Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Előfordult már, hogy nem...

Előfordult már, hogy nem fékezted le a kocsit és elfújta a szél?

Figyelt kérdés

A bolt előtt hagytam a kocsit és elfújta a szél. szerencsére lányom úgy esett csak ki, hogy a feje bent maradt így nem lett semmi baja. most értünk haza, átnéztem a testét, felültettem, mászott, négykézláb állt, mindent megtud csinálni, amit eddig, s vidám, nem sírós. Hogyan legyek figyelmesebb mert félek egyszer komolyabb baja lesz abból, hogy MINDIG ilyen figyelmetlen vagyok? és kell e most valamit figyelnem, hogy lehetett e valami ütése? bár nem hiszem, mert nagyjából a kocsiban maradt...

:(((((((((((((((((((((


2012. ápr. 10. 14:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én eleve nem hagyom a gyerekemet a bolt előtt, viszem magammal mindenhova.


Másik sztori: egyszer beakadt az első bolygókerék egy marha nagy kátyúba, úgy hogy a babakocsi átpördült a tengelye körül és teljesen fejreállt, mert én meg elvesztettem az egyensúlyomat, elestem. Mindezt a járdáról az úttestre, szerencsére autó nem jött. A babám feküdt, aludt, be volt kötve, ahogy átfordult arccal lefele, felébredt, de csak picit megijedt, nem lett semmi baja, mert szorosan volt bekötve, tehát ő meg sem moccant. Nekem majdnem megállt a szívem, úgy elkezdtem bőgni, jött is egy csomó járókelő megnyugtatni és segíteni visszaállítani a kocsit.

2012. ápr. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem jártam még igy,felboritotta a kocsit a szél???

Ha a fejét nem ütötte meg akkor,nincs baja.Ált agyrázkódásra kell gondolni,ha beveri,akkor ha hány,aluszékony,nem úgy viselkedik mint máskor.Nekem 2 hónapos korában kiesett a kocsiból,a lépcsőn jöttünk le,és eltört egy kallantyú,és elengedte a mózest,és kiesett a gyerek rá a betonra:-((

Semmi baja nem lett,akkor mondta a doki,hogy ezekre kell fgyelni.

2012. ápr. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nah ez jó ötlet, mert én is lépcsőzök lefele...akkor erre is, meg aza agyrázkódás tüneteire is figyelek majd. köszi.

igen elfújta. én sem értem...máskor is kint szoktam hagyni, kis falu, ajtó nyitva, emberek jönnek mennek...tehát nincs veszélyhelyzet, ezért kinthagyom. és egyszercsak hallom a sírást, megyek ki, kocsi nincs a helyén...elburult. szerencsére egy kb. 10 cmes lépcső van csak, szóval nem esertt akkorát...

2012. ápr. 10. 14:13
 4/11 anonim ***** válasza:

én se hagytam soha sehol egyedül :O

ha bemész valahova akkor fogd meg a gyereket és vidd magaddal! tudom, nehezebb így vásárolni, de az ördög nem alszik, ilyet nem lehet csinálni :(

úgy legyél figyelmesebb, hogy mindig melletted van.

2012. ápr. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

OKÉ... Köszi a válaszokat!És remélem nem terjed el majd a hírem... :(

Szörnyű anya vagyok...

2012. ápr. 10. 14:49
 6/11 anonim ***** válasza:

Én nem hagynám kint, még akkor sem, ha kicsi falu és mindenkit ismerek. Én tiszta zizi vagyok, de félek, hogy elviszik a gyereket. Kb 2 óra alatt már átérnek vele a határon. Németben élő ismerősöm szomszédjának is így vitték el a babáját apuka megbízásából.


Szerintem nem lett baja, de figyelj, ha hányna, nehezebben ébredne, vagy többet aludna mint a szokásos, akkor lehet, hogy gáz van, de ha nem ütötte be a fejét, akkor nem hiszem, hogy baj érte.


Én minden megállásnál (mondjuk ha piros a lámpa), rendszeresen lefékezem a kocsit. Tök berögzült már, ha megállok, fékezek. :)

2012. ápr. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Én sem hagyom magára soha többet, sehol...

Köszi..

2012. ápr. 10. 14:53
 8/11 anonim ***** válasza:

most nem azért, de ha ott vagy, akkor is felborulhat, meg hát otthon az udvaron simán hagyja az ember lánya aludni a babát a kocsiban, és ott is felborulhat....


egy normális kocsi nem szabadna, hogy felboruljon.


amúgy bolt előtt én sem merem kint hagyni, pedig faluban lakom én is :)

2012. ápr. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
igazad van. itt is felborulhatott volna. de azért a lelkiismeretem nagyon bánt.. köszi a válaszokat.
2012. ápr. 10. 18:25
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem vagy szörnyű anya, de ez egy tanulság. Szerintem a legtöbb szülő csinál kisebb-nagyobb baklövést önakaratán kívül, sedreségből, vagy a tapasztalatlansága miatt,de az ilyen eseteket tanulságnak kell felfogni és ezentúl "okosabbnak" kell lenni :)
2012. ápr. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!