Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek a lelke mélyén...

Szerintetek a lelke mélyén mindenkinek hiányzik egy kicsit a gyerek/ek előtti élete? Rossz dolog ez?

Figyelt kérdés

Olyan lelkiismeret furdalásom van. Imádom a fiam, mióta megszületett soha egyetlen percet sem töltöttünk külön (19hónapos). De mostanában olyan gyakran eszembe jut az, amikor ketten voltunk a férjemmel...

Más is érez így?


2012. ápr. 2. 22:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Az a bajod,hogy minden perced a gyerekeddel töltötted. Már régen rábízhatnád időnként a mamákra,barátnőkre,bébiszitterre stb. és mehetnének kettesben a pároddal valahova. Ha nem is napokra.hetekre,de egy-egy estére.
2012. ápr. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Ne haragudj meg a válaszomért :( de én nekem nem hiányzik! Én mióta párommal vagyok ezt terveztük ez milyen lesz! És néha mikor bejön a korából adódóan, nagyokat nevetünk hogy milyen jó! Lehet neked azért is jár ilyenen az eszed mert non-stop vele vagy! Én van hogy külön vagyok tőlük egy egy órát... Olyankor vagy ők mennek apával kettesbe valahová, vagy én megyek el valahová! Így apa is kibontakozik mint apa és én is mint nő! Szerencsére nekünk olyan jó baba hogy simán megy egyszer egyszer egy vasárnapi DvD-zés! Tudom nem ezt akartad hallani de ezért ne pontozz le :) Szép estét! Ja, 9 hónapos nem nagy még a babánk!
2012. ápr. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
A gyereked nélkül nem tudnál már mit kezdeni az életeddel,hidd el.Értem amúgy mire gondolsz,de rosszul fogalmaztad meg,és persze normális!
2012. ápr. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Egyáltalán nem fogalmaztál rosszul...

Igen nekem is eszembe jut..és szoktam nosztalgiázni!

Ahogy Neked,úgy nekem is már a babámmal teljes az életem...de amikor kicsit minden sok...akkor előjön,hogy mennyivel könnyebb volt ... ez természetes!:)

Talán ha nagyobbak lesznek..tudunk kicsit lazitani!


Irta itt valaki előttem,hogy rá kell bizni a nagyszülőkre stb.

Nekem senki sincs aki vigyázna a gyerekre ...

Apja külföldön ,szóval nem mindenki tud előhúzni egy nagymamát a fiókból:(


Kedves Kérdező!

Nyugi...ezzel nem vagy egyedül,legalább ketten vagyunk már:)

2012. ápr. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Már hárman vagyunk. Imádom a gyerekeimet, de hazudnék ha azt mondanám hogy nem hiányzik hogy akkor feküdjek és addig aludjak míg akarok, hogy akkor olvassak, vagy hobbizzak mikor szeretnék, hogy elmenjünk csak úgy spontán kirándulni, vagy nyaralni, vagy csak vacsizni úgy hogy előtte ne kelljen két napig szervezni, közben meg azon izgulni mi van a gyerekekkel. Jó lenne letenni egy picit az álandó aggódást értük, és nagyon hiányzik a párommal kettesben töltött idő, és a spontán szeretkezéseink is. Ettől függetlenül, ha fél napig távol vagyok a gyerkőcöktől minden bajom van. (2,5 és 5 évesek, 1 éve már dolgozok.)
2012. ápr. 3. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Dehogynem, aki tagadja hazudik, ez nem azt jelenti, hogy bánod és nem szereted.Attól még nem adnád semmiért, csak, ami jó volt előtte azt hiányolod.
2012. ápr. 3. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

Néha én is ábrándozom, hogy na, amikor még nem voltak a gyerekek (ikrek) simán végig tudtam nézni egy filmet, a hiradót vagy akármit. Vagy ha elmentem valahova, nem kellett előtte 1 hétig szervezkedni, mint most.

Én is úgy gondolom, hogy aki más mond, nem mond igazat!

Az anyák nagy többsége imádja a gyerekét és semmi pénzért nem csinálná vissza a gyerek előtti időszakot, de szerintem mindenkinek eszébe jut a régi, gyerekmentes nyugodt időszak...

2012. ápr. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem az egész gyerek előtti élet hiányzik, inkább apróságok belőle. Mint, ahogy már írta valaki előttem, egy könyv elolvasása nyugiban, egy délutáni szunyókálás, spontán kirándulás, vagy csak ne kelljen mindent aprólékosan megszervezni/tervezni.

Szerintem ez nem rossz dolog, volt, hogy én is napokig nosztalgiáztam, milyen jó lenne újra dolgozni, benne lenni a "vérkeringésben". Aztán lecsengett ez az érzés...

Nem a gyerek meglétét bánja az ember, csak néha jó lenne újra "szabadnak" lenni. Majd eljön újra ez az idő is. :)

2012. ápr. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Más is érez így.

Nézd csak:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Persze mindenkinek jó lenne 1-2 nyugodt nap...

2012. ápr. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem még nem született meg, de én is szoktam nosztalgiázni...

Most olyan jó volt olvasni ezt a kérdést, és néhány választ, akik ugyanígy éreznek.


Nem vagyok szörnyeteg.

2012. ápr. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!