Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a gyermeke Áprilisban...

Akinek a gyermeke Áprilisban lesz egy éves válaszolna néhány kérdésre? (csak szimpla kíváncsiság)

Figyelt kérdés

Gondoltam kiírok egy kérdést,hogy vannak-e olyan anyukák akiknek Áprilisban lesz 1 éves a babájuk.

Hogy telnek a hétköznapjaitok?

Leírnátok a babátok étkezését?

Miket tud már a babátok?

Van testvére,hogy jönnek ki?

Milyen a babád?(türelmes,lustább,barátságos stb)

Szoktatok kikapcsolódni kicsit a bab nélkül,egyedül vagy a párotokkal?

Előre kérek mindenkit,hogy ne legyen veszekedés,vagy egymás túlüberelése,mert nem az a kérdésem célja,csak gondoltam kicsit "beszélgethetnénk",sajnos a környezetemben nincs a babámmal egykorú baba,és kíváncsi vagyok a többi anyuka,hogy csinálja,és a többi baba milyen.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Ui: Biztosan nem pontozok le senkit!


2012. ápr. 9. 20:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
05.04-ei a babám, válaszolhatok én is?
2012. ápr. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Persze :)
2012. ápr. 9. 20:43
 3/25 anonim válasza:
100%

Szombaton volt a kislányom 1 éves.

6-7 óra közt ébred, tápszert eszik, aztán játék a nagyszobában, majd fél 8 körül visszalszik 9ig. Tízórai után lemegyünk a játszótérre, ebéd után 2 órát alszik, utána fent játszunk 4ig, akkor uzsi, majd ismét 1 óra játszótér, aztán játék itthon apával. Fél 8kor fürdik, majd alvás.

Reggel és este tápszert kap, tízóraira gyümölcsöt, ebédre főzeléket, tésztát, egyre többet eszik meg abból, amit mi eszünk (kedvence a brokkoli), uzsonnára joghurtot eszik, estefelé kap valami kevéske nasit: kuki, ropi, alvás előtt ismét tápszert eszik.

Pápázik, tapsol, kukucsol, kezünket fogva megy, nyuszimotorozik (ráültetem, és simán elvan rajta 10-15 percig, persze mellette vagyok én is). Pár szót mond is, apa, aja, baba, kukk, taaa (hinta), mama, hurrá, vau.

Testvére nincs, emiatt talán türelmetlen is, de nagyon barátságos, közvetlen, kedves, mosolygós, azt mondják kiegyensúlyozott baba.

Ha anyukáméknál vagyunk havonta 1x, akkor ott szoktuk hagyni néha pár órára a mamára (a múltkor 1 éjszakát is aludt már ott egyedül, és egyet úgy is, hogy én kórházban voltam.) Én egyedül is kapok néha kimenőt, akkor apával van a kislányom. Itt kevés a kisgyerekes szülő, kell néha nekem is egy kis felnőtt program.

2012. ápr. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Helyesbítek Áprilisi,Májusi babákra :)
2012. ápr. 9. 20:46
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam április 25én született. Nagyon jó alvó, már az elejétől kezdve. Szinte sosem keltem éjszaka és ált 12 órát alszik egyhuzamban, napközben is 3/4x aludt régebben, mostanában már csak 2x, de akkor is van hogy két órát. Minden megeszik, de azért trükköznöm kell. A tésztát, kenyeret mindig csak a zöldség és hús után adom oda, mert különben csak a szénhidrátot enné. Nagyon szereti a lazacot :) Sok zöldséget és gyümölcsöt eszik, inni nem szeret annyira, bár mostanában rákapott arra is. Tejterméket nem eszik, mert tejallergia gyanús. Majdnem három hónapja mászik és feláll, szépen ül. Imád kint lenni, nagyon szereti a kutyánkat, de azért óvatos is velük. Azt mondja rájuk hogy utya. Felismer 3-4 dallamot (szöveg nélkül is) és mutatja amit kell - pl hosszú az erdőnél csiripel a kezével.

Én szoktam néha eljárni, estére is és szombati egész napra is kaptam már kimenőt. Párom nagyon jól elvan a fiunkkal, szereti ezeket a pasis estéket.

Nagy szülők is sokat vigyáznak a babóra, olyankor mi általában a kertben vagyunk és csinosítgatjuk azt.

2012. ápr. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

az enyém is májusi)


nagyon korán már 6hósan fel állt,és mászott.

7hósan a bútorok mellett közlekedett.azt hittem ha igy halad 9hósan menni fog,de most 11hósan sem meri még elengedni a kezemet vagy a bútort.


monja,hogy:baba,tente,mámmá,meg a halandzsa szöveget.


nagyon akaratos,és elkezdett hisztizni.

még napi 3szor szopizik,és bár sokmindent megeszik,nagyon rossz evő,mert mindenből csak keveset fogad el.

éjjelente 2-3szor felkel cicizni.


a 3,5éves testvérével néha összekapnak,mert szétrombolja ami épített,viszont bujócskázni már szoktak.


a párommal eddig 1-2szer voltunk vacsizni,de mivel még ennyire cicis még nem tudtunk több órára elmenni.

Anyukám,anyósom sokszor vigyáz rá amikor bevásárolok,fodrászhoz megyek,vagy egyéb dolgot intézek-ugyhogy nekem ez a kikapcsolódás..

2012. ápr. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Akkor válaszolok!

05.04-ei a lányom.

Reggel 6-7 között ébred, szopizik kicsit, sajnos már kevés a tejem, aztán hétköznap kap tápszert, hétvégén nem. Hétköznapokon elvisszük a tesót oviba, hazajövetel után még reggelizik velem kicsit, hétvégén pedig csak a reggeli van a szopi után. Általában valamilyen kenyér. 10-11 körül alszik egyet, majd ebéd. Mindenevő, már sokszor azt eszik amit mi, csak ugye pürésítem neki. Délután is alszik, van hogy 2x is, ez változó. 3-4 között megyünk a tesóért, utána játék van vagy alvás. Uzsira gyümölcsöt kap, szerencsére ebben is mindenevő. 6 körül vacsi, főzelék vagy kenyér valamivel, 7 körül fürdés, 8 körül alvás. Alvás előtt még 1 vacsora van neki, ez vagy tápszer vagy tejpép. A pépet jobban szereti. Általában nyikkanás nélkül alszik reggelig.

Miket tud? Pápát int, puszit ad, de ebből sokszor harapás lesz, tapsol, kézen fogva megy, kukuccsol.

Tesója 3,5 éves, imádják egymást. Reggelenként síkit ha meglátja a tesót, és mászik oda hozzá megsimogatni az arcát.

Nyugodt, de rettentő akaratos, hisztis kis angyal.

Mostanában nagyon beteges, ez sajnos mindenkit megvisel. 1 hónapon belül 2x volt kórházban, és most megint majdnem "sikerült", de szerencsére most megúsztuk. Legalábbis remélem.

Kikapcsolódni? Mostanában nem szoktunk, mert én nem bízom meg annyira senkiben, hogy a beteg gyereket rábízzam. De régebben voltunk 2x is, egyik az ovis alapítványi bál, a másik esküvő volt. Jól éreztük magunkat, kicsit feltöltődtem.

Az apjuk nagyon keveset foglalkozik a gyerekekkel. Vagyis ha itthon van akkor foglalkozik velük, de alig van itthon. Most is külföldön van, 30 napig kint, 28 itthon. De muszáj, nagyon kell a pénz.

2012. ápr. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Beszéde kimaradt:

nyanyanya, ez lennék én

pa, ez apa amikor meglátja a képernyőn skype-olás közben

vavu, ez a kutyánk

bóóó, ez pedig a tesója

2012. ápr. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!

leírom én is.

Fiam Április 26.án született.Nagyon jókedvű,mozgékony baba,kiegyensúlyozott,és imádja a társaságot,bárhol vagyunk mosolyog,ha kisgyereket lát akkor kacag szól neki.

Kb 3 hónapos kora óta,mióta nincs tejem, végigalussza az éjszakákat,kivéve 2 hetet mikor 6 hónapos volt és óránként felkelt.

Nappal vagy egyszer 3-3,5 órát,vagy kétszer kb 1,5 órát alszik.Nagyon szeret kint lenni.

Reggel 6-fél 7 körül kell,megeszi a 120ml tápszert,kicsit még eljátszik az ágyában majd fél 8-8 fele megyünk együtt reggelizni.ilyenkor eszik vagy kenyeret felvágottal,vagy tejpépet,vagy tejbegrízt,vagy zabkását,gyümölccsel.

Ezután szoktunk elmenni vásárolni,vagy sétálni,hintáznia játszótérre,ritkán alszik a kocsiban.

11-30-12-30 között ebédel,már nem hajlandó mást enni csak amit mi is eszük,azt is úgy ha a kezébe veheti,és ő eszi. Ezután alszik.Majd ha felkelt kap egy kis uzsonnát pl babapudingot,gyümölcsöt túróval,vagy joghurttal,kölesgolyót,babakekszet,mindig mást,meg keveset,(kedvence a barack,az alma,és a banán)ezután játszunk.17:30-18:00 körül vacsorázik: vagy ebéd maradékot vagy kenyeret sajttal,felvágottal.

19-30-20:00 jön a fürdés is a 210ml tápszer.

Kedvence a kisautója amit tolhat és rá is ülhet,persze kipakolnia fiókból a legjobb szórakozás vagy levadászni a telefonokat,töltőket,a laptopot,vagy a párom számítógépét.Amúgy van hogy 3/4-1 órát is eljátszik a karámban.Már ül,áll,mászik,totyog,"száguld" a bútorok mellett.Néhány szót mond:Apa,Ányá,vau,gyeje,mama,és ha éhes akkor mammamm,4 fogacskája van mindegyikkel megszenvedett.

Türelmes ha pl a védőnőnél várunk,vagy ha boltban vagyunk,de ha rám vár 1-2 percet vagy az ételre,akkor rendesen kiabál,és siettet,ha valami nem úgy van ahogy kitalálta bizony világvége van és jön a hiszti.Testvére még nincs de majd szeretnénk,még 2-3 gyermeket.Párommal együtt havonta 1szer-2szer tudunk elmenni valahova,de adunk egymásnak kimenőt van hogy fél napot,van hogy 1 estét.

Párom is szeret a fiunkkal lenni,kisfiam is imádja,Ő fürdeti,és kell fel hozzá reggel.

2012. ápr. 9. 21:12
 10/25 anonim ***** válasza:

Előttem válaszoló! Egyidősek a törpéink? :)

2008.09

2001.05

2012. ápr. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!