Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy leendő anyuka kérdései?

Egy leendő anyuka kérdései?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 7. 09:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Jó!Igen?
2012. ápr. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kiderült hogy terhes vagyok és iszonyúan boldog és arra lennék kíváncsi hogy miket kell beszereznem ezalatt a 9 hónap alatt....kérlek segítsetek mert nagyon kezdő vagyok:))
2012. ápr. 7. 09:19
 3/12 anonim ***** válasza:
Keress kelengyelistát a neten, ott minden le van írva. Vásárolni félidőtől célszerű, addig ne legyen, de bármi lehet.
2012. ápr. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

-Kiságy

-Matrac

-Ágynemű garnitúra

-Babakocsi (Ha alapból nincs hozzá, akkor esővédő, rovarháló)

-Fürdető kád (Ha úgy gondoljátok állvánnyal)

-Kifogó kendő

-Nagyméretű textil pelus

-Textil pelenka (Kb 20 db, büfizéshez, feje alá kell ennyi)

-Baba ápolás eszközei (Ha nem a gyógyszertárit választjátok: fürdető, hintőpor, testápoló, testápoló olaj)

-Pelenka

-Popsikenőcs

-Cumisüveg

-Cumisüveg mosó kefe

-Cumi

-Cumi lánc

-Körömvágó olló

-Orrszívó

-Játékok (Zenélő körforgó, pár db csörgő)

-Kiskádba való biztonsági babafürdető

-Ruhák: 10 db body (Hosszú-rövid ujjú)

10 db rugdalózó (Hosszú-rövid ujjú)

1-2 db bundazsák vagy overall (Lehet akár 2 mérettel is nagyobbat venni, tovább jó lesz rá.)

1-2 db téli sapka, vékony sapka

-Közepesen vastag pléd

-Lepedő

Most ennyi jutott eszembe, ha van még kérdésed, írj nyugodtan.

2012. ápr. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Jaj nagyon szépen köszönöm a listát :))Annyira boldog vagyok *.*
2012. ápr. 7. 11:18
 6/12 A kérdező kommentje:
És ezeket körülbelül mikor szabad elkezdi vásárolni??...mert sokan mondják h előre semmit nem szabad venni de hát mikor kezdjek akkor vásárolni mikor éppen szülni készülök?
2012. ápr. 7. 11:20
 7/12 anonim ***** válasza:
Van egy kelengye lisitám,ha szeretnéd elküldöm,teljesen ki van dolgozva,részletesen,fontosabb dolgokkal,jó lehet van olyan amire azt gondolod nincs szükség,úgy állítottam össze,hogy ha mindent venni kell,kisfiam pár hónapos korában csináltam amikor már tudtam mire van szükség
2012. ápr. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ja ha privátba elküldöd az email címed küldöm a listát
2012. ápr. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A 4. válaszoló kommentjéhez még hozzáfűznék pár dolgot:

-Autósülés (0-13 kg vagy 0-18 kg)

-Hordozókendő/mei tai (nem kenguru!!!), ha szeretnéd hordozni (ami nagyon klassz dolog, és nagyban meg is könnyíti az életet)

-Babakád helyett lehet fürdetővödör (pocakfürdő), mert vannak babák, akik nem szeretik a kádat /nálunk egyik gyerek sem szerette, de a vödröt nagyon imádták/

-Pelenkázólap (nálunk egy volt a fürdőszobába a mosógépen, egy másik pedig a szobában a kiságyon)

-Pelenkázókomód/asztal, ha nincs helye a baba ruháinak, és nem kombi kiságyat vesztek

-Enyhe fényű lámpa, az éjszakai etetéshez, hogy ne ébressze föl a kicsit az erős fény

-Babahinta (nagyon jól fejleszti az idegrendszer, egyensúlyérzéket és általában meg is nyugtatja a babát) (én az Adamo(szerű) hintát ajánlom, mert sokkal jobban ki lehet használni, mint a kicsi, állványos hintákat, és nem is sokkal drágább)

-Esetleg szoptatóspárna, bár nekünk nem volt, és megvoltunk nélküle, de van, aki esküszik rá...

2012. ápr. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9-es vagyok.

Egyébként bármikortól szabad, az csak babona, hogy nem szabad... Eleinte csak apróságokat vegyél, néhány rugdalózót, csörgőt, ilyesmiket.

2012. ápr. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!