Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valaki még rajtam kívül...

Gabszem kérdése:

Van valaki még rajtam kívül aki alvászavarokkal kűzd szülés óta?

Figyelt kérdés
ez azzal kezdődött, hogy a baba nyöszörgése miatt nem tudtam aludni, de már a másik szobában se tudok aludni pedig ott nem hallom és már 9 hetes. Párom alszik a gyerekkel, mert ő tud aludni. Én amugy is elég rossz alvó vagyok, de ez így már nagyon rossz, hogy alig alszok valamit, pedig a baba végigalussza az éjszakát.
2012. ápr. 6. 09:02
 1/3 anonim ***** válasza:

sajnos nagyon rossz alvó vagyok,nem beszélve a rossz álmokról.A terhesség első 3 hónapjában nagyon jókat aludtam,majd az utolsó 2-3 hónapban alig aludtam,azóta nem pihentem ki magam,szülés után minden percben és pózban elaludtam,annyira fáradt voltam ugyanis betoltak a szobába,rá 2 órára már keltettek,egyátalán nem engedtek pihenni,kb kisfiam 1 hónapos koráig a szoptatás,az etetés is fél álomban ment,szerencsére éjjel és hajnalban is egyszer kelt csak enni, a probléma inkább az volt,hogy nem volt hajlandó szopizni,így fejnem is kellett,majd a kisfiunk 3 hónapos korában elapadt a tejem,valószínűleg a kevés alvás is az egyik ok volt.Ezután kisfiam végig,2 hónapos korától végig aludta az éjszakákat,csak hajnalban kelt enni,de így is ki voltam,ráadásul még hozzá szülés utáni depresszióban is szenvedtem.

Kisfiam 11 hónapos azta két hetes időszakot mikor 6 hónaposan fél-1 óránként fel kelt éjjel és napközben sem aludt leszámítva,este fél 8-8reggel 6-fél 7 között végig alszik,még mindig nem tudtam rendesen kipihenni magam,rám férne legalább 1 hét alvás.Párom nagyon rendes és gondoskodó,a bab születése óta fel kel Ő is a babához,és reggelente Ő kell hozzá 6-fél 7kor én még kicsit pihenhetek.

2012. ápr. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jelen!

Nálunk is pontosan így van, ahogy nálatok. Szedtem Sedatif PC-t, nem sokat segített, így 2 doboz után abba is hagytam. Most kezdtem az utóbbi időben jobban aludni. Hogy miért? talán azért mert már jobban alszik a babánk, de még most is meghallom odaát, ha sír vagy csak "beszélget".

2012. ápr. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálam is ez volt a helyzet,de nem azonnal kezdődött, hanem a kislányom 6 hetes korától. Én is kipróbáltam mindent amit vény nélkül lehetett kapni(Sedatif Pc, Sedacur Forte, Hova, cickafarkfű tea, langyos tej, levendula olaj...)de semmi nem használt. Már annyira ki voltam borulva, hogy elmentem a házi orvosomhoz. Ő azt mondta, hogy már azért nem tudok aludni, mert annyira fáradt vagyok. Kaptam Andante kapszulát. Ebből beveszek egyet lefekvés előtt, elszopogatom a Sedafit Pc-t és alszok. Azt mondták, hogy ez egy természetes készítmény, nem lehet hozzá szokni, nyugodtan lehet szedni hosszabb időn keresztül is. Azóta jó a kedvem, kipihent vagyok napi 6-8 órát alszom. Igaz, a lányom egyszer eszik hajnli fél4-fél 5 körül és még utána is alszunk 8-9 óráig. Szerintem beszélj az orvosoddal, mert nagyon fontos, hogy kipihent legyél. Én tudom, hidd el semmi türelmem nem volt már. Volt úgy, hogy a cumisüveget a mikró mellé tettem annyira fáradt voltam, mégsem tudtam aludni, akkor sem ha elvitték tőlem a babát, így sokkal jobb. Nem kell félni a gyógyszertől, inkább az, mint, hogy depressziós legyél a sok nem alvástól. Én 2 hétig szenvedtettem magam!

Kitartást és mielőbbi jó alvást kívánok!

2012. ápr. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!