Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 és fél honapos kislányom...

4 és fél honapos kislányom 6300 gramm, tápszeres. A védönö azt mondta, hogy csökentsem az étkezések számát. Mit szoltok hozzá?

Figyelt kérdés
Most ötször 180 gramm tápszert eszik, és egyszer egy fél üveg gyümölcsöt. Megiszik 2 dl gyümölcslét is. Azt mondta a védönö, hogy váltsak ki egy étkezést fözelékkel, egy étkezés gyümölcs, és háromszor kaphat tápszert. Nektek mennyit, és hányszor eszik ekkora babátok? Ki fogja birni ennyi étkezéssel? Most már végképp nem tudom, hogy mit csináljak. Hogy álljunk át a 4 óránkénti étkezésre, és hogy csökkentsem eggyel az étkezések számát?
2009. jún. 18. 11:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%
A védőnőnek igaza lehet.ebben a korban már nem lenne szabad 4 óránál kevesebb időnek eltelnie az evések között.Természetesen kifogja bírni,még ha eleinte nyűgös is lesz.A reggeli első evéshez igazodj,és éjjel ne kapjon enni,legfeljebb teát.Ha este 10-kor ezsik,hajnali 5-ig ki kellene bírnia. Ne akarj túlsúlyos gyereket,mert az később sok bajt okozhat.
2009. jún. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Háááát.


Én inkább a babámra hallgatnék - tudod, éhes baba eszik, álmos baba alszik. Mások éppen attól aggódnak, hogy nem eszik a babájuk - szerintük eleget.


Én biztosan hagynám a babámat enni. Kevesebb cukor, több természetes dolog - itt a gyümölcs szezon. A kislányom mindig annyi zöldet ehet, amennyit csak bír. Nem számít, hogy vacsora előtt vagyunk, majd legfeljebb kevesebbet eszik vacsira, de tudom, hogy a pocija tele hasznos dolgokkal.


Szóval, egyetek annyit, amennyit akartok, csak az hasznos legyen.

A babád úgy is kiköveteli a neki szükséges kaja mennyiséget.

2009. jún. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Este 8-tol reggel 6-ig alszik, ugyhogy éjszaka nem eszik. Csak állitolag nem jó, ha tul sok tápszert eszik. Éheztetni biztos nem fogom. Csak azt nem értem miért nem ehet annyi tápszert amennyi kell neki? Miért van meghatározva, hogy mennyit ehet belöle. Ha sokat eszik okoz valami problémát?
2009. jún. 18. 11:46
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Igen,ilyenkor már ehetnek 4 óránként a babák.De ha nem bírná ki akkor két etetés között adj neki kis gyümölcsöt vagy tejpépet,éa akkor nem is fog 180ml-it enni a tápiból:)Meg talán gyümi lé helyett adj neki teát ami nem cukros.Hirtelen ennyi,nekem épp az ellenkezőjét kell tennem mert az én babám,8hós lesz 6300gr :)
2009. jún. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Biztos, hogy a babámra fogok inkább hallgatni. Ö tudja csak, hogy mennyi kell neki.
2009. jún. 18. 11:47
 6/13 anonim ***** válasza:

A 11-42-es vagyok. Megnéztem a baba naplót. 4 hónapos a kislányom, 6,150 a súlya, naponta 6-szor eszik tápszert. Ennek a hónapnak a végén váltottam ki az egyik délutáni evést Sinlaccal.


Pont.


Engem meggyőzött :D

2009. jún. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
11.46-tol kérdezném. Neked mennyivel született a babád? Nekem a nagyobbikal volt probléma az evéssel, és hizni se akart/ 2300 grammal született/ A pici lányom meg 2700 grammal, ö pont az ellentétje sokat eszik, és sokat hizik.
2009. jún. 18. 11:52
 8/13 anonim ***** válasza:
Ja, a babanapló, ha érdekel (pl. a fotók miatt): [link]
2009. jún. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
11.42-es köszi szépen. Nem változtatok az evések számán, csak az egyik tápit kiváltom fözelékkel, a másik lessz a gyümi, és ha igényli négyszer fog tápit kapni.
2009. jún. 18. 11:55
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia!Az én babám ennyi idősen 8 kg volt. A mai napig 3 óránként eszik szinte, sosem evett 4 óránként, mert neki így jó. 1 éves
2009. jún. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!