Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Használtok mosható pelenkát?...

Használtok mosható pelenkát? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy a kezdő csomag kb. 40-50 ezer Ft körül mozog. De nem vagyok abban biztos, hogy ténylegesen könnyen tisztítható lesz az anyatejes kaki, vagy hogy mennyire lesz jó nedvszívóképességű. Vannak tapasztalataitok?

2012. ápr. 7. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen típust választasz, nagyon sokféle van, az ár is változik. Én Monapelt, Kushiest (aio) és egy zsebes pelenkát próbáltam, meg volt tetra pelenka is az elején. Az egész cucc kb. 30 ezer volt, valaki eladta az új Monapel készletét félár alatt a vaterán.

Az anyatejes kakit én leáztattam, utána dm-es folttisztító szappannal kentem be. Szerencsére ritkán kakilós volt ebben az időszakban, így négy naponta volt ez program, nem pedig naponta négyszer. Amúgy nem egy nagy dolog.

Mostanában csak Monapelt használunk, meg vagyok elégedve a nedvszívó képességével. Legfeljebb 3 óránként cserélem, ritka, amikor teljesen pisis. Éjszakára viszont eldobhatót kap, kényelmesebb, s mivel hason alszik, sokszor kifolyt a pisi.

Ha van még kérdésed, szívesen segítek, lassan másfél éve moshatózunk.

2012. ápr. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen két éve moshatózok a fiammal.

Hamar megszoktam. Mivel időnként kellett használnom papírt, még jobban megerősített hogy mosni kell. A Papírba nagyon beleizzad a fiam ott ahol nincs nedvszívó, egyedül a Libero up&go ami ér valamit.

Anyatejes kakit egy életlen késsel le kell húzni aztán áztatni, mosni. Még csak foltot sem hagy.

Újszülöttnek pamutot vegyél (a tetra is elég). A szárazontartósak csak a hozzátápláláskor jönnek jól, aztán ha már megszokta a bőre akkor újra simán jó a pamut.

Egy hátrány van, a fiam nagyon vékonyka és így is volt olyan gatya ami nagyon passzolt volna moshatóval.

Nedvszívással elégedett vagyok, éjszakára is teljesen jó.

A papírbelusból is ki kell rázni a kakit, szóval nem lehet elkerülni.

2012. ápr. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat.
2012. ápr. 9. 10:31
 4/7 anonim ***** válasza:

Mosható pelusról sokat olvashatsz még, én kicsit mást szeretnék mondani.

Nem tudom, hogy mikor érkezik a baba, de vannak olcsóbb készletek is, csak az a baj, hogy elsőre nem ezeket találja meg az érdeklődő anyuka. Ha az ár tart vissza, de kipróbálnád, akkor a legolcsóbb megoldás a polár pelenkakülső és tetrapelenka használata. (akár saját készítés. nekem így a készletem került egy polár takaró, egy rögzítőkapocs, cérna és gumi árába. tetráim pedig voltak régebbről. ebben az esetben azt tudom mondani, hogy nem pénzkérdés. ) Nem akarom nagyon tépni a szám, mert szinte mindegyik ilyen kérdéshez beírtam már :), de ha érdekel valami, van konkrét kérdésed, írj nyugodtan privátban


Ebből az anyagból könnyen kijön a kaki.

2012. ápr. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Anyatejes kakit egy életlen késsel le kell húzni"


Milyen jó tipp :) ezt nem is hallottam még

2012. ápr. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én 2 gyerekkel négy éve moshatózok, és egyetlen pelenkám sem foltos. Pedig semmi különleges mosószert nem használok.

És folttisztítót sem.

2012. ápr. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha szeretnéd ki lehet próbálni. A Csimota ad pénzvisszafizetési garanciát, vagy lehet kölcsönözni tőle pelenkát.
2012. ápr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!