Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen bababiztonsági intézked...

Milyen bababiztonsági intézkedéseket hoztatok a lakásban?

Figyelt kérdés

Tudom, minden lakás más, mindenki mást tart veszélyesnek, minden baba egyedi, hogy mennyire izgága. Több szem, többet lát alapon gyűjtsük össze, mire kell/lehet figyelni, mit, hogy lehet kivédeni (tudom mindent nem lehet), esetleg mi az ami eszetekbe se jutott, hogy veszélyes, de a csöppség bebizonyította, hogy az?

Az én babám 7 hós, mászik, bármibe kapaszkodva feláll, és időnként eldől.

Mi erre figyelünk:

konnektorvédő,

ajtórács,

radiátorra védőrács,

kiságyba, ha ott játszik (ritka, csak még nincs felrakva az ajtórács, napok kérdése) rakok egy párnát, hogy ha eldől, ne annyira üsse meg magát.

Ti mire figyeltek?


2009. jún. 18. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én ezeken kívül még arra figyelek hogy ne legyen semmi apró a földön amit meg tud enni.

2009. jún. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi kikötöttük a dvd állványt, miután sikeresen magára rántotta, minden asztal és éles dolog szélére élvédőt szereltem, a fiókokra, szekrényekre gyerekbiztos nyitásgátlót.
2009. jún. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hogy lehet kivédeni, hogy az ajtóhoz csukja a kezét? Nekem ez a legnagyobb félelmem (a család szerint kicsiként rendszeresen odacsuktam az ujjaim, nyilván ezért tartkok tőle). Ha már az ajtó közelébe megy a fiam, arrébb viszem, de igazából ez sem jó megoldás, mert lehet, nem is akarna odanyúlni, de én nagyon félek ettől.
2009. jún. 18. 11:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi vettünk a tescóban kb 500 Ft-t volt ilyen ajtóra tehető védőt amit akármikor le lehet venni, így amikor becsapná az ajtót az megtartja.
2009. jún. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekünk 1 beltéri ajtónk van (a többi tolóajtó), és mögötte van szekrény. Én napközben a szekrény gombjához gumizom az ajtókilincset, így nem tudja nyitogatni, de ha be akarom zárni, csak 1 plusz mozdulat az egész.

A szekrénygombokon is mindenhol gumit használok, hogy ne nyitogassa.

Ó, és én figyelek arra, hogy a terítő sarka ne lógjon le, és az ágytakarót ha meghúzza, semmi ne eshessen rá (múltkor ottfelejtetem a könyvemet, kb 40 sec alatt lerántotta és ízekre szaggatta mire odaértem)

2009. jún. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én ajtó zsanér felőli részétől félek, egy ajtó, ki van támasztva egy díszpárnával (gond nélkül arrébb hajítja) és a rés felé veszi az irányt. Ha oda bedugja a kezét (márpedig bedugja) és egy kicsit megmozdul az ajtó (ne adj Isten, huzat van, és akkor vágódik be akkor tuti eltörik az ujja. Erre nem tudok megoldást. Alapvetően persze figyelek rá, de az ilyen balesetek tuti abban a félpercben történnek, mikor nem vagyok ott.
2009. jún. 18. 12:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Két csavaral szerelhetsz az ajtó aljára kitámasztó lábat. Ha be akarod zárni az ajtót, csak felhajtod, ha nyitva van lehatod, és kitámaszt. Nem tud bezáródni az ajtó. Szinte minden gazdaboltban vagy vasáru boltban kapható, nem nagy összeg.
2009. jún. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!