Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan kezdjem a hozzátáplálást?

Bettus21 kérdése:

Hogyan kezdjem a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
A kislányom 4 nap mulva lesz 6 hónapos,,5 és fél hónapig anyatejjel tápláltam,de sajnos én megbetegettem és nem adhadtam neki tovább a tejemet,szóval kb 3 hete már csak Nestogen nevü tápot eszik.Kérlek segitsetek nekem hogy mit adhatok már enni neki.Univer beby ételt vettünk neki sütötök almával,joghurtot,alma pépet de ezeken kivül még semmit.Eddig fölt vizet adtam neki,teát egyáltalán nem,mert mikor vettem neki teát alergiát kapott töle.Most kezdtem ujra a teázást Mecsek teát vettem neki de még nem adtam neki,szeretnék pár véleményt.Még annyit hogy mikor lefejetem a tejemet mert már feszitett,nem tejet szivtam le hanem már olyan vizes tej félét,nem is tudom meg magyarázni,de azt mondták nekem hogy azt már nem szabad adni a babának.Köszi elöre a válaszokat.

2012. ápr. 10. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Védön nem mondott semmi?


Hozzá táplálást sokmindennel lehet kezdneni, joghurttal nem igazán.


Magyarországon eléggé szokás a gyümölcsökkel kezdeni, külföldön ezeket túl savasnak találják a baba gyomrának ezért ezt csak késöbb ajánlják, de mivel te gondolom magyarországon élsz kezdheted ezzel is.


A hozzá táplálás lényege, hogy elöször egy ízt, egy dolgot adjál neki kb 1 hétig. elöször 1 kanál mjad 3 kanál majd 5 kanál stb... majd köv héten újabb íz (ha valamire alergiás, kibukja, kihányja, fosik töle, fáj a hasa nem adod tovább), majd 3-ik héten keverheted a kettöt. 4-ik héten újabb íz akár keverve az elözöeket.


minimum 5 hét mire egy étkezést kilehet váltani, majd innen minimum 4 hét mire a következö étkezést ellehet kezdeni kóstoltatni.


gyümölcsökböl lehet: alma, barack, szilva, banán


zöldségekböl: répa, paszternák, krumpli, sütötök


ennyi egyébként az elsö idöben pont elég is.


tejterméket én 7-8 hós kora elött még kóstoltatni sem kóstoltatnék, de ez is megoszló van aki az újszülöttnek tehéntejet ad.

teát sem adtam ekkor még neki, mert annyi új iz jön, hogy a víz pont elég a tej/tápszer mellett neki, nem kell rögtön cukros löttyre rászoktatni, mert majd egy évmúlva itt irod a kérdést, miért nem issza a vizet a babád.

2012. ápr. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a valszodat,de nem cukrozom a teát sem semmit neki,még én sem ettem cukros ételeket mikor adtam neki tejem,pedig attol több a tej,ha ilyen okosnak tartod magadat akkor ennyit nem tudsz? :)
2012. ápr. 10. 13:21
 3/4 xStefix ***** válasza:

Van itt pár félreértés szerintem...

A cukortól nem lesz több a tej, maximum kövérebb az anyuka. Nem ettől nő a tejmennyiség, ha épp.

Kérdező, nem írtad, mi volt a bajod, de igen kicsi az esélye, hogy a betegséged miatt (jogosan) nem adhattad neki a tejed. Akkor már inkább a kapott gyógyszer miatt; de ezzel meg az a gond, hogy a legtöbb csoportban lehet találni olyan gyógyszert, ami mellett lehet szoptatni... És ez most nem feléd kritika, hanem inkább a kezelőorvosod felé, ha ezt nem tudta. :(

A tejed pedig nyugodtan adhatnád a babádnak továbbra is, mert az, amit lefejtél, valószínűleg csak elsőtej, azért tűnik hígnak. Ha a babád kiürítené a melled, vagy te magad ki tudnád fejni üresre, meglátnád, hogy a vége már megint/még mindig olyan sűrű, mint volt. Nem tudom, ki mondta, hogy nem szabad ezt megkapnia, de az se értett semmit a szoptatáshoz. :(


A hozzátáplálás menetében egyetértek az előző válaszolóval.

Annyit tennék még hozzá, hogy én azt javaslom, hogy ne kész bébiételekkel kezdd el a ht-t, mert könnyen rászokhat a babád, úgy, hogy később nehezen fogadhatja el azt, amit te főzöl. (Mert végső soron a legtöbb gyerek házi kosztot eszik hosszú távon, nem babaételt.) Valamint, a legtöbb bébiételre sokkal korábbi kezdő életkor van írva, mint amit az összetevők indokolttá tennének... lásd epres pép 6 hós kortól és hasonlók.

Én azt szoktam javasolni, hogy kész kajcsit olyan esetben adjunk, ha: 1) úton vagyunk és macerásabb saját ételt vinni (tárolás, melegítés stb.), 2) tartaléknak legyen otthonra 1-2 üveg, ha a baba éppen nagyon válogatna, 3) vagy tartaléknak csak úgy szükség esetére, 4) olyan összetevőket tartalmaznak, amikből éppen nem tudsz frisset venni (nem szezonális gyümölcs, zöldség).

Ilyen értelemben a sütőtök oké (ezt lehet magában is venni), de a sima alma felesleges, mert azt egész évben el tudod érni. Joghurtos dolgokat pedig tényleg érdemes kerülni 8-9 hónapos korig, mégha a cimkén más is szerepel.

2012. ápr. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem szeretném itt közzé tenni a betegségem,de sajnos nem csak a gyógyszerek miatt,hanem maga a betegség miatt.Köszönöm a segitséget.
2012. ápr. 10. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!