Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire ártalmas a gyerekre...

Mennyire ártalmas a gyerekre ha egy picit, penészedik és vizesedik a szobája?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 8. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:

nem tudhatod, lehet semmi baja nem lesz, lehet akár asztmás, allergiás vagy tüdőbetegséget is kaphat :(


ki kell irtani a penészt, hosszútávon biztos, hogy ártalmas. szavóval fújd be, egy napig szellőztess és le van tudva!

2012. ápr. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Bence_ ***** válasza:

hypo penész ölő.

Gyereknek rossz egy ilyen szoba

2012. ápr. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én babámnak nem penészes a szobája, de a lakásban volt máshol. Szinte minden más helyiségben. Egész télen beteg volt. Ahogy kigyógyult, újra beteg lett. Hiába takarítottam folyamatosan a penészt, folyton visszajött. A szavó nem elég! Én úgy csinálom, hogy domestosos vízzel lemosom a falat (lehet hypos is, de nekem ez van itthon mindig), aztán lefújom szavóval, aztán lekenem a falat a Héra penészesedést gátló szerével.

A szavót biztos ki is lehetne hagyni akár, de én biztosra megyek. :)

A Héra nagyon jó szer! Két kezelés után már nem jön vissza a penész. Van ahol egy után sem jött vissza.

A bútorokat nem szabad a falra tolni, szellőztess sokat, és lehetőség szerint ne a lakásba teregess.

Nem mondom, hogy tuti, hogy a kisfiam a penész miatt volt beteg folyton,de február vége óta kint teregetek és sokkal többet szellőztetek, a penész nem is jött vissza. Azóta nem volt beteg!

De a penész káros, akkor is ha csak kicsi van.

2012. ápr. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is meggyűlik a bajunk a penésszel.Túl jól le van szigetelve a ház,és nem tud szellőzni.Persze ez csak télen gond,akkor van penész,de szerencsére nem mindegyik helyiségbe.Oda is került a lányunk,ahol nem szokott penészesedni,és ajánlom te se rakd oda.Nem biztos hogy lenne baja,de jobb az óvatosság.Nekünk amúgy minden szer legyen az szavo,vagy más vegyi anyag,hípo vagy csak sima ecet,is csak ideig-óráig hat!Mondjuk amint előjön már irtom is kifele!Bajt eddig még nem okozott,de szerintem nem is fog,amennyire a rögeszmémmé vált már az irtása :)D
2012. ápr. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nem tesz jót az biztos

kérdezd meg a védőnőt, még a haja is ki fog hullani

2012. ápr. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
22:54 es nem értem az egyik mondatodat.lehet hogy elirtál egy betűt.ugy szól hogy szerintem te se rakd oda.vagy azt akartad mondani hogy szerintem te is tedd oda.
2012. ápr. 8. 23:48
 7/8 A kérdező kommentje:

Én is lefertőtlenítettem meg bekentem festékkel,de szerintem még az is közrejátszik hogy a fürdő meg a fürdő mellett ott a konyha.és ezért a pára meg minden oda megy.meg az a szoba külső fal és ezért hidegebb is mint a többi.


Akkor szerintetek érdemesebb lenne megcserélni a mi szobánkkal mert oda egész nap besüt a nap.de viszont félek hogy nyáron meg nagyon meleg lesz és ez miatt nem fog tudni aludni.mert ő nagyon szeret aludni hidegebb szobába mint melegebbe.meg ahol most ő lakik ott szerintem nyáron a leghűvösebb szoba lenne.


Meg ha bejön a meleg akkor is penészesedne a szoba????????

2012. ápr. 9. 00:03
 8/8 anonim ***** válasza:

Rakd oda,tedd oda - mindegy...vagy mit nem értesz rajta???



Nyáron kevesebb az esély a penészesedésre,mert órákig nyitva lehetnek az ablakok.Télen nem,ezért gyakoribb a penész,mert nem tud kiszellőzni.

2012. ápr. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!