Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sajnálkoznak, és miért...

Miért sajnálkoznak, és miért aggódnak mindent túl az anyukák?

Figyelt kérdés
Nem megbántásból, én is anya vagyok. De egy csomó helyen azt olvasom, hogy kevés a pénz, szar a világ, dagadtnak érzik magukat, keveset szexelnek, és sorolhatnám, folyton csak a panasz. Mindig ilyenek voltatok, vagy ez csak azért van, mert jött a baba? Amióta megszületett a gyerekem, azóta sokkal boldogabb ember lettem, és sokkal kevésbé érdekelnek a lényegtelen dolgok, mint régebben. Ti hogy vagytok ezzel? Nem szeretnélek megbántani titeket, csak nem értem ezt a rengeteg panaszáradatot, amit itt látok. Meg az ehet-e ezt vagy azt a gyerek kérdések is, ennyire önállótlanok, hogy más anyukára támaszkodnak? Persze, tapasztalatot lehet cserélni, de szerintem ezen az oldalon már minden zöldség és gyümölcs egyenként meg lett kérdezve. Mitől féltek? Miért aggódtok? Mi a baj?
2009. jún. 17. 15:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
abszolut egyetertek mondjuk vannak dolgok amiket jo megbeszelni, vagy tanacsot kerni, de ez a sok panaszkodas es "apokalipszis most" mar nagyon faraszto. nekem idom es energiam se lenne ilyeneken ragodni. a gyumolcs dolog viszont fontos, mert most van soknak a szezonja es elso babasoknak nagyon keves a tapasztalata a hozzataplalasrol
2009. jún. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyrészt, mert itthon vagyunk (egyedül) és ráérünk gondolkozni, másrészt mert új a helyzet van aki nem biztos a dolgában és inkább kérdez.Én is ezt tettem.

Az hogy esetleg megvagyok hizva, igen baromira zavar, az is hogy gyes miatt sokkal kevesebb a pénzem.DE ez nem jelenti azt, hogy boldogtalan lennék.Sőt!El sem tudnám képzelni az életem a babám nélkül.

De ha téged ez zavar nem feltétlenül szükséges ezt az oldalt olvasni, éés ezt nem bántásból irtam!

2009. jún. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
52%
Örülök neki,hogy te tökéletes vagy,és nincs semmi problémád az élettel!!!!
2009. jún. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem kell azért senkit leszólni, mert bizonytalan. Én is első babás vagyok, és nem egyszer kérdeztem már ezen az oldalon. Én nem szégyellem, hogy bizonytalan vagyok, és sok estben jól esik a megerősítés. Jó dolog, ha az ember kikérheti mások véleményét, és elmondhatja, ha esetleg valami problémája van. Szerintem ettől még nem lesz valaki rossz anya, csak szeretné a gyerekének a legjobbat.
2009. jún. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
látom, egyesek nem értik a kérdést...
2009. jún. 17. 16:10
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Néha nekem is tele van a t...m az egész világgal. :)) Ilyenkor semmit nem csinálok, csak itt ülök a gép előtt ha alszik a bébi, és ilyenkor én is szoktam panaszkodni. De szerintem mindenkinek vannak ilyen napjai és ilyenkor jó kiadni magamból a dolgokat, pláne ha nincs kihez szólni egész nap. De amúgy nem ez a jellemző rám.


Viszont nekem is az első babám és én is szeretek tapasztalatot cserélni, mert amúgy itthon nincs kivel megbeszélni a babás dolgokat. A férjem jórészt mindent rámhagy a gyerekkel kapcsolatban. De lényegében mindent úgy csináltam, ahogy én jónak láttam, ritkán támaszkodtam itt adott/kapott válaszokra. Elég önfejű vagyok! :))


Jó babázást és kevés aggódát mindenkinek

2009. jún. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%
Én kíváncsiságból olvasgatom ezt az oldalt,néha felháborodok,néha jókat röhögök...2 gyerekem van,mindenünk megvan,a szexuális életünk is rendben,az alakommal sincs bajom,és imádok élni!Ha vmit nagyon akarok tudni,megkérdezem a védőnőnket(tündéri)vagy a gyerekek dokiját(baráti kapcsolatban vagyunk).Itt nem megyek bele felesleges vitákba,és nem szapulok senkit.Általában csak olyan kérdésekre válaszolok,amire egyértelmű válaszokat lehet adni(pl.lehet-e szülésznőt fogadni x khzban,miben szültél,stb.)Szval összességében én elégedett ember vagyok.De lehet,h ez a válsz is szúrni fogja pár válaszoló szemét,és simán lepontozzák(azt se igen szoktam).Röviden ennyi.
2009. jún. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

nem tudom, engem folyamatosan mindenki azzal bántott, hogy 24 évesen minek vállalunk még gyereket, milyen nehéz lesz. erre röhögtem, megrántottam a vállam.

rájöttem, hogy a világ legegyszerűbb dolga, ha mindent következetesen csinál az ember. minden csak agyban dől el.

egész nap itthon vagyok, mindenre van időm, a szüleimmel is többet beszélek, mint korábban, mikor rohantam a mókuskerékben.

tudtam, hogy kevesebb lesz a pénzem, ennek ellenére szerettünk volna gyereket, a mi döntésünk volt, vállaltuk a következményeket. ebből az következik, hogy nem fogok siránkozni, hogy kevés a pénzem, mert az én döntésem volt.

Ami kicsapta a biztosítékot, hogy nem sajnáljuk-e a babát a jövőtől, most írtak ki egy ilyen kérdést előttem vagy 4-gyel. Minek szült akkor? Ez csak most jutott az eszébe? Ha ennyire fél, akkor az ilyen ne is vállaljon gyereket. Más. Dagadtnak érzi magát, miért, mit gondolt, majd marad ugyanolyan gyönyörű, mint szülés előtt? Nem osztogatják ingyen a gyerekeket!

Lehet az a baj, hogy túl sok időnk van. Lehet nekem is inkább panaszkodásra kellene használnom ezt az időt. Önsajnálatra. Ha valaki szerint ez teljesen normális, az szerintem beteg. Fel kéne már ébredni, és örülni az életnek, más évekig küzd a gyerekért, mégsem jön össze neki, szívesen cserélne veled, mégsem panaszkodik egész nap. Csak erre akartam kilyukadni, hogy legyetek már egy kicsit pozitívabbak és boldogabbak, nem kell mindent olyan feketén látni! Ha ez valakit zavar, hát attól utólag is szeretnék elnézést kérni, ha neki olyan jó dagonyázni az önsajnálatban meg az aggodalomban.

2009. jún. 17. 16:43
 9/18 anonim ***** válasza:
55%

Kedves Kérdező! Szerintem túl sok is az időd, ha ilyen kérdéseket teszel fel. szerntem semmivel nem jobb ez a kérdés, mintha valaki tanácsot kér, akármilyen zöldséggel kapcsolatban is. merthogy, inkább azért van itt ez a fórum, mint ezért a kérdésért.

Csak hogy legyen min aggódnod, ha olyan fene boldog vagy: hova mész vissza dolgozni a gyes után??? Na nekem nincs sok időm itt irogatni, és azon gondolkozni, ki mit miért kérdez meg, mert tanulok a gyerek mellett, hogy el tudja helyezkedni, mert a munkahelyem tuti hogy megválik tőlem, minhelyt visszamegyek...

2009. jún. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Nikcsi ***** válasza:
100%
Teljesen egyetertek veled kedves kerdezo, de azert en nem latom ennyire feketen-feheren a helyzetet. Olyan nincs hogy most vagy boldog vagyok, vagy csak sirankozok egesz nap. Veled meg nem fordult elo hogy voltak olyan napok amikor minden osszejott? Ilyenkor az ember hajlamos am az onsajnalatra, tudom magamrol. Aztan masnap megrazom magam, megoldom problemaimat es ujra szep az elet. :) En nem itelek el senkit ha itt panaszkodik, sokszor mar attol jobb kedve lesz az embernek hogy elmondhatja. Viszont abban teljesen igazad van, hogy vannak akik teljesen belesuppednek ebbe az erzesbe es nem is akarnak tenni azert hogy jobb legyen, inkabb irigykedik a masikra, a boldogsagara, a hazassagara, gyerekere, penzere. Ez viszont szerintem is beteges.
2009. jún. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!