Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem tud végre meggyógyul...

Miért nem tud végre meggyógyulni teljesen a babám?

Figyelt kérdés

Már több, mint 1 hónapja betegeskedik. A héten már elég jól volt, alig köhögött, nem volt taknyos, nem volt hőemelkedése. Az egyetlen gondja a napi 3-5 kakis pelenka. Ma reggel újra kezdte a köhögést. Szárazon, erőltetetten. Nem aludt egész nap, alig evett, nyüglődött. Már nem tudom mit csináljak, mit adjak neki. Teljesen kész vagyok. A dokinál, dokiknál már annyiszor voltunk, hogy szinte már bérletet válthatnék. Utoljára hétfőn vizsgálták ,akkor minden rendben volt.

Volt valakinek a babájánál hosszan elhúzódó alsó és felső légúti nyavalya? Mitől jött rendbe teljesen?


2012. ápr. 6. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Immunotriofina immunerősítő hozta rendbe (szerintem).

2 hónapig volt folyton beteg, mikor már javult a helyzet, akkor jött egy újabb betegség és ez így ment 2 hónapig, míg el nem kezdtem neki adni az Immunotrofinát.

Valami immunerősítőt szerintem te is adj neki, van többféle is.

2012. ápr. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltál párologtatni neki éjjel? Lehet az is a baj. A fiam is ezt csinálta, de amióta újra elővettem a párologtatót elmúlt.
2012. ápr. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Gyorsan rákerestem, adható babáknak is.

Eddig Echinacea homeós bogyót adtam neki és cebion cseppet.

2012. ápr. 6. 21:14
 4/7 A kérdező kommentje:

Megy neki a párásító.

Vettünk inhalátort is, Salvus vízzel inhalálom.

Kaptunk időpontot pulmonológiára, most már csak abban bízom, hogy ott jutnak vele valamire.

2012. ápr. 6. 21:17
 5/7 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babád?

Kisfiam 1,5 éves most. Már tavaly télen is kínlódtunk, pedig akkor még szak pár hónapos volt. Most télen, szinte megszakítás nélkül beteg volt, november 1-től március elejéig. Orrfolyás, köhögés hurutosan , szárazon, torokgyuszi, minden. Mi voltunk pulmonológián novemberben, de semmit nem találtak. Allergia vizsgálatot is csináltak neki, de semmire sem az

Én úgy gondolom, hogy az orrmanduláival van a gond, mert ha nem beteg is horkol. De ugye azzal még ilyen kicsi korban nem foglalkoznak.

Most elkezdünk sóbarlangba járni. Az a tervem, hogy most megcsinálun k egy 10 alkalmas kúrát. Aztán ősszel újra és utána meg meglátjuk, hogy lesz szükség rá.

2012. ápr. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

11 hónapos a kicsi. Március elején kruppos rohammal voltunk kórházban, rá 2 hétre asztmás hörghuruttal.

Most tényleg azt hittem rendbe jön, de ezek szerint mégsem. Nagyon nem tetszik a köhögése. Az elmúlt hónapban szedett 2 fajta antibiotikumot, használtunk Flixotide pipát, Ventolin pipát, szteroidot kapott a kórházban inhalálva, köptető, orrcsepp, ... amit állandóan szednie kell az a Spiropent és az Aerius.

2012. ápr. 6. 21:59
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Antibiotikum kúra után gyakori a hasmenés, és gyakran a kúra befejezése után pár héttel jelentkezik. Erre Normaflore, egyéb probiotikum jó.

A kruppra jó a hideg pára, akár berendezés, akár te párologtatsz, roham esetén pl bevált módszer a gyereket a kád fölé tartani, miközben a zuhanyrózsával hideg vizet veretsz a kád oldalára, ezzel percek alatt le lehet állítani a rohamot, vagy mérsékelni annyira, hogy orvoshoz tudj vele menni.


Immunerősítőre mindenképp szükség van ezt majd ír az orvosa, és EGYEN, minél táplálóbb kajákat, azok közül amiket ehet. Tojás, máj, sok zöldség, pl zöldbabot ha megesz az nagyon jó, brokkoli, kalcium tartalmú kaják van egy csomó. És burgonya. Hülyén hangzik, de nagyon jót tesz, van benne kalória, C-vitamin. Ha szopik még azt is ilyenkor minél gyakrabban tegye, folyadék miatt is, és a tápanyagok miatt is.


Orrfolyás: Calcium, kaphat is, van Ca-Kid, de van ampullás is a Calcimusc injekció, abból ihat naponta kétszer felet, de vényköteles, orvos mondja a dózist. A kalcium leviszi a nyálkahártya duzzanatot, így könnyebben túllesz a náthán. Gyulladásos állapotoknál mindig lehet neki adni.


Cebiom csepp, egyéb C-vitamin ami adható neki.


Így hirtelen ennyi jutott eszembe, én ezeket szoktam adni.


Tavaly a nagylányomnál húzódott el egy ilyen meghüléses, felsőlégúti nyavaja két hónapig. Ő sem tudott kilábalni belőle, csak miután elkezdtem tömni bele a kaját. ( nem szó szerint érteni) Amit megevett, kilószám ropi, alma, kekszek, ételre a végén rá sem nézett, egyedül a rántott levest ette meg. Utána rendbejött. Azóta ha beteg is, nem fogadom el, hogy nem éhes, és nem eszik, ennie kell, mindegy mit, de kell. Olyankor ropizik, kekszezik, almával mint a babák, pedig már öt éves. :)

2012. ápr. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!