Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Probalt valaki kozuletek 6...

Probalt valaki kozuletek 6 honapos babat az agyaban magatol elalvasra szoktatni? Hogy es mennyi ido alatt sikerult?

Figyelt kérdés
jelenleg mellen alszik el(kb 3 hete), azelott cumival, de mar nem kell neki viszont magatol sem tud megnyugodni. hogyan lehetne ezen valtoztatni, mert eddig aludt ejszaka, viszont most ha megebred sir es csak mellen hajlando visszaaludni, nem is eszik ilyenkor,nem ehes csak sir, ha nem teszem mellre.segitseget kernek.
2009. jún. 18. 08:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kislányom is 6hónapos. Én 1,5 hete kezdtem el "tanítgatni" az egyedül alvásra. Azt mondhatom, hogy nagyon jól haladunk; sikeres a módszerünk. Ha már látom, hogy nagyon fáradt, beviszem a szobájába, leteszem a kiságyba és kijövök. Ha elkezd sírni, visszamegyek, megnyugtatom és megint kijövök, addig, míg el nem alszik. Mostanra eljutottunk addig, hogy a délelőtti és esti alvásnál már nem kell bemennem hozzá, elalszik magától. Délben kicsit nyűgösebb, de akkor is max. 2-3-szor megyek be és alszik. Éjjel egyszer ébred, de ő akkor eszik is és utána alszik f7ig. Sokaknak nem megy ilyen egyszerűen, mert írják, hogy 10-15-ször is vissza kell menniük, de nekünk ez a módszer nagyon bejött. Egy próbát szerintem megér.

2009. jún. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
huu, en nagyon felek, hogy mi esz, mert a babsm siros es nyugtalan tipusu, de most felvillanyozott amit irtal. akkor te is ezt a felvesz-letesz tipusu nyugtatassal probalod elalvasra tanitani?eddig hogy aludt el?
2009. jún. 18. 09:06
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Első vagyok! Eddig mindig ott próbáltam altatni, ahol éppen voltunk: a mi ágyunkban, szőnyegén, hintaágyban...Ilyenkor a hasát simogattam, majd az utóbbi időben már ez nem működött, akkor az oldalára fordítottam és úgy simogattam a hátát. Ez úgy 2 hétig ment, de utána már nem. Elég lustácska típus; még nem forog, de mostanában már jobban érzi magát hason, mint háton, így hason altatom. Az eddigi napi 2*20-40 perc alvások helyett most napi 2-3*1-1,5 órákat alszik. Nem tudom, hogy a hasonfekvésnek köszönhető vagy a nagy melegnek, de összeteszem a két kezem, hogy legalább el tudom végezni, amit kell és ő is jókedvűbb, mint eddig volt. Eddig ő is nagyon tudott sírni, mikor fáradt volt és tovább is tartott az altatás. Most már, ha nyüszörög, viszem és teszem az ágyába. 5-10 perc alatt mindig elalszik.

Kitartás!

2009. jún. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Szia!

Bár az én fiam már 7 hónapos, de mi is kb 1 hónapja kezdtük el. Nálunk az vált be, hogy amikor látom, hogy álmos, dörzsöli a fejét, fülét, stb akkor beteszem a kiságyba. Én pedig mellette levő fotelban elfekszem kényelmesen, ás várok. Kb 10-15 percig ilyenkor nagyon jól elvan, nézi a rácsvédőn az állatkákat, beszél hozzájuk, vigyorog. Aztán ez átmegy sírós-nyüglődésbe, kb 2-3 percet várok, majd kiveszem. de csak addig amíg megnyugszik, és amikor visszateszem, akkor már elalszik egyedül, nyitva a szeme, de már látom, hogy csukódik, ilyenkor kijövök a szobából.

nálunk ez vált be, lehet, hogy nem ez a legjobb módzser, de pillanatnyilag nekünk ez így jó.

2009. jún. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
koszonom, en is hasonlo dolgokra gondoltam, csak felek, hogy ilyen "nagy" babanal mar nagyon nehezen fog menni.de probalom.
2009. jún. 18. 09:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon jól bevált nálunk is ez a fel vesz-le tesz dolog. Jó tanácsnak üzenem, addig kezd el amíg nem áll, vagy ül fel magától, mert akkor már nagyon nehéz. Mindig feláll és nehéz elaltatni.
2009. jún. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!