Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kistestvér érkezése után,...

Kistestvér érkezése után, vissza fogom még kapni az aranyos kislányomat, ha igen mikorra?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3hetes, kislányom 29hónapos. Kislányom egy nagyon barátkozós, bájos imádnivaló kiscsaj volt eddig. Mióta hazajöttünk öcsivel teljesen meg van bolondulva. Pedig minden trükköt bevetettünk. Az Öcsike biciklit vett neki mikor megszületett, mindenbe bevonjuk őt, sokat segít és nem is hanyagoljuk el, sőt még többet foglalkozok vele mint eddig. Állandóan puszilgatja az öccsét és mondja neki, hogy nagyon imádlak, de..... egyfolytában hisztizik, üvölt, visszafelesel, rugdos, dobálózik.... Soha nem gondoltam volna, hgy ő ilyen lesz. Állítólag normális, de félek, hogy már nem lesz újra a régi. Légyszi inkább olyan írjon ahol szintén gond volt.
2012. ápr. 10. 07:42
 1/4 anonim ***** válasza:

A legtöbb ilyen idös gyerek testvér nélkül is ilyen lesz, ez a dackorszak kezdete. Minden gyerek átesik ezen, és utána sem lesz már a régi kisbaba, hanem egyre nagyobb, és másabb, mert fejlödik.


Másrészt vonjátok be a ksitestvér gondozásába, ne pedig ajándékokkal próbáljátok megveszgetegni.

2012. ápr. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom és az ikerfiaim között 21 hónap van. Lányzónál is voltak gondok, igaz hullámokban, kb akkor kezdődött, mikor a kicsik 3-4 hósak voltak. Felkelt éjjel, nem akart aludni és játszani kellett vele, vagy tévézni, mert különben hiszti volt és felverte a kicsiket, pedig vele is foglalkoztam, illetve tulajdonképpen a kicsiket csak elláttam és vele voltam, mindenbe bevontuk, stb.

Volt pár hét hogy jó kislány volt, aztán megint jött valami hóbort, és így váltakozik. Most megint jó kislány, bár már más a helyzet kicsit, mert 3,5, kicsik 20 hósak már tudnak együtt játszani, bár van hogy ő az aki tönkreteszi a kicsik játékát, ők szépen elvannak, neki támad valami jó ötlete, de a kicsik nem azt akarják és jön a nyühi persze a kicsik részéről. Nálunk most már be van vezetve a büntisarok, pl lökdösődés miatt, de már a kicsik is van hogy oda kerülnek, igaz nem maradnak ott, de így hogy látja mindenkire ugyanaz a szabály, már ő is jobban betartja.

Attól hogy ott a kistesó, még nem kell engedni a nagy hisztijének, ne foglalkozz vele, abbahagyja és utána beszélgess vele róla. Nem pár nap alatt hat lehet, de hat.

2012. ápr. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A lányom 21 hónapos volt, amikor jött az öcsike. Nem volt semmi ilyen gondunk, sőt, még a dackorszakot sem vettem észre rajta.

Most 2 éves a fiam, hát ő kistesó nélkül is elég gáz. Mindenért hisztizik, toporzékol, semmi sem jó neki. Szóval lehet, hogy nem elsősorban a kistesó okozza, hanem a 2 évesek dackorszaka. Ilyenkor kell megtanulniuk azt, hogy van, amire anya nemet mond, és van amire azt mondja, hogy később. Pláne, ha van egy másik gyermek is, akit el kell látni. Meg fogja tanulni, hidd el, és később a hasznára válik, hogy nem az iskolában kell ezt megtanulnia 7 évesen. Mert bizony van olyan gyerek is.

2012. ápr. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy dühöt érez a "trónfosztás" miatt teljesen természetes. Miért is ne lenne dühös?! Hiába a közös program, de azért mégis csak meg kell osztania az öcsivel anya és apa szeretetét, ami eddig kizárólag csak az övé volt. Még az is elképzelhető, hogy utánozni kezdi az öcsit, újra cumizni kezd, fekszik, úgy viselkedik, mint ő.


3 hetes az öcsi, ez még nagyon nagyon kevés idő a kislánynak. Engedjetek meg neki egy kis dacot, dühöt, hogy ne csak akkor legyen szerethető, ha puszilgatja az öcsit.

A negatív érzéseket sem szabad elnyomni, csak megtanítani neki, hogy hogyan élje ki, hogy ne okozzon vele kárt.

Én biztosan beszélgetnék vele erről a maga kis szintjén. Nem egyszer, nem kétszer, hanem sokszor.

Ami jó hírem, hogy a testvérviszály mindig a szülőknek szól. Ha amúgy minden oké, akkor szeretni fogják egymást, megvédik egymást, persze a hátatok mögött:)

Az is fontos, hogy ne akarj köztük állandóan igazságot tenni. A nagyobbat sem szabad mindig büntetni, mert hogy ő a nagyobb. Még csak 2 és fél éves, a dackorszak közepén, ami amúgy is indulattal, nehézségekkel teli korszak. TÜRELEM!

2012. ápr. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!