Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos lányomonak a védőnőn...

6 hónapos lányomonak a védőnőnk azt javasolta, hogy a déli főzelék után vezessek be neki egy újabb főzeléket uzsonnára. Másoktól hallottam olyat, hogy gyümölcsöt ad uzsira. Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 9. 18:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Amit megeszik a kicsi.
2012. ápr. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
M
2012. ápr. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kicsit bővebben esetleg valaki írna valamit? Megeszi a főzit és a gyümit is. Van e esetleg ami pl a gyümi ellen szól, mert ha nincs, akkor azt adnék neki. Tudom, hogy egészséges, stb... de nem értem, miért kell 2× főzelék!
2012. ápr. 9. 20:55
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom az segítség - e , ha leírom, én mikor mit adtam a kislányomnak? Védőnő és gyerekdoki is "megdicsért" érte, szóval annyira rossz nem lehetett :)

1. étkezés, amit kiváltottunk, az a tízórai volt. Akkor gyümölcsöt kapott.

2. étkezés az uzsonna volt, akkor kapott "főzeléket" (krumpli+répa, krupli+cukkini, majd husi is, stb)

3. étkezés az ebéd volt. Ekkor a főzeléket áttoltam az ebédre, délután pedig volt, hogy gyümölcsöt kapott, vagy korának megfelelő baba joghurtot, baba pudingot, tejpépet vagy valami hasonló finomságot :)

(reggel és este pedig szopizott)

Annyi, hogy Ő 6 hónapos koráig csak anyatejes volt, szóval később kezdtük. De nálunk ez így nagyon bevált, kisfiamnál is így kezdtem el.

Szerintem fölösleges két főzelék.

Remélem, kicsit tudtam segíteni :)

2012. ápr. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A legújabb ajánlások alapján 6 hónaposan érdemes elkezdeni a hozzátáplálást mind a szoptatott mind a tápszeres babáknál, szóval, ha nem vezetsz be egy újabb étkezést az se baj. :)

Lányomat nagyon érdekelte az étel és az evés, ezért olyan 5 hós kora körül kezdtem Neki adni pár falat gyümölcsöt. 6 hós volt kb mikor minden nap megevett 1 gerezd almát kb. Azóta folyamatosan egyre többet és többször eszik. Most 10 hós, 5ször eszik és nagyon jó evő, szeret enni. Az Ő tempójában haladunk, annyit eszik amennyi jól esik neki. Nálunk úgy alakult, hogy délután mindig is gyümölcs volt (van). Aztán amikor már lett vacsi is akkor kapott kétszer zöldség félét egy nap.

Valószínűleg azért zöldség félét ajánlott a védőnő, mert az jobban laktat mint a gyümölcs.

2012. ápr. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi gyümit tízóraira adunk, az még jobban meghozza az étvágyát ebédre. Ennyi idősen a lányom még rengeteget szopizott, de tény hogy már nem hízott. Akkor kezdtünk el mindent kiváltani kivéve a reggeli és esti szopizást. Uzsira tejpép, vagy joghurt ( amit én csinálok gyümivel) vagy gyümölcsöt adtam még és belebotmixereztem 1-2 háztartási kekszet.
2012. ápr. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

én cukros vagyok, így azt tudom leírni, hogy mit ajánlanak.

10órai legyen a gyümölcs mert az gyorsan lebomlik. ebéd főzelék, hússal. uzsonna pedig tejtermék.

mivel a babád még kicsi a joghurthoz, túrókrémhez ezért én tejpépet ajánlanék vagy riszpépet :)


mondjuk ha gyümölcsöt akarna enni akkor ehet nyugodtan, baja nem lesz, max éjjel többször kelhet ;)

2012. ápr. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat és a segítséget is! Az én védőnőm és a doki is eröltetik az elválasztást. Ráadásul nem egyforma tanácsokat adnak! Ezért kérdeztem tőletek! Megfogadom azokat a tanácsokat ami a kislányomnál beválik!
2012. ápr. 10. 07:57
 9/11 anonim ***** válasza:
Én ebédre főzeléket adok a lányomnak,délután uzsonnára pedig tejpépet vagy tejberizspépet kap gyümölccsel.
2012. ápr. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok és egy megjegyzés: NE HALLGASS A DOKIRA ÉS A VÉDŐNŐRE! A babának a legjobb az anyatej! Minden szakmai ajánlásban a világon (még a Magyarban is) azt írják a baba fő tápláléka 1 éves koráig az anyatej legyen, vagy ha az anyukának nincs teje akkor a tápszer és lehetőleg 2 éves koráig legyen szoptatva (természetesen folyamatosan egyre kevesebbszer lassan elválasztva). És mindenhol a szoptatást támogatják első sorban és nem a tápszert!

Mérgemben, hogy ilyen sarlatánok vannak az eü rendszerben majdnem valami nagyon csúnyát írtam...

2012. ápr. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!