Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy csak azok...

Miért van az, hogy csak azok az anyukák aggódnak, akiknek a babáik lefelé térnek el súlyban az átlagtól, akiknek meg felfelé mutat extrém eltérést, azok nem?

Figyelt kérdés
2009. márc. 29. 09:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert még mindig él az a sztereotípia, hogy egy babának ducinak kell lenni. Így az, akinek nagyon duci a gyereke, az nem aggódik, mert az idősebb generáció úgyis azt fogja mondani, hogy milyen formás, hadd egyen az a gyerek, stb. Viszont akinek hosszra is extrém módon nő az ugyanúgy aggódik, ahogy én is. A kisfiam 50cm-esen, 3,5 kg-mal született, de 5 hónapos korára már 8kg és több, mint 70 cm. Szerintem extrém módon nő. Kövérnek mondjunk nem nevezném, mert inkább hosszú vékony baba, de így is aggódom.
2009. márc. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Én pont a másik tábor vagyok mint te. Kisfiam duci baba, 10 hónapos és 11 kg, 76 cm. Teljesen elvagyok keseredve, hogy kövér kisgyerek lesz. Pedig nem tömöm.
2009. márc. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
70%
elgondolkodtam ! De végül is fogyozni még nem lehet nekik és mitt is csinálhatnának velük a mamák?
2009. márc. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
inkább nagyobb korban 1 év után tud a mama az étrendel igazodni, nem fehér kenyeret kap a gyerköc és nem kolát iszik leves helyett! Azért írom a kolát mert vendégsségbe voltam és én csodálkoztam az asztalnál mikor meg kapzuk a fincsi huslevest !Szoltam a kicsinek ne ígyál kolát ,és mondta az anyuka az is folyadék nem mindegy ! HÁT NEKEM NEM!!!
2009. márc. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem fogyókúrára gondoltam.De biztosan lehet figyelni a táplálék bevitelt.A sovány babák mamái biztos "tömnék" a piciket, ha tehetnék.
2009. márc. 29. 09:30
 6/19 anonim ***** válasza:
42%
Most akkor azt mondod,hogy valami gond van a babámmal?7200g és 70cm,(3350-el született és 51cm),most lesz 4 hós,csak anyatejes!Milyen betegség áll a háttérbe?Ha tudsz konkrétat írd le,de szerintem nem kellene most feleslegesen idegesíteni a jól fejlődő babák anyukáit!Most rágódhatok ezen,hogy netalán baj van...?
2009. márc. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 2370 grammal és 49 centivel született, 2hós korára megduplázta a súlyát, most 6 hós, 75 centi és 7,8 kiló.


Elinte mindenki azzal jött ,hogy "jajj de pici, nem lesz baj?" most meg: "jajj de nagy, nem lesz baj?"


Én úgy vagyok vele, hogy amíg kiegyensúlyozott, élénk, jókedvű és agilis marad, addig nem aggódom. Igaz, hogy hosszú, nyúlánk baba, inkább izmos mint husis, de nem hagyom hogy a vészmadarak belémültessék az aggódást. Ő ilyen és kész.

Az egy másik dolog, hogy nem győzöm ruhával, mert mindent 2-3 hét alatt kinő...

2009. márc. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem értem miért ugrik valaki rögtön a plafonra.Ez egy olyan hely, ahol az anyukák információkat, aggodalmakat oszthatnak meg, szeretném hinni, hogy segíteni akarunk egymáson.A kérdésem nem provokációnak szántam.A véleményetekre voltam kíváncsi, akit sért, ne írjon.Köszönöm.
2009. márc. 29. 09:52
 10/19 A kérdező kommentje:
Az utolsónak ajánlom a neurológiai szakrendelést a körzetében.Vagy egy jó erős kamillateát.
2009. márc. 29. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!