Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Erről mi a véleményetek?...

Erről mi a véleményetek? (Anyós-após kérdés)

Figyelt kérdés
Tehát, anyósomék vidéken laknak, tőlünk kb 25 km-re. Elvárják, hogy minden hétvégén menjünk, mióta a lányom megszületett(16 hónapos) 1 szabad hétvégénk volt, akkor is azért mert a férjem beteg lett...Sokszor kikönyörgik, hogy aludjunk ott, amibe havonta egyszer bele is megyünk. Így volt ez kb 1 hónapja is, amikor is közölte apósom, hogy az ő szobájukba aludjon már a lányom, ne a miénkbe(2 szobás összesen a ház). Én meg hirtelenen csak annyit nyögtem, hogy ne már, miért kéne ezt? Hát mert csak, mert Ők ezt akarják, mondta az anyósom.Mivel kicsit megvoltam fázva, így belementem, hogy ne lihegjem be a lányt én este a kisszobába, de borzasztó volt, hogy mikor hallottam, hogy este fent van, akkor nem tudtam, hogy miért...Meg is fogadtam, hogy ilyen nem lesz többet. Most hétvégén is közölte anyósom, hogy aludjunk ott, de a lány az ő szobájukba, velük alszik. Na most tényleg kiakadtam, mert miért aludna velük, ha ott vagyunk mi??Ha csak ő alszik ott, akkor persze, vigyék be a kiságyát, és legyen velük, de ha mi is ott vagyunk?Látják, hogy nem örülök, de csak erőltetik...Ez a probléma azzal megoldódott, hogy a kislányom beteg lett, így ott aludni nem fogunk, de szerintetek ez nem pofátlanság?Eltúlzom?
2012. ápr. 6. 09:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Én nem is mennék minden hétvégén. Még akkor sem, ha a másik nagyszülők minden nap láthatnák a kicsit - tudod, anyús is ha kíváncsi lenne, akkor elmehetne egy délutánra. Nehogymár örökké ti utazzatok.

Ami végképp kiverte nálam a biztosítékot, az az, hogy KIJELENTIK, hogy a kicsi velük alszik. Hát nem. A kicsi a szüleivel alszik. Nem szabad megengedni nekik, hogy ennyire a ti életeteket éljék! Húzzátok meg a vonalat, eddig és ne tovább. Akinek nem tetszik, mehet reklamálni.

Mi az, hogy nem lehet egy anyósmentes hétvégétek????

2012. ápr. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Anyós-após akkor tud menyecskét ugráltatni, ha menyecske hagyja.


Van két út:

Megteszed állandóan amit kérnek aztán panaszkodsz gyk-n.

Nem teszed meg, és mások panaszkodására adsz tanácsot inkább.


Én utóbbit teszem. Nem engedek nekik minden agyament hülyeségükben, csak udvariasan ezt mondom: NEM, KÖSZI, ÉN NEM ÍGY SZERETNÉM. Beválik, ezért merem ajánlani másnak is.

2012. ápr. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ha látni akarják az unokát, tudják, hogy hol laktok! Látogasson meg, amikor nektek is megfelel és Jónapot! Minden hétvégét biztos nem csesznék el anyukáék miatt:)

Az alvással kapcsolatban meg, tisztelettel vissza kell utasítani őket, nem neked, hanem a férjednek,de ha ő nagyon kíméli a szüleit, akkor neked! Egy határozot NEM és egy rövid magyarázat meg is teszi!

Légy ügyes! Gondolunk rád!

2012. ápr. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Amúgy ne hogy azt gondoljátok, hogy ők jönnek...Uraknak érzik magukat hozzá, hogy buszra vagy vonatra üljenek, meg ugye ha mi megyünk őnekik egy fillérbe se kerül...Tehát ilyenről szó se lehet szerintük, ha ők akarnak jönni, akkor a férjemnek kell menni értük, hozni őket, majd hazavinni és hazajönni...Ilyen hétvégét is belevettem az "állandóan mi megyünkbe" mert ugye mikor még pici volt a lányom, akkor ők jöttek így, hogy hurcolásztuk őket. De hát gondolhatjátok ez így a férjemnek még időigényesebb, meg ilyenkor adnak egy kis pénzt a benzinbe, de sajnos pont ilyenkor "nincs több nekik", így a javát mi álljuk...Így sokszor inkább mi megyünk, mert így ússzuk meg olcsóbban...Sajnos anyagilag is nagyon ránk szálltak, a férjemnek mondtam már többször, hogy mondja hogy nekünk sincs, de azt mondta, hogy ne várjam el hogy ne segítsen az anyjáékon addig amíg tudunk, mert ez szemét kérés lenne. Jogos, én is segítenék anyámékon, de nekik sajnos havi szinten mindig több ezer ft-ra van szükségük "majd megadjuk" alapon, mivel deviza hitelesek, de cigi az mindig napi másfél doboz elmegy nekik fejenként...Szóval itt se látom a rációt, hogy inkább minket pumpolnak, mint hogy kicsit kevesebbet szívjanak cigit. Sok mindent megengedtem eddig neki, most már jobban látom is, hogy ennyien rávilágítottatok, de sajnos ha egyszer kinyitom a szám, akkor a férjemmel is igen nagy problémáink lesznek, amit eddig nem akartam, de lassan elfáradok én is lelkileg meg anyagilag is...:(

Köszi nektek

2012. ápr. 6. 12:05
 15/18 anonim ***** válasza:

Nyugdíjasjegy ingyen van! Nem tudja a párod megmondani hogy marha sok a benzin, és nem megy át és kész, jöjjenek őK?

Nem túlzod el, igazad van! Ha annyira akarnak unokázni, vigyék el egy hétvégére a picit. Szervezzék meg, jöjjenek érte, hozzák haza.

Nektek meg elromlott az autó!!!!!

Kicsit morcizzál be szerintem. Ha nem alszik veled, akkor mentek haza és kész, majd alszik velük ha ti nem lesztek ott!

2012. ápr. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Még rengeteg idejük van nyugdíjig, anno nagyon korán érkezett a férjem...:)
2012. ápr. 6. 12:24
 17/18 anonim ***** válasza:
Erre előbb-utóbb rámehet a kapcsolatod a férjeddel.Az anyósodék még mindíg ugyanolyan családtagnak gondolják mint amikor együtt laktak,csak jöttél Te és a gyerek.Az ő fejükben nem változott semmi.A férjed meg ezek szerint az anyukájának kedvez és nem Téged néz.Szomorúnak tartom azt ha egy szülőt kell kisegíteni havonta pénzzel.Ráadásul úgy hogy a szülő semmit nem tesz hogy ez megváltozzon(nem hagyja abba a cigit).És nem is fog amíg lesz kit pumpolni.Ha segíteni nem tudnak nektek,akkor legalább ne szorulnának rátok.Persze vannak átmeneti nehézségek,de mindennek van határa.Ti külön család vagytok egy külön élettel,és ha ezt folytatjátok és Te csendben tűröd egyszer robbanni fog a dolog.És igenis a férjednek Ti legyetek az elsők ne az anyjáék.Ők felnőtt emberek.Nem mennék minden hétvégén,mert ez akkor igy lesz míg világ a világ.Azt hogy ott aludjunk,az kizárt,én szeretek az ágyamban aludni.Ha látni akarják az unokát,szívjanak kevesebb cigit,vagy érjék be kevesebb látogatással.Az első anyósom nekem is hasonló erőszakos volt,és sajnos engedtem nyeltem sokat,megtanultam a leckét.
2012. ápr. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Jaj kedveském, egy nagyon nehéz beszélgetés kellene következzen a napokban a kedves férjeddel, ugyanis itt Ő a kulcsember, pedig a leírtakban ha megnézed alig szerepel. Kérem alázatosan, ki a fene rokonairól van szó? Nah ugye, hogy az övéiről. Ha neki ez a természetes, hogy minden hétvégén uccu neki mamához, akkor csak tűrd és ő(férj) pedig fizesse. De mond el neki, hogy ez nem természetes, sőt :) Olyan türelmes voltál eddig, más már rég összecsomagolt volna....én tuti! Én elolvastam minden választ a kérdésedre és azt hiszem meríthetsz belőle, nagyon jó válaszok vannak, a kedves anyukák igazán jól látják a dolgokat. Beszélgess el a férjeddel és mond el neki hogy mi fáj, ő pedig ezt beszélje meg a kedves mamáékkal, te epdig állj ki minden szava mellett!

Ha családi életet akarsz- akartok, akkor más lehetőséget én nem látok!

2012. ápr. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!