármasban töltünk és nagyon jó minden. Azt hiszem tnyleg rádöbbent arra és mellette én is, hogy együtt a legjobb nekünk. A kislányunk már lassan többet van vele mint velem, mert mindig átkéreszkedik. Féltékeny is vagyok. Na de tény, hogy én nem tudom olyan magasra emelni mint ő. Azóta esténként hárman alszunk a picurral (este hozzámtekereg a kicsi azért:D). Mint egy meghitt család! Nagyon jó így és bár sajnálom, hogy ennyire rossz volt sokszor... Most nagyon jó és ez a lényeg.

2012. máj. 18. 12:10
 15/16 anonim ***** válasza:
ügyesen csináltad! Remélem így maradtok most már és megbecsül titeket!
2012. máj. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nagyon jó ezt olvasni. Örülök, hogy kitartottatok egymás mellet, és átvészeltétek ezt a hullámvölgyet. Sajnos én ezt már elképzelni sem tudom:( Azt hiszem mi túl mentünk egy határon, ahonnan nincs visszaút. Azt hiszem én már nem érzek szeretetet. Bár lehet, hogy egy ilyen szétköltözős lenullázás nekünk is jót tenne... Mindenesetre nektek gratulálok!
2012. máj. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!