Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babátok mit és...

10 hónapos babátok mit és mennyit eszik egy nap?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 6. 10:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

reggel és este tápszer, napközben sokféle zöldséget, gyümölcsöt, tejtermékeket (sajt, joghurt, túró), husi, gabonapehely, néha mi kajánkból falatkákat (amit ehet persze), mindent, ami korának megfelel, bár van olyan amit ehetne, de mi sem esszük, így még nem kóstolt, de annak is eljön majd az ideje.

Adagja kb. 160-190 ml között van.

Ilyesmire gondoltál?

2012. ápr. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm szépen :)
2012. ápr. 6. 11:05
 3/12 A kérdező kommentje:
még az érdekelne, hogy van rendszeresség az étkezésekben (arra gondolok, hogy pl: 8-kor reggeli, tízóraira valami, ebéd délben, stb.)
2012. ápr. 6. 11:06
 4/12 anonim ***** válasza:

Igen, ha nem is óramű pontossággal, de rendszerben működik:)

Reggel 7 körül a reggeli tápszer, féltíz-tíz körül a tízórai (pár napja tejpép), 12-13 körül ebéd főzelék, 16-17 uzsonna (gyümölcs), 19-kor szintén pár napja egy kis elővacsi lett bevezetve, ez egy joghurt, esetleg 1 keksz, majd fürdés, még egy kicsi játék és esti tápszer a lefekvésnél.

Nem tudom, nagykönyv szerinti-e :))) , de nálunk most ez vált be.

2012. ápr. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálatok hogy alakulnak ezek? Én is bogarásztam az oldalon, hogy hasonló korúak mit-hogy-mennyit-stb.?
2012. ápr. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Reggel 6.30 körül szopik, és ha kér, utána kap kiflit vagy piritóst, de csak megrágcsálja. 10-kor gyümölcs kb. 1 dl vagy fél banán, fél alma, stb., 13-14-kor főzelék hússal vagy sajttal kb. 1 dl, 17 körül szopi és 1/2 vagy 1 babajoghurt, 19 vacsi 1 adag tejpép, fürdés, lefekvés előtt szopi. Általában 10 körül még kel szopni egyet, aztán alszik reggelig. Pont 10 hónapos, nem nagy étvágyú baba. 8 hónapos kora után kezdett el szilárd kaját elfogadni.
2012. ápr. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Enyém 11 hós lesz 10-én. Reggel még szopik, tízóraira kap gyümölcsöt ( egy alma, v. egy banán, körte stb)

Délben főzeléket eszik, kb két üvegnyinek felel meg az adag. Uzsonna négykor, ugyan az mint az ebéd. Vacsi hétkor, ha maradt főzeléke akkor azt, ha nem, akkor zabpelyhet főzök neki gyümölccsel.

Viszont nekem most az a gondom, hogy kb három hete elkezdte élénken érdekelni, hogy mi mit eszünk. Unja a főzeléket, ez látszik rajta. Adok neki a tányéromból amit lehet ( rizst, krumlit, ma pl tojásos nokedli volt, és abból is kapott).

2012. ápr. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsónak (is), utolsó előtti vagyok: Ugyanez van nálunk is pár napja. Volt úgy, hogy az ő kajája egyáltalán nem érdekelte, gondoltam, még nem éhes, kivettem az etetőszékből, és én nekiálltam enni, erre ő ott zokogott a lábamnál, megkínáltam, a végén 1 tányérből ettünk. Unja a babakaját az enyém is, ez nyilvánvaló. Fontosabb neki, hogy VELÜNK egyen. A régi kedvencek sem csúsznak már úgy, pl. alkudozik a tejpépnél, pedig azt imádta eddig...
2012. ápr. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Utolsó kettő! az én lányom is jobban eszi a mi kajánkat, mint a bébiételeket. Kb. egy hónapja már nem is főzöm túl fűszeresre a kajáinkat, hogy ami olyan (pl. borsó leves) tudjak adni belőle neki is. Egyébként babám reggel nyolc körül tápszer, 10 körül gyümölcs, vagy szoktam úgy csinálni, hogy a rossmann-ban lehet kapni ilyen száraz kenyeret (nem tudom mi a neve, de úgy néz ki, mint a kenyér, pici szeletekben) azt lelocsolom pici gyümilével, hogy puhuljon és ahhoz teszek gyümölcsöt. Ebéd 12-13 óra körül, húsos bébiétel, vagy ha olyat főzök, akkor az. Uzsonna 16-17 körül, gyümölcs, zöldég, tejpép, vacsora 20-20:30 körül, pici tejpép és tápszer (ha nem adnék tejpépet előtte, felkelne)Hála istennek mindent nagyon szeret.
2012. ápr. 6. 12:55
 10/12 anonim ***** válasza:
7-ik válaszoló vagyok. Én most szerintem elkezdem neki adni a miénket, főzelék után. Most is az előbb, megette a főzelékét, de hááát...nehezen. Utána adtam neki a tojásos nokedliből, na hát mindjárt más hagokat adott ki. :D És teljesen ráfókuszált a tányérjára, mennyi van még ott. :D Őt most érdelik az új ízek, a fűszerektől odáig van úgy látszik, a sóért is meg van őrülve, pedig az övébe is teszek már picit, csak nem annyit mint a miénkbe ( nem eszünk sósan mi sem). Szóval lassan én elkezdem vele az átszoktatást. Nincs értelme erőltetni a főzeléket, ha a miénket meg szívesen eszi, és odáig van tőle.
2012. ápr. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!