Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónaposan cukorbeteg?...

10 hónaposan cukorbeteg? Hosszú történet lesz.10 hónapos a kisfiam, egy ideje szenvedett a két felső fogával, nem evett nem aludt stb, nem részletezem mindent el kell képzelni ami a fogzással jár, az nálunk jelen volt. K

Figyelt kérdés

ét nappal a fogak kibújása előtt lázas lett 39 fokos láza volt, napi 2 alkalommal, de mindig tudtam csillapítani.A fogai kibújtak, de a gyerek azóta annyira rosszul eszik, hogy engem már az idegbaj kerülget. Fogyott 10 nap alatt fél kilót. Tényleg mindenből csak pár falatot eszik, tápszert is csak annyit, hogy ne haljon éhen. És ebből úgy lett cukorbetegség gyanú, hogy az anyósom szerint cukorbeteg, vagy laktózérzékeny, vagy vérszegény. De inkább a három együtt. Nem, ő nem orvos, csak azt hiszi, hogy az. Mindenesetre a frászt azért sikerült rámhoznia, addig duruzsolt amíg el nem ültette a bogarat a fülembe. Utánna olvastam a tüneteknek, hát azt hiszem nem laktóz érzékeny a fiam, vérszegénységet is kizárnám, viszont a cukorbetegségnél elakadtam, mert a sok folyadék bevitel az jellemző rá, de más nem. Az sem extrém...csak kicsit több mint máskor, de én ezt annak tudtam be, hogy mivel nem eszik biztos éhes, és jobban esik neki a víz, vagy tea. Aztán olvastam tovább, és azt olvastam, hogy 10 hónaposan nem is lehet valaki cukorbeteg. Erről kérdeznék...tud erről valaki konkrétumokat?

-Hasna-


2012. ápr. 3. 14:55
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
Nem tudom tudok e érdemben segíteni,de a férjemnél 6 éve úgy derült fény a cukor betegségre,hogy sokat fogyott,sokat ivott és rengeteget járt pisilni,valamint acetonos volt a lehelete.Nincs valakinek az ismeretségi körödből vércukorszint mérője?Steril /új tűvel/ 1-esre kell állítani a bökőt,az épp hogy csak megszúrja és pár másodperc múlva megmutatja az értéket.Érdemes lenne megnézni!
2012. ápr. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
Először is nyugi!!!Ej ez az anyós....A kicsi még csak 10 hónapos.Attól,hogy kibújt 2 foga még nincs vége a folyamatnak.A cukorbetegségnek sokkal összetettebb tünetei,jellemzői vannak.Pl acetonos lehelet.Ne ilyenek után olvasgass hanem a fogzással kapcsolatos szakirodalmakat lapozgass.Szerintem teljesen normális ahogy a pici viselkedik.Gondolj arra, neked milyen amikor fáj a fogad.Az evés az amit a legkevésbé akarsz...Ugyan így van ezzel a baba is.De hogy megnyugodj vidd el az orvoshoz.Ügyes légy ,kitartás ,anyóst meg hanyagold...
2012. ápr. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

Köszi a linket....de hát most komolyan a falnak szaladok:"édes húgyár" (ez van odaírva!) neki nem édeskés a pisi szaga, és amin kiakadtam, a fokozott étvágy! Az anyósom...(^+%!++%!!) azt mondta, hogy a cukorbetegség TUTI jele, hogy étvágytalan valaki.

Komolyan mondom ver a víz...

2012. ápr. 3. 15:11
 5/38 A kérdező kommentje:
Sajnos vagy nem, de nincs vércukoszint mérője senkinek...a lehelte viszont nem acetonos...azt hogyan kell elképzelni? Határozottan acetonos, vagy csak kicsit? Mert a szájszaga megváltozott, de én azt a fogzásnak tudtam be. Főleg ébredés után olyan fura szaga van, de nem mondanám accetonosnak, inkább büdinek :-)
2012. ápr. 3. 15:14
 6/38 A kérdező kommentje:
Megomndom őszintén nem szivesen viszem a dokinkhoz, csak ha már minden kötél szakad, mert nem bízom meg benne, de ebbe most nem mennék bele, hogy miért nem, mert nem ide tartozik. Szakmailag nem tartom megbízhatónak.
2012. ápr. 3. 15:19
 7/38 anonim ***** válasza:
Vidd el orvoshoz!Az acetonos leheletet úgy képzeld el mint a körömlakk lemosó illatát csak nem olyan intenzív.Vagy hívd fel a védőnénit.Csak nyugi!!!Mennyi fogacska jött ki?Lehet szegénykémnek most beindul és pár hét alatt kijön egyszerre több.Szerintem ez a probléma áll fenn.
2012. ápr. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:

Szokott lenni gyógyszertárakban is vércukorszint mérés, esetleg kérdezz rá ott, hátha tudnak segíteni!

Az acetonos leheletet tuti meg tudod különböztetni, azt nem lehet összekeverni. :)

A te nyugalmad érdekében nézess egy vércukorszintet, de szerintem nincs baj.

Több folyadékbevitel = több pisi, de gondolom nem 3 liter folyadékot iszik meg a kicsi naponta, hogy gyanús legyen.

Anyóst meg küldd el a francba, ne ijesztgessen!

2012. ápr. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

Pánik a köbön. Felhívtam a védőnőt, de lerázott, majd 40 perc múlva hívjam újra.

Nálunk nincs ilyen gyógyszertár...a városban van, de persze most oda nem tudok elmenni, leghamarabb holnap. A lehlete határozottan NEM aceton szagú, de halvány icike picikét sem. Ezt biztosra merem állítani. - Na most elmegyek beleszagolok a körömlakklemosóba- Nem, nincs ilyen szaga a szájának. Mint írtam kicsit büdibb mostanában közvetlenül ébredés után, de nem mondanám acetonosnak, hanem olyan kis furcsán büdösnek. Na de ha most felébred beleslukkolok egy akkorát a szájába...A fogai mindig kettesével jönnek, az első kettő 2 nap eltéréssel jött, most a első kettő 1 nap eltéréssel. Én abban reménykedtem eddig (anyósom ökörségéig), hogy jön a többi foga lent. Bár lesek befelé, és nem látok semmit..Amikor belázadosott én akkor gondoltam azt, hogy tuti 4 foga jön szegénynek.

Most már tényleg ideges lettem. Várom, hogy hívhassam a védőnőt.

2012. ápr. 3. 15:33
 10/38 anonim ***** válasza:
fiam ovis társa 1 éves kora óta cukorbeteg. őt azért vitte anyukája orvoshoz mert nagyon sokat aludt. azonnal kórházba küldték. a vércukra 20as volt. azt mondták nagy szerencséje volt hogy kiderült mert 1-2 nap és a veséje feladja és meghalt volna.
2012. ápr. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!