Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás? Elkezdjük,...

Hozzátáplálás? Elkezdjük, folytassam vagy várjak még?

Figyelt kérdés

Babám a héten hat hónapos. Másfél hete kezdtem neki adni almalét illetve kicsi pépes almát. Amúgy csak anyatejes, és persze még az a fő tápláléka. Eddig minden nap volt széklete, néha több is, mióta elkezdtem az almát viszont több nap is kimaradt. Most pl. vasárnap volt utoljára. Gondolom az almától van, ma nem adtam neki.

Folytassam neki az almát, és majd kialakul magától? Vagy kezdjük el a krumplit? Vagy ha mást, mit lehetne adni (barack, meggy még nincs, csak konzerv)? Vagy hagyjam még pár napig/hétig?

Hároméves kislányom eléggé székrekedéses, nem szeretném, ha kisfiam is az lenne,és eddig úgy örültem, hogy rendesen mindennap kakilt.

Köszönöm a véleményeket!


2012. ápr. 10. 19:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Folytasd barackkal majd johet a meggy, ezek lazitjak a kakit. Varj a krumplival, repaval, mert fognak. Ennyi idosenm ha erdekli a kaja, akkor mar felesleges varni. :-)
2012. ápr. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 xStefix ***** válasza:

Szerintem nyugodtan folytathatod így tovább, ahogy elkezdted, vagyis almával. Ha az alma tényleg fogni fogja, pár napon belül úgyis kiderül - egyébként attól ne félj, hogy nem fog minden nap kakilni, ez még nem baj és nem is ritka. Gond inkább akkor lesz, ha nehezen, fájdalmasan fog kakilni, bármilyen gyakorisággal.

Ha viszont most ezt abbahagyod és mást adsz neki, nem fog kiderülni, hogy az alma tényleg okozott-e nála valamilyen gondot. Szóval egy esetleg fontos infó kimarad... Úgyhogy én várnék még a többi ételfélével.


Egyébként az alma csalóka: van, akit a reszelt alma fog inkább, van, akit a pépes.. próbáld ki majd mindkettőt, ha szükségét érzed, hogy a kisfiad melyiket tolerálja jobban.

2012. ápr. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!