Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olvastátok ezt a cikket? Mit...

Kíváncsicska kérdése:

Olvastátok ezt a cikket? Mit szóltok hozzá? Böngészés közben akadtam rá!

Figyelt kérdés
[link]
2012. ápr. 11. 08:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Ah ez már kb 200 éves topik kb 2 hónapja volt elöször szó róla, akkor is ezer topik nyílt.


eddig is jó nagy hülye volt az állam hogy ad valamit amit a bakok kezelhetnek, pedig az államnak kellene.


Ha egy bankba beteszed a pénzedet (mindegy milyen formában), az forgatja azt és ezért ö sok-sok hasznot tesz zsebre. (szerinted miböl él a bank, miböl tartanak fent ilyen gyönyörü épületeket) na most az állam adja a babakötvényre a pénzt (és te), és ezt 18 évig tartod a bankban, a bank 18 évig használja a pénzedet, forgatja és jó nagy zsét húz le róla. vagy is egy egész ajándék az államtól a bank felé, miközben ök is kezelhetnék és az államnak is lehetne belöle bevétel.

2012. ápr. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Olvastam, és ha jól értem, akkor ez azokra fog vonatkozni akik a hatálybalépés után lesznek jogosultak a babakötvényre. Remélem jól értettem, mert elegem van már, hogy ez a szemét banda még a gyerekek pénzére is rá akarja tenni a pénzét, nem volt elég, hogy a mi nyugdíjpénzünket lenyúlták.
2012. ápr. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
* rá akarja tenni a kezét, nem pénzét, bocsi.
2012. ápr. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én nem raktam bankba pénzt.Több okból kifolyólag sem.De amire az állam ráteszi a pénzét az kevésbé biztonságos szerintem mintha a bank használná hosszú hosszú éveken keresztül.Mert ugye lásd magánnyugdíj.Ki tudja mikor venné el egy törvénymódosítással.
2012. ápr. 11. 08:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Eddig is ott tartottam.

Egyrészt, mert ott kapja a legtöbb kamatot. Másrészt, mert a bankok mindenképpen kitalálnak majd valami átutalási/felvételi/számlamegszüntetési díjat.

2012. ápr. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gondolod hogy a bank biztonságosabb. fenéket, nézd meg a német bankokat, mikor itt volt a nagy gazdasági válság pár éve a német államtól kértek kölcsön hogy fentudják tartani magukat. a német állam meg adott is nekik mert úristen ha becsödöl egy bank.....

Vagy is a bankok is rezegnek, miközben óriási befeketéseik vannak és reengeteg pénzük, de még is az államtól kérnek kölcsön ha rezeg a léc.


ezt a babkötvényt úgy képzeld el:

van egy félretett pénzed, amit lekötnél a gyereknek + tennél hozzá minden évben + összeget és majd csak 18 évesen veszed ki neki. Na de szól anyós aki igen jól él hogy neki van egy szuper számlája és tedd be oda. Te beteszed majd anyós forgatja használja, akár dupla annyit is csinál belöle, és 18 év múlva csak azt adja vissza amennyi jár. Ugyan ezt te is megtehetted volna, te is leköthettedd volna, forgathattadd volna és magadnak maradt volna, de nem anyós forgatta anyós kapta a nagy lét meg.

2012. ápr. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezektől minden kitelik. Én még az önkéntes nyugdíjpénztárról is ezt hallottam.

Én nem is nyitottam meg egyébként, tudom valami pénzt adtak, amikor születtek a gyerekek, de az 18 év múlva nagyjából egy zsemlére lesz elég. Én nem gyűjtögetek így pénzt, minek? Anyuék gyűjtöttek a húgomnak, most járt le 600 e Ft. Minek? Még lakás önerőnek is kevés. Jobban jártak volna, ha annak idején a gyerekre költik.

A max, kamat amit egy bank az, az olyan 7-8 százalék. Ők mennyit csinálnak? Felteszik a tőzsdére és ennek akár a 100-szorososát is. Inkább én is felteszem a tőzsdére, és csinálok 30-40 százalékot évente. Mert nem vagyok olyan ügyes, mint a banki alapkezelők, de azért aprópénzzel ne szúrják már ki a szememet.

2012. ápr. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam hogy biztonságos hanem biztonságosabb.De míg ha az állam átveszi ezeket a pénzeket egy tollvonásába kerül megszüntetni a számlákat,ha a bankoknál marad akkor kettő.Szóval mondjuk szerintem mindegy hogy hol van a pénz ha akarja az állam megszerzi különböző jogcímen.Csak ha visszaemlékeztek akkor a magánnyugdíj is így kezdődött átvették a bankoktól és lám egyszer csak eltűnt a pénz jó része.Mondjuk várható volt.A nyugdíj után ez sem kis pénz.Miért ne csinálnák.
2012. ápr. 11. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!