Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Itt egy aranyos cikk, nektek...

Itt egy aranyos cikk, nektek ezek közül vagy pluszban mi volt az a kérdés, "amitől a falra másztatok"?

Figyelt kérdés
Nekem a cikkben találhatók közül mind meg volt, nagyon el lett találva a cikk...:D

2012. márc. 26. 10:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hol a cikk?:)
2012. márc. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

[link]



Bocsi!!!!:)

2012. márc. 26. 10:05
 3/11 anonim ***** válasza:

Ikreim vannak. Fiú-lány. Direkt csak kék-rózsaszín ruhákat kapnak a kezdetektől fogva. 6 hónaposan a lány már fülbevalót is kapott. 16 hónaposak, de az elejétől fogva hallgatom, hogy ugye fiúk? ugye lányok?

az első párnak még válaszoltam, aztán inkább továbbmentem. Legyek bunkó, de én ezt nem tudtam elviselni.

A "szoptat?" kérdésnél ugyanez.

2012. márc. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nálunk volt egy pár. Most 8 hónapos a lányunk.


1) Tudni kell, hogy rózsaszín babakocsink van. A házban (10 emeletes) nagyon sokan várták és izgultak már, hogy megszülessen a gyermekünk. Szinte az egész terhességet végig kísérték a lakók. Sokan abban a kórházban dolgoznak, ahol szültem. Ennek ellenére rendszeresen a mai napig megkérdezik a babakocsit is látvány, hogy: "Kisfiú?!"

Mostanság már nem válaszolok csak mosolygok egyet és terelem a témát..


2) 3 hónapos volt a lányunk, amikor becsöngettek hozzánk. Amikor kimentünk ott állt 2 emelettel feljebb lakó kedves szomszédunk kb. 25 zsák (vagy 200 L-es) babaruhával.

Hirtelen nem értettünk semmit, de annyit mondott, hogy most jött haza külföldről (kamion sofőr) és a kinti barátainak/rokonainak rengeteg kinőtt kisbaba ruhái vannak.

Behoztuk mindet, majd távozott. Elkezdtük kinyitni párommal a zsákokat és tele volt kisfiú ruhákkal és felnőtt ruhákkal.

Másnap összefutottunk vele és megkérdeztek, hogy tetszenek-e a lány ruhák? Mi mondtuk, hogy igazán nem kellett volna ennyit elhozni, de ezekben mind felnőtt és fiú ruhák vannak.

Erre telefonált egyet és kiderült, hogy rossz zsákokat pakoltak fel neki. A felét megkapta a helyi kórház, a felnőtt ruhákat szét osztottuk a lakók közül és sokat eladtunk a TEszVeszen/Vaterán, majd a pénzt beraktuk a ház közös kasszájába.


3) Tipikus: "Szopik még?!" kérdés ...

A lányom 6 hetesen abbahagyta a szopást. Nekem nagy érvágás volt, magamba voltam zuhanva. Így, amikor 4 hónaposan még mindenki ezt kérdezte, mikor mindenki tudta, hogy nem szopik .. volt, hogy haragosan válaszoltam.


4) 2 hónapos lehetett a lányunk: "És, jártok már játszótérre?" Óhhh.. persze! Hintázunk.. éjjel - nappal!


5) Mondjuk ez nem kérdés, de én kiakadtam az elején, most már szimplán nem érdekel:

Mivel a lakóházban szinte én voltam/vagyok a lányommal szinte mindig itthon, ha kell valami, így mióta a lányom megszületett én lettem a házvezető.

Kaptam mindenhez kulcsot, hogy a szerelőket beengedjem. Aki eredetileg lenne a közös képviselő, ő most kórházban van már 4 hónapja sajnos. Így én "kaptam" a megtisztelő "feladatot".

2012. márc. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem nagyon zavarnak az ilyen kérdések. Aranyosak az emberek, hogy érdeklődnek. Persze az tényleg vicces, amikor totál kékben lánynak nézik a gyereket, és még vissza is kérdeznek, hogy "de biztos nem lány?"


Sajna szoptatni én se tudtam túl sokáig, így nem szerettem végighallgatni a játszótéren, hogy rajtam kívül minden anyuka tejcsárda (de tényleg, nem is tudom hogy lehet), de azért nem másztam a falra...


Tényleg aranyos a cikk. És milyen igaz a vége. Ha nem kérdeznének, akkor meg az lenne a bajunk. :)

2012. márc. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Lányom 6 heteseb abbahagyta a cicilést. Nem volt hajlando elfogadni a cicit. Az emberek ugy állították be, mintha direkt nem voltam hajlando szoptatni.


Ami még ma is felduhít: Hogy már biztosan aranyoska!

14 hos, szerintem mindég aranyos a gyerek.


Mikor megszuletett kérdezgették, hogy fiu vagy lány. Mikor mondtam, hogy kislány az volt rá a válasz: Nem baj, majd a második fiú lesz! ????????????? Hozzá sem tudtam szolni.


A tobbi kérdés is ugyan ugy stimmel mint a cikkben.

2012. márc. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!


Nálunk pont ugyanez volt, csak nekem kisfiam van. A terhesség alatt 10-ből 9-nek tutira az volt a reakciója, hogy "nem baj, majd a következő kislány lesz...":/

Meg hogy jaj, biztos párom már kislányt szeretett volna (előző házasságából már van egy nagyfia).

Olyan nehéz elképzelni, hogy az ember szimplán örül a pocakban lévő babának, akár fiú, akár lány?:O

2012. márc. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én azt vettem észre, hogy általában azok kérdeznek butaságokat, akiknek nincs gyereke, vagy már nagyon régen volt tapasztalata babákkal. Emellett sokszor felületesen csevegnek, próbálnak kedvesek lenni, de nem figyelik meg igazán a babát. Én nem szoktam ilyeneken bosszankodni, ha valaki jóindulatúan, csak kicsit ügyetlenül érdeklődik. Szívesen elbeszélgetek ismeretlenekkel is. És engem a boltban sorban állva sem tudnának zavarba hozni a szülésre vagy szoptatásra vonatkozó kérdésekkel :)
2012. márc. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
7 hónapos a kisfiam.Általában azok kérdik tőlem, hogy szopik-e még,akik aztán bezzegelni is tudnak.A másik kedvencem a kedvesem édesanyjától van,amikor jön unokát nézni, s új dolgot lát a házban,mindig megkérdi: Vetted, vagy kaptad?Másik ilyenje: nem adsz neki őszibarack befőttet? Igen szalicillel+cukorral(3-szor is megkérdezte)Szomszéd néni kérdés:miért nem hozod ki többet a friss levegőre?Válasz: Kihozom, csak nem erre jövünk sétálni(vajon miért?)
2012. márc. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nekünk volt egy sapkánk amire rá volt írva hogy --kislány--

na mit kérdeztek??? :)

2012. márc. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!