Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan kedves anyuka...

Van itt olyan kedves anyuka akinek kisbabája kinőtte az ekcémáját?

Figyelt kérdés

Mikor kezdődött nála a betegség? Mennyire volt súlyos? Mennyi idős korára nőtte ki? Pontosan milyen típusú ekcémája volt a picinek? Mit használtatok a kezelésére?


Bocsánat a sok kérdésért, de minden nagyon érdekel. Sehol nem kaptam még hasznosabb tanácsokat, mint itt a tapasztalt édesanyáktól. Köszönöm előre is a segítségeteket és természetesen mindenkinek zöld kezecskével "hálálom" meg. Kellemes ünnepeket mindenkinek! :-)



2012. ápr. 6. 12:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A fiamnak pár hetes korától időnként kijöttek ekcémás foltok. Hol az arcán, hol a testén, hol a kezén, igazából szerintem nincs olyan testrésze, ahol ne lett volna ekcémás. Nem tudom pontosan milyen típusú volt, a gyerekorvos csak azt mondta, hogy túlérzékeny a bőre. Patikában kikevert krémet használtunk rá, azt írta fel az orvos. Időnként kijött, kezelgettük, elmúlt. Aztán egyre ritkábban jelentkezett, talán egy-másfél éves korától egyáltalán nem.
2012. ápr. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
6 hetesen kezdődött,egyik napról a másikra az egész testén.kb 6 éves korára nőtte ki.3 éves koráig nagyon sokszor fellángolt,vagyis ha egy kicsit legyengült az immunrendszere rögtön olyan volt az egész teste,aztán ahogy nőt egyre kisebb területen jött elő,csak a bőrgyógyász által felírt krémeket használtuk, és még mellette sóbarlang ami főleg ősszel a nyár nagyon jó az ekcémának.Mi ekcémánk neve atópia,de egy nagyon jó bőrgyógyásszal együtt nagyon jól lehet kezelni,főleg a bőrgyógyászunk szerint mi a nagyon súlyos esethez tartoztunk,és még azt is mondta ő nem hitt benne hogy kifogja nőni a kisfam.
2012. ápr. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Azt igazából, hogy milyen típusú volt az ekcéma én már meg nem mondom sajnos. :( Kb 8-10 hónapos volt mikor kijött rajta. A hátán, illetve a kis oldalán, volt mikor a mellkasán. Hol vörös kis hólyagokkal, máskor nagy majd kicsattani hólyagokkal, máskor meg csak tűzvörös foltok. :( Bőrgyógyász két fajta gyógyszertári krémet írt ki, az egyik valami erősebb (szerintem szteroidos volt-dobozon nem volt rajta), a másik testápoló volt.

Nagyon nagyon sok idő telt el mire elmúltak neki. Természetesen mindent figyeltünk, hogy nem-e az öblítő, vagy mosószer, vagy étel....nem, nem jöttünk rá.

A bőrgyógyász akkor olajos fürdetőt ajánlott....

Gondoltam egyet, és vettem egy Johnson olaj-gélt. Fürdés után a még vizes bőrre kell kenni, és hagyni hogy nagyjából száradjon a pici és utána törülni, vagy lehet úgy is hogy rákenjük és már törülközünk is.

Nagyon nagyon fini puha lett a bőre, és lekopogom (kopp kopp), mióta ezt használjuk nem jött ki rajta semmi, és ez másfél éve. :) Természetesen néha elkapom a grabancát egy kis gyógyszertári testápolóval :)

Ha lehet csak gyógyszertári testápolót használjatok (a baba-gabi-johnson és társaitól is kicsattogott a bőre). Fürdéshez a jóéjt (johnson levendulás---ebben is van olaj), vagy a Gabi Édes álom fürdető. Bár mindenkinek más válik be, én ezekről csak jót tudok mondani :):) Szerintem az is nagyon fontos, hogy sose hagyd, hogy kiszáradjona kis bőre. Az olaj gél amit használunk, még másnap is érezhető a bőrén :)

2012. ápr. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

A nagyobbik lányomnál előszőr másfél évesen jött ki, nem súlyos, végtaghajlatban van neki pár vörös foltja, hójagképződés nincs. Száraz, érzékeny bőre van, jobbára a téli hónapokban jön elő a probléma, mikor a fűtés miatt szárazabb a levegő. Nála inkább a bőrszárazság van jelen állandóan, ezt meg tőlem örökölte. Nekem ugyan ez van, télen érdes száraz bőr, és ekcémás foltok, csak nekem a csuklómnál jön ki. Pár hét alatt spontán gyógyul, a lányomnál viszont szteroidos kenőcsöt szokott írni rá a doktornő. Azzal pár nap alatt elmúlik, és kb másfél hónapig nem is jön elő.


Fontos tudni, hogy van egy ekcémát megelőző állapot, ez az a száraz érdes bőr, amit írtam. A baba bőre láthatóan száraz, fehéres "porréteget" látsz rajta, vagy spontán, vagy ha megkaparod. Tapintásra az ilyen bőr egyértelműen érdes. Ilyenkor ha ezt látod, még vissza lehet fordítani. Vannak speciális testápolók, pl Babé omega 3-6, baromira drága, de nagyon jó, és van egy olcsóbb megoldás is, ha pl gyógyszertári popsikrémbe, vagy olyan krémbe amit használsz és a baba bőre bírja, belekeversz egy pici lenmagolajat. Biopatikában be tudod szerezni, nem drága, egy kis üveg hónapokig elég, mert mndjuk egy kávéskanálnyi krémbe egy mokkáskanálnyi olajat keversz össze a tenyeredben, és ezzel a mennyiséggel a baba egész testét át tudod kenni. Tökéletesen felszívódik, és ez is omega zsírsavakat juttat a bőrbe, ami ott megköti a vizet, tehát a bőr nem lesz száraz, és a folyamat visszafordul.


Kozmetikus vagyok, kipróbáltam, bevált. Az öt évesemet a mai napig ezzel kenegetem amint észreveszem, hogy kezdődik.


Ha tejallergia, vagy más ételallergia miatt jönnek elő a foltocskák, akkor viszont étkezéssel tudsz rajta javítani.


Napsütés jó gyulladáscsökkentő ha bőrről van szó, nem kell leégetni a bőrt, de pl gyulladt foltokat ha napoztatod pár percig, az nagyon sokat segít. Nem délben, meg amikor veszélyesebb az UV sugárzás, hanem egyéb időpontban.


Aztán van olyan is, hgy gyereknél pl aki ekcémára hajamos, idegi alapon jönnek elő a foltok. A lányomnál is a lenmagolaj óta nincs gond, egyszer volt, ovikezdéskor, de az egyértelmű, hogy a megváltozott életritmus okozta. Ilyenkor jó a kenőcs.


Súlyos esetben, hójagképződéssel járó esetekben, vagy ha gyulladás nagy felületet érint, bőrgyógyászhoz érdemes elvinni a gyereket, mert akkor kap rá speciális kezelést.


Elnőni nem mindenki növi el, nekem is megvan még, 33 éves vagyok, de ezt sem ehet előre tudni. Nagy esély van rá, hogy elnövik, de előfordul hogy nem. Különben meg az enyém 17 évesen kezdődött :)

2012. ápr. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
De jó,ezek szerint kinőhető tényleg.Nektek,kedves válaszolók nem kötötték össze a gyerek bőrét ételallergiával?mert én már nagyon unom,hogy mindenféle kajára(tej,tojás..stb)diátáztatom a gyereket,de hiába,ígyis ekcémás kiütései vannak.Most merült fel bennem a kérdés,nem lehet,hogy "csupán"csak ekcémás?Bocs az offért,Kérdező,de én is éppen ebben a témában kutakodok.Minden jót!
2012. ápr. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem tejallergiás volt, de tejmentes diéta mellett is jöttek az ekcémás foltok, ezzel nem volt összefüggésben.
2012. ápr. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

3 évesem kinőtte, neki a mosószertől volt (lecseréltem extraérzékeny bőrre való méregdrága mosóporra + ecet öblítésnek). De most már használhatok öblítőt, már szép a bőre.

A picim 1,5 éves, neki a tejtermékektől jön elő az ekcéma, ha nem eszik tejterméket, akkor szép a bőre. Nem tejallergiás, ki lett vizsgálva. Azt mondta a doki, hogy pár hónapig még ne adjak neki tejterméket, valószínű ő is ki fogja nőni.

2012. ápr. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
NAGYON KÖSZÖNÖM a sok segítséget. Tegnap voltunk egy állítólag nagyon jó bőrgyógyásznál. Osztályvezető főorvos, magánrendelés, 6500/alkalom, szóval bízunk benne. Kislányom 7 hónapos és kb 2-2,5 hónapja kezdődött. Kipróbálunk sok mindent (shea vaj, sudocrem, hidrofiles fürdető testápolóként, homeopátiás golyócskák...) A szteroidos segített legjobban, de mihelyst abbahagytuk újra előjött és ugye azzal nem kenhetem állandóan. A bőrgyógyász most felírt 3 féle krémet és egy testápolót, estére keveri ki a gyógyszerész, reméljük beválik. Nekünk hólyagok nincsenek, hanem néha piros, de általában érdes a bőre ez szemmel is látható. Eddig nem igazán vakargatta, pár napja kezdte el, de nem vészes. Mivel nálunk kétszer az is előfordult, hogy belenyalt a süti krémjébe és egyszer megnyalt egy kis fagyit( annyira minimálisat, hogy késhegynyinek talán mondható) és azonnal kis pirosas foltok lettek az arcán. Ezek max 20 perc alatt teljesen eltűntek. Minket emiatt vérvételre küldött doktornő. Reménykedem, hogy ételallergia nincs. 3 hét múlva kell jelezni doktornőnek mi a helyzet.
2012. ápr. 6. 14:30
 9/17 anonim ***** válasza:

4-es válaszoló vagyok


A tejtől lehetett ami a fagyiban volt, de ez még nem biztos hogy allergia lesz :) A nagyobbikamat pl annakidején nem tudom hány hónaposan kiütötte a tojássárgája, amit a főzelékéhez adtam. Azt hiszem nyolc hós volt, az orvos mondta, hogy mehet a tojás sárgája. Másnap vittem dokihoz, mert a lányom egész testét kiütések borították. Akkor leálltunk a tojással, doktornő mondta, legyen egy hónap szünet, addig adjak neki mást. Egy hónap múlva pedig semmi gond nem volt, mikor újra próbáltuk, és azóta sem, sőt most öt éves, és csak a sárgáját akarja enni a tojásnak. :) Első reakció, az csak első reakció, babáknál nem sokat jelent azon kívül, hogy egy darabig hanyagolni kell az adott dolgot, mert simán elnőheti ahogy alakul az emésztése.


Az ekcémával kapcsolatban meg ha érdes a bőre, azt kezeld, most arra lesz a testápoló adva. Gyakorlatilag nem lehet tudni kinél mi okozza ezt az állapotot, és néha nem is jönnek rá. A száraz bőr a ludas általában az enyhébb esetekben, mert mikrorepedések keletkeznek a felhámon, és oda ami bekerül, az okozhatja a tünetet, na de most hogy az micsoda, por, pollen, akármilyen szennyeződés, azt sokszor nem lehet tudni, mert allergia teszt sincs rá, mivel alapban nem allergén, csak a bőrt irritálja. A legfurcsább ilyen anyag, amiről hallottam, az a homokban lévő valamilyen azonosítatlan szennyeződés volt eddig. A gyerek játszott, a homokszemcsék kicsit feldörzsölték a bőrét, és bekerült oda valami, ami végülis bőrgyulladást csinált. Akármi lehet. Ha nincs ételalergia, egyéb allergén, akkor is lehet valaki ekcémás. Pl nekem az ekcéma 17 évesen kezdődött, és nem vagyok allergiás semmire, egyedül az állati szőrökre van bőrtünetem, de(!) az csak 28 évesen kezdődött. Szóval addig semmi, csak minden télen a piros folt a csuklómnál és semmi több.

2012. ápr. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Sikerült megnyugtatnod, remélem igazad lesz. Kiváltottuk tegnap a felírt dolgokat. Fürdető hidrofiles csak keverve van még hozzá glicerin. Van egy sárgás színű krém, kicsit meg is ijedtem tőle mert a gyerkőc szép sárga lett tőle. :-) Ezt csak oda kell ahol a foltok vannak. Ha ezt beitta a bőre utána egy testápoló mindenhová. Ennek tök jó az állaga, hamar beszívódik. Ezt a sárgás krémet 5 egymást követő nap 2xnaponta. Ezután egy másik krémet 4 egymást követő nap, naponta 2-szer. Szóval oda kell figyelni mit, hányszor, meddig...:-) Már reggelre sokkal szebb lett. Nem tudom összefügg e vele, de már rég nem aludt ilyen jól. Este 9-től reggel 7-ig. :-)))
2012. ápr. 7. 09:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!