Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már tényleg nem értem. Hogy...

Már tényleg nem értem. Hogy is van ez a felülés dolog?

Figyelt kérdés
Mit jelent ha felül egy baba?Támasztva ül egy baba,te támasztod vagy ő magát?Nagyon kezdek összezavarodni.Hogy nem lehet ültetni?90 fokban vagy sehogy?Remélem érthető,hogy mit szeretnék tudni.

2012. ápr. 10. 19:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy nem lehet ültetni, amíg magától nem ül. és nem felülés van, hanem ülés igazából. Az ülés előtt mászni kezd a baba, majd a mászásból következik a kiülés, kiteszi oldalra a fenekét és onnan egyenesedik ki ülő helyzetbe, ha már elég erősek az izmai. Hivatalosan olyan 7-8 hó körül vagy később.
2012. ápr. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ha magától ül fel de egyik kezével még támasztja magát az akkor már felülésnek számiít vagy nem?
2012. ápr. 10. 19:54
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
ha úgy ül,hogy nem támaszkodik az a rendes stabil,ülés,ha támaszkodik az még próbálkozás
2012. ápr. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
ja és az én fiamat 6 hónaposan kezdett el mászni,állt fel,de ő állából tanult meg ülni,nem a mászásból
2012. ápr. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

akkor ül fel mikor ülésbe tornázza magát, még ha kitámaszt is felülés. ha már nem támaszt ki akkor az a stabilan ülés :)


és míg nem ül fel addig se kitámasztva, se kipárnázva se fogva a kezét, se 90 fokban sem sehogy nem lehet felültetni.

van egy kor miután félig ülőbe lehet tenni a babakocsit vagy félig döntött etetőszékbe bele lehet ültetni, de ezekkel is jobb megvárni míg felül.

aztán 90 fokban akkor lehet ültetni mikor stabilan ül :)

2012. ápr. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Addig nem lehet ültetni, amíg nem ül magától. Azaz, amíg ki nem ül mászásból oldalra. Addig csak félig ülő helyzetben lehet (mint az autósülésben) és max. 1,5-2 órát (újszülött baba max. 30-45 percet).
2012. ápr. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha már magától csinál valamit, akkor az már jó. Ha te magad próbálod őt támasztani, akkor az még nem az igazi, sőt azzal ártasz neki.

Lányom állásból ült le, csak utána kezdett mászni, viszont az állásból szépen leült és megtartotta magát, nem támaszkodott, nem segítettem neki. Szóval akkor már igazi az ülés, ha ő maga csinálja, és semmilyen segítség nem kell ahhoz, hogy üljön.

2012. ápr. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%
Értem a problémád. Én is ezen filóztam. Fiacskám 8 hónapos, egyedül még nem ül fel, de már próbálkozik egy ideje. DE: ha az ölembe veszem vagy a hintájába teszem simán ül egyedül, támasz nélkül egyenes háttal. Így a babakocsiban is így visszük, ha ébren van.
2012. ápr. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,nálunk pont forditva van,magától ül fel de még támaszkodik a kezével:D
2012. ápr. 10. 22:46
 10/17 A kérdező kommentje:
Persze ölben és hintában ő is ül szépen csak úgy simán a földön támaszték nélkül még nem
2012. ápr. 10. 22:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!