Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg annyira ártalmas a...

Tényleg annyira ártalmas a bébikomp?

Figyelt kérdés
Kisfiam 11 hónapos, már áll és kapaszkodva lépeget. A bébikompot egyszerűen imádja, de úgy hallottam, hogy kedvezőtlenül befolyásolja a mozgásfejlődést. Természetesen naponta kétszer-háromszor teszem csak bele 5-10 percre, de azt egyszerűen kiköveteli, annyira szeret benne lenni. Szerintetek hagyhatom, vagy inkább száműzzem a bébikompot?
2011. dec. 8. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Én kb 10 hónapos volt a fiam amikor összepakoltam és eltettem mert ő is kb annyit volt benne mint a te babád és a lábai kezdtek furcsán befelé állni és folyton lábujjhegyen állt és ment amikor nem volt a kompba.Ez nagyon megijesztett és eltettem.Azóta ezek rendezőtek és a mozgásfejlődése is gyorsabb lett mivel a kompban ugye minden kényelmes amit meg lehet szokni:)
2011. dec. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekünk a koragondozóban szigorúan megtiltották mondván, hogy nem tesz jót a gerincének és hátráltatja a járás megtanulásában. Lehet benne valami, mert mi négyen voltunk testvérek, hárman 10-12 hónapos korunkban tanultunk meg járni, legkisebb öcsém pedig (aki profi bébikompozó volt) elmúlt 15 hónapos. Persze lehet, hogy bébikomp nélkül is később kezdett volna el járni.
2011. dec. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

én bébikomp ellenes vagyok, de nálatok, már talán más mivel tud állni menni.


pár dolog miatt nem jó

- a lábújhegyezéses reflex (ami vele született és az elsö lépésekkor el kell tünnie, mint az ökölbe szorított kéznek) nem tünik el, és mikor biztosan megy is lábújhegyen megy, majd járhtasz vele ortopédushoz.

- egyensúly. gyógytornászom szerint volt olyan babája aki 1,5 évesen elöredült ha elengedték, amikor már azért egyhelyben megkellett volna állnia.


amit nem befolyásolhat, amit régen mondtak, hogy O lábu lesz a gyerek vagy ilyenek. annak vitami probléma, vagy más testi probléma az oka, azt a komp nem okozhatja. meg amúgy is a babák a járás kezdetekor O labuak majd 3 éve kor körül x lábuak, majd kb 6-8 évesen egyenesedik ki a láb.


ha tényleg 5-10 percet van benne, akkor szerintem nem gond. én eltenném olyan helyre ahol nem látja, és ha úgy érzed hogy na most (nem tudod lekötni vagy ilyesmi) akkor elöveszed.

2011. dec. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Semmi baja nem lesz tőle.Sokszor írták már itt hogy nem tesz jót,mert nem fog mászni később indul el stb.Az én kislányomnak is volt,semmi baja nem lett az ég világon.Ugyanúgy mászott és 13hónaposan már stabilan ment.Mi 3-an vagyunk testvérek nekünk is volt annak idején kompunk,nekünk sincs semmi bajunk.És mi is hamar megtanultunk menni.Nyugodtan tedd bele nem fogsz vele ártani neki.
2011. dec. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
A fiamnak is volt, de már csak akkor amikor fel tudott állni. Ilyenkor már nem árthat a gerincének. Szerintem nyugodtan használhatjátok. Egy ismerősöm pedig beültette kompba az akkor fél éves babáját, még ülni sem tudott szegény. Fél napokat benne volt, mindenki kiakadt tőle, hogy mi lesz szerencsétlen gyerekkel, de végül 1 évesen már szépen elkezdett járni. Persze ezt nem biztatásnak írtam a korai használatra, mert attól hogy 1 évesen nem lett baja tőle, még lehet később.
2011. dec. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Nekünk gyógytornász mondta,hogy az esetek többségében a bébikomppal elrontott lábakat kezeli.
2011. dec. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A keresztlányom is kompozott, és mégis 11 hónaposan járt, a kisfiam nem kompozott mert nem szerette, mégis 14 hónapos volt mikor elindult.Szóval szerintem nem igazán befolyásolja a gyerek elindulását.De perzse ettől függettelenü l nem biztos,hogy olan jó a komp ha már ennyire ellenzik a szakemberek, de szerintem azért az az 5-10 perc nem hiszem,hogy bármi kárt okozna.
2011. dec. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm!!! Nem tiltom el Tőle, de továbbra sem csinálok a kompozásból rendszert. Minden jót Nektek!
2011. dec. 9. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!