Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idosen tehetem a babat...

Renata julia kérdése:

Mennyi idosen tehetem a babat baby kompba? Het honapos a fiam de meg nem maszik artalmas e a baby komp?

Figyelt kérdés
2011. dec. 26. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
miért akarod kompba tenni?tedd le inkább a földre,hogy tanuljon meg mozogni,fedezze fel a világot,ne tedd tönkre a gerincét benne
2011. dec. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha már megvettétek a kompot, biztosan használni is fogjátok, de én nem ajánlom.

Nekem a nagyok ikrek, használtam is náluk, mert másképp nem tudtam megoldani, hogy mindkettő mellettem legyen biztonságban, míg az egyiket fürdetem vagy ilyesmi. Engem a kényszer vitt rá.

Nem tudom, hogy emiatt vagy sem, de sokáig lábujjhegyezett az egyik lány, mert hozzászokott, hogy úgy löki magát és nagyon lassan tanult meg járni.

Most a kicsivel eszembe sem jutott venni, messziről kerülöm ezt a szerkezetet.

Én úgy gondolom, hogy amennyit segített akkor, ugyanannyit ártott is.

De a kérdésedre válaszolva, csak akkor tedd bele, ha már stabilan meg tud ülni a babád, de készülj fel rá, hogy ezután le fog lassulni a mozgásfejlődése, mert hamar rájön, hogy így is eléri a célját, nem kell megtanulni sem mászni, sem járni.

2011. dec. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem is felejtsd el a babykompot, ha nem akarsz bajt a babádnak!

Olvass utána szakemberek írásaiban! Senki nem ajánlja.

2011. dec. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
19%
Én 5 és fél hónaposan tettem kompba az első fiamat(akkor már tudott stabilan ülni). Nekem nagyon nagy segítség volt,mivel előtte 2 hónapig napi 6-7 órát cipeltem kézben, mivel nem maradt el+egyéb körülmények miatt.Semmi baja nem lett, hogy ilyen korán használtuk.Sőt!6 hónaposan felállt.7,5 hónaposan mászott...stb. Csak ajánlhatom.Már nyugodtan beleteheted,ha ül.
2011. dec. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
32%
Mi is hasznaltuk miutan stabilan ult modjaval nem volt sokat benne es nem maradt ki sem a kuszas sem a maszas ugyes kislany es a gerincevel sincs semi gond szerintem az a lenyeg hogy modjaval hasznaljatok
2011. dec. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 alaszka ***** válasza:
79%
Én sem használnám a helyedben, mert nagyon sok rosszat lehet olvasni a hatásáról, ami nem feltétlenül most mutatkozik meg, mikor beleteszed. Felesleges eszköz ami a 80-as években nagy divat volt. Hátráltatod vele a normális mozgásfejlődést, rosszabb esetben pedig kárt okozol vele. Ha a gyerekorvosotokat megkérdezed, tuti hogy egyértelműen nem fogja javasolni.
2011. dec. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

a szakemberek azt mondják, hogy késlelteti a mászást vagy kihagyják a kompozó babák, hisz ezzel a vacakkal tudják változtatni a helyüket, nincs rákényszerítve a baba.

általában az szokott lenni, mivel a kompban áll ugye a baba, és mondhatni jár, hogy villánygyorsan felállnak komp nélkül is és elindulnak. csak hát a mászás indít be az agy bizonyos részeit így iskolás korban ez csúnyán visszaüthet.

én azt mondom ne a gyerekeden kísérletezz, majd ha már mászik, ül, áll, tedd be (csak akkor meg már minek?)

2011. dec. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem is írták, szakemberek egyáltalán nem ajánlják a használatát!!! És, ami sokkal fontosabb: a mászás nagyon fontos a baba életében! A mászás fejleszti a mozgás összehangolását, az agy fejlődését. Sok hátránya lehet annak, ha a baba kihagyja a mászást. Olvass utána a neten! Többek között okozója lehet a későbbi diszlexiának.

Inkább tedd le a földre és hagyd, hogy kúszva, majd később mászva fedezze fel a világot. Lesz még rengeteg ideje függőleges testhelyzetben mozogni! 7 hónaposan nem vagytok elkésve a mászással. Az én Lányom 8 hósan kezdte és 13 hónaposan indult el 2 lábon.

2011. dec. 27. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!