Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos kisbabám csak hason...

Rebeka07 kérdése:

2 hónapos kisbabám csak hason szeret aludni. Ha hanyatt teszem le kb.2 perc és felébred. Van köztetek olyan akinek a babája csak hason alszik és ilyen picike még? Nagyon félek a bölcsőhaháltól!

Figyelt kérdés
2012. ápr. 9. 14:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém az első itthon töltött éjszakától kezdve csak és kizárólag hason aludt. Volt légzésfigyelőnk. Egyébként 2,5 éves, és még él. :)

A bölcsőhalál nem csak a hason alvó babákat fenyegeti...

2012. ápr. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is nagyon rosszul aludt háton, órákig altattam, ha elaludt végre félóra múlva ébredt, alig aludtunk valamit. Kb. ő is 2 hónapos volt, mikor egyszer leraktam a hasára, és szinte egyből elaludt, ráadásul majdnem egyhuzamban végigaludta az éjszakát. Én meg tiszta ideg voltam, pont a bölcsőhalál miatt. Egész éjjel majdnemhogy virrasztottam mellette, hogy veszi e a levegőt, mert annyira féltettem a bölcsőhaláltól. De másnap kölcsönöztem egy légzésfigyelőt, féléves koráig használtuk, és olyan jókat aludtunk és alszunk azóta is.
2012. ápr. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam szintén kezdetektől hason alszik, sokat bukott és féltem, hogy visszanyeli, így nem sokat gondolkoztam, hogy hason vagy nem hason. Vettünk egy légzésfigyelőt, de bevallom, kb 7 alkalommal kapcsoltam be.

Egyébként nem kifejezetten hason halnak meg a babák bölcsőhalál miatt, iagz, hogy kockázati tényező, de ha belegondolsz a bölcsőhalál legnagyobb kockázati tényezője a csecsemőkor maga. Nem szabad rákoncentrálni erre. Én sajnos hallottam már NEM hason alvó baba haláláról, volt aki babakocsiban a levegőn, szintén nem hason altatva aludt el örökre. Szóval ezer és ezer rizikó faktora van. Nem tudod mindet kiküszöbölni. Ha megnyugtat szerezz be egy légzésfigyelőt haladéktalanul.

2012. ápr. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
én fiam kb ennyi idős volt, amikor, pont a sok ébredés miatt letettem hasra, és onantól aludt este 8-hajnal 4 ig.Akkor evett, és még aludt 8 ig. Mai napig szeret hason aludni, 2 éves lesz lassan. Nekem volt légzésfigyelőm, így nyugodt voltam.
2012. ápr. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ugyan már nagyobbak a gyerekeim, de ők csak háton aludtak.

Viszont, én csak hason aludtam születésemtől fogva és itt vagyok 34 évesen. Anyukám mesélte, hogy én csak hason aludtam, háton utáltam lenni, és a sors fintora, hogy nagyobb gyerekként és felnőttként csak háton alszok, hason utálok:)


Ha nagyon félsz a bölcsőhaláltól, szerezz be légzésfigyelőt.

2012. ápr. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

1. két hetesen, 2. elejétől fogva hason aludt, én 3 gyerekes anyukától kaptam a tippet, de nem is nagyon tudtam volna mást csinálni hogy nyugi legyen.

Azt látom hogy aki az első gyereknél még erőlteti is a háton alvást, a másodikkal már nem szenved :)

2012. ápr. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
kisfiam csak hason tudott aludni,még akkor is hason aludt amikor már forgott 4 hónaposan ide-oda,most 11,5 hónapos nagyrészt csak hason alszik, a bölcsőhalál általában fizikai problémából adódik nem attól függ,hogyan alszik,nekem azt mondta anno a doki annyi ruha legyen rajta ami épp elég,hogy ne fülledjen be,és legyen levegő a szobába,kisfiam április végén született,és nyáron nagyon meleg volt ekkor mondta
2012. ápr. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az én lányom 3hónapos lesz és pár hetes kora óta csak hason tud elaludni.
2012. ápr. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
a bolcsohalal nem csak a hason alvo babakat erinti. a 2 honapos baba mar tartja fejet.
2012. ápr. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 4,5 hónapos és első perctől kezdve szinte csak hason hajlandó aludni (1-2 hetesen néha az oldalán is hajlandó volt aludni de nem sokáig). Nekem azt mondta a védőnő, hogy a bölcsőhalál nem ezen múlik, igazából senki sem tudja az okát, és csak találgatnak mi növelheti az esélyét, de nem azon múlik hogy hogy altatom a babát... Tehát én hagytam had aludjon hason, egyébként az én véleményem az hogy még mindíg jobb mintha háton aludna, mert így ha álmában bukik akkor az kifolyik a szájából, egy háton fekvő babánál ez nincs így (én majdnem megfulladtam kisbabaként mert háton buktam, szerencse hogy anyukám felriadt és kikapott a kiságyból). Azért ha van légzésfigyelőtök akkor azt kapcsold be, én sokkal nyugodtabban alszom amióta van a kiságyban.
2012. ápr. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!