Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a gyermeke Áprilisban...

Akinek a gyermeke Áprilisban lesz egy éves válaszolna néhány kérdésre? (csak szimpla kíváncsiság)

Figyelt kérdés

Gondoltam kiírok egy kérdést,hogy vannak-e olyan anyukák akiknek Áprilisban lesz 1 éves a babájuk.

Hogy telnek a hétköznapjaitok?

Leírnátok a babátok étkezését?

Miket tud már a babátok?

Van testvére,hogy jönnek ki?

Milyen a babád?(türelmes,lustább,barátságos stb)

Szoktatok kikapcsolódni kicsit a bab nélkül,egyedül vagy a párotokkal?

Előre kérek mindenkit,hogy ne legyen veszekedés,vagy egymás túlüberelése,mert nem az a kérdésem célja,csak gondoltam kicsit "beszélgethetnénk",sajnos a környezetemben nincs a babámmal egykorú baba,és kíváncsi vagyok a többi anyuka,hogy csinálja,és a többi baba milyen.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Ui: Biztosan nem pontozok le senkit!


2012. ápr. 9. 20:29
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
2011.05 :)
2012. ápr. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
bocsánat kimaradt,integet,tapsol,leveszi a cumisüveg kupakját majd visszaadja,meg ha olyan kedve van adogatja teregetésnél a ruhákat
2012. ápr. 9. 21:15
 13/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2012. ápr. 9. 21:22
 14/25 anonim ***** válasza:

2011. 03. 31., azaz most volt 1 éves a Büszkeségem :-)

Kisfiú, aki az első pillanatától kezdve, ahogy világra jött, iszonyú élénk, figyelmes, minden érdekli, folyamatosan kapkodja a fejét :-)

Valószínűleg ennek is köszönhető, hogy soha nem volt egy nagy alvó, pár hetes korától csak napi kb. 2-3x 20-30 perceket alszik és éjjel sem vitte soha túlzásba. Sokáig 3-4x szopott éjszakánként, aztán én elégeltem meg a dolgot és a szoktatásnak köszönhetően 10 hónapos korától este 8-tól reggel 6.30-ig alszik. (Ugye, ez sem sok, de én már ettől boldog vagyok ...)

A mai napig 6-7x szopik egy nap, ezen kívűl délben eszik főzeléket vagy tésztát hússal, sajttal, tojással vagy májjal, délután csak csipeget valamit (keksz, kuki, joghurt vagy túró), majd vacsorára zabkását kap gyümölccsel, mostanában egy kis kenyeret felvágottal, sajttal, vajjal.

Tehát reggel 6.30-kor: cici

Délelőtt elalváshoz 10 körül: cici

Délben: főzelék+cici

Délután: cici (többször is)

Este 7.30 körül: zabkása, majd fürdés és 8 körül elalvós cici.

Ő ébredéstől kezdve aktív, mozog, megy, mászik mindenhová, meg nem áll. Önállóan még nem jár. Imád pakolni, kupit csinálni. Szereti a mondókákat, de csak pár pillanatig figyel rájuk, igazából minden csak pillanatokra köti le a figyelmét. Nem integet pápát, nem tapsol, egyedül a Csip-csip csóka megy Neki :-)

Amit mond: "Nem", "Mamama", "Bababa"

Kora délután szoktunk sétálni, közben hitázunk, vásárolunk, van, hogy elalszik a babakocsiban, de ha nem, akkor itthon alszik egy fél órát olyan 16-17 körül.

Testvére még nincs, de remélhetőleg erről a kérdésről hamarosan másképpen nyilatkozhatok :-)

Viszont mindenkire, idegenekre is tündérien mosolyog, nagyon barátságos, jókedélyű kisfiú. Ha viszont éhes vagy fáradt, hihetetlenül türelmetlen. Kikapcsolódni csak Vele szoktam, ez a sétában, játszóterezésben, babaáruházba-menésben, nagy ritkán gyorsétteremben evésben ki is merül. Apjával akkor vagyunk "kettesben", amikor alszik. Segítségünk nincs, 2000 km-re vagyunk az összes rokonunktól ... De én nagyon élvezem a babázást, nem is igénylem, hogy nélküle legyek, legalábbis egyelőre.

Azt hiszem, ennyi hirtelen :-)

És imádom, imádjuk :-)

2012. ápr. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Az én kislányom, az előző válaszoló kisfia után 1 nappal született, 2011.04.01. és meg kell mondjam kedves előző válaszoló, a kisfiadról adott leírás 99%-ban fedi a lányomét. Keveset alszik, borzasztó virgonc, nincs megállás, pakolás, hancúrozás, rámolás egész nap. Amit mond: nem, papa, baba, mama, titi (cici) - ezekből amit a leggyakrabban az a nem és a papa. Gyakorlatilag egyelőre minden papa, vagy paaaa. A lámpa is paaa pl...

Nagyon jó evő, szeret enni, de néha trükköznöm kell hogy rendesen egyen. Most kezd járni, kismotorral is tud menni.

2012. ápr. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Kislányom április 10-ei. Ma lett egy éves. Öt hónapos koráig nagyon jó alvó (átaludta az éjszakát), türelmes, alkalmazkodó baba volt. Sajnos azóta éjszaka rengeteget vagyunk fent. Hogy miért nem tudom, de már nem is küzdök ellene. Majd elmúlik remélem... Nappal általában ebéd után alszik kb. 2 órát. Néha előfordul az is, hogy elosztja két felé. Reggel 6 óra körül ébred, iszik egy kevés tápszert. Öltözködünk, visszük a tesókat (hárman vannak) bölcsibe, óvodába. Utána még vásárolunk, ügyet intézünk. 8 körül eszünk kenyeret felvágottal, sajttal és joghurtot. Délelőtt játszik magában, kapaszkodik a fenekembe és követ. Én addig csinálom a házimunkát. Dél körül ebédel (bébiételt, sajnos a miénkből még nem igazán eszik mennyiséget, csak kóstolgat) utána alvás (általában kér hozzá tápszert). Alvás után indulás a tesókért. 3-4 körül hazaérünk, tízóraizik a tesókkal, ő ált. sinlacot eszik gyümölccsel. Utána jó idő esetén indulunk a játszótérre. 6 körül fürdés, öltözködés. Ő eszik egy bébiételt, aztán csatlakoznak a tesók és eszik velük közösen szendvicset. 1/2 8 körül alvás tápszerrel. Éjszaka változó mennyiségben ébred, ilyenkor tápszert eszik. Sok mindent nem mond még érthetően csak halandzsázik. Anyát és hammát viszont nagyon mond. Tesóit nagyon szereti, de azért kiegyensúlyozottabb, ha nincsenek itthon, hiszen akkor övé a lakás, nyugalom van. Viszont ha itthon vannak a többiek alig látom, mert tuti mindenbe beveszik, játszanak vele. Csak ugye ilyenkor történnek balesetek és nem minden történik úgy, ahogyan ő gondolja. Amúgy egy végtelenül türelmes, barátságos kisbaba. Milyen is lehet egy harmadik gyerek? Kikapcsolódni nem szoktunk a gyerekek nélkül. Két hetente szombatonként elmehetünk nélkülük vásárolni (kb. 1,5 óra), ilyenkor a szüleim vigyáznak rájuk.

Amúgy már 3 hónaposan forgott, 5 hónaposan kúszott, 6 hónaposan mászott, 7 hónaposan ült, 8 hónaposan felállt és elindult a bútorok mellett. Azóta sem megy egyedül, biztonsági játékos. Viszont imádja, ha a nővére sétáltatja.

2012. ápr. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek is a válaszokat!

Látom gyermekeink mind nagyon igyekeznek :) Kisfiam is hamar kezdte el a dolgokat,5 hónaposan,kúszott,6 hónaposan mászott,felállt,7 hónaposan felült,10 hónaposan kezdett el pár lépést tenni :)

Nagyon édesek a babák,hogy érdeklődőek,kíváncsian felfedezik a világot,és büszkék magukra ha sikerül valami :)

Köszönöm,hogy írtatok,várok még persze választ,nyugodtan írjatok :)

2012. ápr. 10. 07:21
 18/25 anonim ***** válasza:

21:14-nek: igen! 1hónap híjján egyidősek! enyém: 2008.08.19. és

2011.05.13. :-))

2012. ápr. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Sziasztok..


22.10-es Kedves Válaszoló!

Egyidősek a gyerekeink:)

A kislányom is 2011.03.31-én született :)

2012. ápr. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

De jó, gratulálok :-)

Hol született a babád? :-)

2012. ápr. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!