Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Erről mi a véleményetek?...

Erről mi a véleményetek? (Anyós-após kérdés)

Figyelt kérdés
Tehát, anyósomék vidéken laknak, tőlünk kb 25 km-re. Elvárják, hogy minden hétvégén menjünk, mióta a lányom megszületett(16 hónapos) 1 szabad hétvégénk volt, akkor is azért mert a férjem beteg lett...Sokszor kikönyörgik, hogy aludjunk ott, amibe havonta egyszer bele is megyünk. Így volt ez kb 1 hónapja is, amikor is közölte apósom, hogy az ő szobájukba aludjon már a lányom, ne a miénkbe(2 szobás összesen a ház). Én meg hirtelenen csak annyit nyögtem, hogy ne már, miért kéne ezt? Hát mert csak, mert Ők ezt akarják, mondta az anyósom.Mivel kicsit megvoltam fázva, így belementem, hogy ne lihegjem be a lányt én este a kisszobába, de borzasztó volt, hogy mikor hallottam, hogy este fent van, akkor nem tudtam, hogy miért...Meg is fogadtam, hogy ilyen nem lesz többet. Most hétvégén is közölte anyósom, hogy aludjunk ott, de a lány az ő szobájukba, velük alszik. Na most tényleg kiakadtam, mert miért aludna velük, ha ott vagyunk mi??Ha csak ő alszik ott, akkor persze, vigyék be a kiságyát, és legyen velük, de ha mi is ott vagyunk?Látják, hogy nem örülök, de csak erőltetik...Ez a probléma azzal megoldódott, hogy a kislányom beteg lett, így ott aludni nem fogunk, de szerintetek ez nem pofátlanság?Eltúlzom?
2012. ápr. 6. 09:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Az a gond, hogy nagyon rájukhagysz mindent. Kicsit legyél erélyesebb, és ne hagyd hogy ők diktáljanak.
2012. ápr. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező nem túlzod el!

1 nem mindegy gondolom benzinbe sem hogy 40 kilóméretrt kocsikáztok vagy buszoztok hogy ott legyetek

2. ha ott vannak a gyerek szülei is , ti akkor nehogy már a gyerek egy másik szobában aludjon

3 nektek is kell egy kis időt együtt tölteni, gondolom párod dolgozik mondjátok meg hogy, nem fogtok minden hétvégén elmenni hozzájuk, nektek is kell idő amikor a család együtt van

4 én már rég kiosztottam volna a bunkósága miatt anyósomat is és apósomat is, ha ez haragot szül is mert idővel enyhül a dolog és akkor legalább tudják hogy mi a hejzet.

Szerintem beszéld meg a pároddal is ezt hogy te nem akarod minden hétvégéd ott tölteni mert más jobb dolgo is van amivel el tudjátok magatokat foglalni, és néha anyósodék is elmehetnek az unokájukhoz ha minden hétvégén látni akarják. én gyűlölöm az erőszakos embereket

2012. ápr. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek, az én anyósom rémálom, gyomorgörcsöm van ha már jön, mert tudom hogy mindennek úgy kell lennie ahogy ő kitalálja és tűzőn vizen végig viszi az akaratát. A férjednek kellene megmondani nekik, hogy figyi mi gyerekünk velünk alszik, ha nem tetszik nem jövünk többet, és igazán jöhetnétek egyszer ti is, hogy ne mindig mi utazzunk a gyerekkel.
2012. ápr. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem túlzod el. Igazad van, Te vagy az Anyja, Te tudod, hogy mi a jó a gyereknek. Hogyha ti is ott alszotok, akkor már tényleg miért kellene a kislánynak az Anyósékkal aludni? Próbáld meg a férjeddel is ezt megbeszélni, és ha Ő mondja a szüleinek, akkor talán jobban megértik.
2012. ápr. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem túlzod el,csak hagyod,hogy úgy rángassanak ahogy Ők akarják.Mond meg,hogy nem mentek,mert dolgotok van,nem alszotok ott,mert más dolgotok van,nem csak Ők léteznek,nektek is meg van a saját családi életetek.Az meg,hogy a lányotok az Ő szobájukban alszik abszolút nem értem,mert ok,ha Ők vigyáznak rá,bár akkor is külön szobába tenném.Nekem volt már nézet eltérésem az anyósékkel,de én nem engedtem,meg nem egyeztem bele mindenbe,csak abba ami nekem is tetszett,engem nem rángathatnak csak úgy ide-oda és az is biztos hogy a 11 hónapos kisfiamat nem altatnám az Ő szobájukban,sőt hosszútávra sem engedném,hogy vigyázzanak Rá,már volt egy két olyan dolog amivel elvesztették a bizalmam.Állj ki magadért! Attól,hogy nagyszülők,még nincs joguk a ti életeteket alakítani,irányítani!
2012. ápr. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
A férjemre való tekintettel, meg meg is kért, hogy ne veszekedjek ez miatt velük, így tényleg kerülöm a konfliktust, pedig ezeken túl sok mindennel van bajom velük szemben, de ez nagyon kiakaszt...Mikor mondtam hogy ne már, akkor azt mondtak, hogy legalább mi is tudunk pihenni a lány nélkül...A kifeküdt kőkemény franciaágyon alapból egyikünk se alszik, szint egy percet sem, de nem értik meg, hogy nekem ez ilyenkor stressz, hogy ha fent van akkor nem tudom miért, így pláne nem fogok pihenni...Erre ők, hát tudnak ők rá vigyázni...Nem értik a problémám...
2012. ápr. 6. 10:04
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem nagyon értelek, a te gyerekedről van szó. Miért kéne belemenni, hogy minden hétvégén menjetek, az meg hogy odaadod nekik éjszakára, mikor ti is ott vagytok... hát én inkább rajtad csodálkozom. Nektek a férjeddel nem fontos a családi élet? Ő, te és a kislányotok vagytok egy család, miért kéne minden egyes hétvégén a nagyszülőkhöz menni? Miért nem csináltok inkább családi programokat?


Persze, fontosak a nagyszülők, de szerintem helyén kéne kezelni a dolgokat, a ti családi életetekben nem ők irányítanak. Csak te hagyod, és úgy látszik a férjed is. Nekem ez tök fura. Eleve nem is vinném sehova a gyerekemet, ha lebetegszik. A helyedben én beszélnék a férjemmel, hogy ez így nem okés. Nem kell veszekedni.

2012. ápr. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Azért megyünk minden hétvégén,még ha 2-3 órára is, mert anyósom sokat sír a férjemnek, hogy ő milyen féltékeny az én anyumékra, amiért ők minden nap láthatják a lányt, mivel egy helyen lakunk, és ez milyen igazságtalan...Ezért ha kicsi időre is de megyünk, mert a férjem sajnálja őket...Mi is unjuk már, de ha nem akarunk menni, mindig jön valami indok, ami miatt menni kell(nekik nincs kocsijuk, így elég behatároltak), pl:vinni kell őket valahova, csinálni kell náluk vmi fontosat, ami nem várhat, vmi családi ünnep...

De igazatok van, kicsit le kell állítani őket, én hagytam, hogy ide jussunk...

2012. ápr. 6. 10:35
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos felakasztanám magam, ha anyósékkal kellene töltenünk a hétvégéket.

Én elintéztem úgy, hogy nekünk drága a benzin, ők nyugdíjasok, ingyen van a volánbusz és a bkv, ezért akkor jönnek amikor csak akarnak, akár naponta, de mi max havonta, kéthavonta megyünk csak.

Amúgy mi megmondtuk még, hogy van más dolgunk is, barátok, kirándulás, stb.

Rögtön nem is lett annyira fontos a 2 éves unoka:)

2012. ápr. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Találjatok ki családi programot (apa, anya, gyerek) a hétvégére, egy-egy alkalmat így megúszhattok, ha nem akarsz balhét. Kell, hogy ti is együtt legyetek. Tényleg durva, hogy elvárják, hogy minden hétvégén menjetek. Az én szüleim is kb. ilyen távra vannak, mi is szoktunk menni, de ők sem restek felülni egy buszra, vonatra és jönnek, hogy lássák az unokájukat. És ez jól esik nekem, hogy nem nekünk kell mindig utazni. Akár meg is hívhatod őket, hátha szívesebben mennek, kitalálsz valami alkalmat, programot, apró ürügyet.

Alvással kapcsolatban simán megmondanám, hogy úgy alszom nyugodtan, ha ott van mellettem a kicsi. Ne vegyék rossz néven, így működik egy anya.

Anyósomék kérdezték egyszer, hogy mikor viszem el a kicsit pár napra nyaralni, hát én kedves mosollyal mondtam, hogy "hú, lesz majd olyan is, de még nem mostanság" :))) szerencsére felfogták, de ha nem, akkor mi van? akkor is én döntöm el.

Szóval próbálj kedvesen határozott lenni. Én is ilyen vagyok, hogy jobb a békesség, de te tudod, mi a jó nektek, tálalás kérdése!

2012. ápr. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!