Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek az "utálatos...

Mi a véleményetek az "utálatos bezzeganyukákról"?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem hagy nyugodni egy dolog,és gondoltam felteszek itt egy kérdést,hátha másis volt már hasonló szituációban.

Szóval 1,5 éves a kisfiam. Minap egy hasonló korú kislánnyal játszott. Jól elvoltak. Bár az én kisfiamnak kell 10-20 perc mire feloldódik,de aztán boldogan játszott a másik gyerekkel. Kicsit tartózkodóbb, higgadtabb természetű. A játékait boldogan adja át más gyereknek. Ez számomra nem gond,büszke vagyok rá,hogy így reagál és nem tépi ki a játékot más gyerek kezéből.

Namármost a problémám itt kezdődött. A kislány kivett egy könyvet a kisfiam kezéből,amit ő nyugodtan tűrt és mással kezdett játszani. Erre a kislány anyukája közölte az én fiammal: "jaj, fiam, legyél már bátrabb, mi lesz veled,ha óvodába mész? Megesznek a többiek!" És ezt szó szerint idéztem most. Én azt sem tudtam,jól hallottam-e,hogy így beszélt az ÉN gyerekemmel...És egyébként sem sírt,vagy ilyesmi,nem bújt a szoknyám alá,vagy semmi...Nem értettem,mire föl mond ilyet az én fiamnak?Nagyon mérges lettem,de inkább lenyeltem a dolgot. Ma már bánom,hogy nem válaszoltam meg neki, hogy az én gyerekem nem harcolni megy az óvodába,hanem játszani. És ő ilyen nyugodt természet,nem hiszem,hogy ez baj lenne.

De mire föl mond egy másik anya ilyet az én gyerekemnek, és mit képzel magáról?

Ha nektek is van ilyen vagy hasonló tapasztaltotok más anyákkal kapcsolatban, kérlek írjátok le. Sokat segítenétek,mert azóta ezen rágódom,és nagyon bánt.

Nekem eszembe sem jutna más gyerekével így beszélni,vagy lebecsülni....Én nem vagyok ilyen...Szerintetek?


2012. ápr. 9. 14:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
az én gyerekemnek is mondtak már ilyet, olyat is, hogy nem elég talpraesett... én nem akdtam fent az ilyenen. nem rólunk szólnak ezek a mondatok és én ezt tudom, ergo nem érdekel. te se törődj vele, mond, hogy te is ilyen típus vagy és kész :)
2012. ápr. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%

Ne haragudj, de szerintem a másik anyuka semmi rosszat vagy bántót nem mondott.

Ez tipikusan az a szitu, hogy egy anyukának aztán tényleg semmit nem lehet mondani, mert rögtön személyes sértésnek, a gyereke elleni támadásnak veszi.

Szerintem azért rágódsz még mindig ezen, meg azért bánt, mert alapvetően attól félsz, hogy igaza van, és a kisfiadat tényleg el fogják nyomni az oviban.

Ezt magadban kellene rendbe tenned, nem a másik anyukán puffogni.

2012. ápr. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a normális, amit Te is tettél,lenyelted a hülyeséget. Nincs baj a gyerekeddel,ne vedd fel amit a másik idióta szülő mond. Nekem is ilyen természetű a kislányom, mindent szívesen odaad másnak, én is meg vagyok vele elégedve,mert tudom ha az oviban is ezt csinálja pl. nem fogják megverni,ellenben azokkal akik képesek "egymást ölni" egy játékért. Azonban ez nem azt jelenti hogy majd nem tudja megvédeni magát! Csak higgadtabb,nyugodt természetű.

Kerüld el az ilyen anyukákat,nem jó neked sem ha okot adnak ilyeneken rágódni!


Én is összejárok egy-két lányom kora beli gyerek anyukájával, hát tudod mit? Én büszke vagyok hogy ilyen a gyerekem,mert van olyan gyerkőc aki a saját dolgait annyira félti,irigy, hogy állandóan hisztizik,és ez szerintem cikibb mint az én lányom majd az oviban... Mellesleg ha tesó lesz,tőle is elvesz mindent? Mert én ezen nem aggódok,de ő majd fog ha szeretne még 1 gyereket...

Kitartás!

22 hónapos kislány anyukája

2012. ápr. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem ezt egy "kicsit" túlspiláztad. :)
2012. ápr. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy az hogy most ilyen picinek milyenek az közel se jelenti azt hogy ovis korukban is ilyenek lesznek...tudom mit beszélek 3 gyerekem van, a nagyobbak 5 és 3 évesek. Na hát olyan 15-18 hós koráig a lányom ( a kisebb) csendes, nyugis, visszahúzódó volt, ha valamit mondtam az úgy volt, már jött, csinálta, segített stb. aztán "kifordult magából:)" és most az ovi közeledtével bizony ő az akit mindig vissza kell fogni, figyelmeztetni esetleg büntetni is mert elvesz másoktól dolgokat és olyan kis akaratos lett (és én ezt most nem olyan pozitív értelemben mondom ahogy anyukák általában szokták hogy jaj olyan kis cuki akaratos, mert ez nem cuki egyáltalán szerintem.)

A fiam feltalálja magát kellően önérvényesítő, de nem durva vagy agresszív. Ha bántják egy darabig tűri, majd visszaadja. Csak akkor "akad ki" ha vmi miatt nem érzi jól magát, bújkál benne a betegség vagy "elfelejtett enni" és leesik a vércukra.

Mindkettőjüket ugyanúgy neveltem/nevelem, mindig arra nevelve hogy másokat tiszteletben tartsanak.

Barátnőm teljesen másképp gondolja így ahogy az anyuka a te történetedben, hogy a gyerek vegye el ami kell neki, harcolja ki, hisztizze ki mert farkastörvények uralkodnak, és így fog majd jól érvényesülni.

Neki ez a véleménye, nekem más.

Én nem fogok ezzel egyetérteni, de ő se ezzel a szerinte "tutyimutyinak" neveléssel.

Ez van. Nem vagyunk egyformák. Ha fontos számodra az a másik anyuka és a velük való kapcsolat akkor oszd meg vele egyszer ezirányú véleményed. Ha meg csak felszínes ismertség akkor engedd el a füled mellett.

Egyébként hogy biztatót mondjak, ha ilyen marad a kisfiad akkor sokkal jobban fogják kedvelni mind az óvónők, mind a társai, mint egy kis akarnokot, agresszív gyereket, akire folyton panaszkodnak majd az óvónők.

2012. ápr. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

1,5 évesnek még tényleg nem sok köze van ahhoz hogy milyen lesz az oviban. Az én fiamnál aztán jólelkűbb gyerek nem nagyon volt 1,5 évesen, de most 3 előtt már meg tudja védeni magát. Persze egy olyan gyerek akinek van nagytesója, sokkal hamarabb elkezdi felvenni ha elvesznek tőle valamit, de az enyémet sem érdekelte akkor egyáltalán. Annyira örült a társaságnak, mindenkit szeretett mert nem volt rossz tapasztalata.


Nálunk is van ismerős anyuka aki nem szól rá a 1,5 éves kislányára ha kitépi hisztizve ordítva a másik kezéből a játékot, mondván hogy meg kell tudni védeni magát, mert az oviban sem védi meg más. Csak éppen ez a kislány nem védekezik, hanem támad. Szerintem vannak alapelvek, amire igenis meg kell tanítani, hogy ne az oviban kezdjék el az anya helyett.


Plusz azt úgy általában utálom ha bármit mondanak a gyerekeimnek nevelő, javító célzattal. Mint pl hogy el kellene már lenni anya nélkül is, meg ilyenek.

2012. ápr. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
10%
Semmi rosszat nem mondott az anyuka nektek. Inkább csak a zavarát próbálta leplezni, hogy az ő lánya ilyen agresszív módon viselkedik. Ezen rágódsz már régóta? De most komolyan, ez a legnagyobb baj az életedben? Én irigyellek.
2012. ápr. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,mindenkinek egyaránt. Igazából azért bántott a dolog,mert úgy éreztem,nem védtem meg a gyerekem,ezért volt lelkiismeretfurdalásom. De úgy voltam vele, hogy nem érdekel,a gyerekemet én ismerem,és olyannak imádom,amilyen. Nem foglalkozom azzal,aki nem lát az orránál tovább. Csupán rosszul esett.

A véleményemet továbbra is fenntartom,hogy így nem beszélünk más gyerekével, és neki sem volt joga az enyémmel. De köszönöm,hogy megoszthattam itt,már jobban érzem magam.

2012. ápr. 9. 17:02
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem sem mondott semmi olyat hogy ennyire megsértődj.valószínű nem is rosszindulatból mondta, inkább csak arra célzott hogy ne hagyja magát.
2012. ápr. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a kisfiam barátja verekedős, hazudós, agresszívabb gyerek, aki mindent elvett tőle, megverte, stb. (mégis szerette, nem is értem). De ő pedig olyan, aki a légynek sem ártana. Bizony volt is belőle probléma oviban, mikor a fele akkora gyerek verte meg, és nem üt vissza, csak nem akart oviba menni egy ideig, de aztán ésszel lerendezte a dolgot. Nem jó, de úgy gondolom, legyen ilyen inkább, mint agresszív hülyegyerek, már bocsi a kifejezésért. És igen, nekem is mondogatott ilyet az anyuka, engem is idegesített, de inkább legyen ilyen, mint hazug csaló....
2012. ápr. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!