Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 gyerekes gyeden lévőktől...

2 gyerekes gyeden lévőktől kérdeznék. Akik igénybe veszik a családi kedvezményt a két gyerek után, a gyed kompenzációról ti mit olvastatok?

Figyelt kérdés

Mert én olvastam olyat, hogy aki két gyerek után kéri a családi adókedvezményt az nem kérhet pótlást és olyat is ahol csak 3 gyereknél igénybe vevők nem kérhetik.

Ti mit szóltok ehhez??

Mondj le egy gyerek adókedvezményéről, hogy kaphass 8-9 ezer forintot??

Totál kifosszák a jó népet!!Persze a szegény és közép réteget!!!


2012. jan. 24. 18:01
 1/3 anonim ***** válasza:

"A kormány tervei szerint jövedelempótlékot igényelhetnének azok, akik már tavaly december 31-én is terhességi-gyermekágyi segélyben vagy gyermekgondozási díjban részesültek. A rendelettervezet szerint a kérelmet a tgyásban, illetve gyedben részesülőknek az ellátást folyósító szervnek két példányban kell benyújtani legkésőbb 2012. december 5-éig.

Csak azok kérhetnének kiegészítést, akik 2011. december 31-én már 2012. január 1-jén pedig még ugyanazt a juttatást, tehát vagy tgyást vagy gyedet kaptak. Nem igényelhet kompenzációt az, akik december 31-én még tgyást kapott, január 1-től viszont már gyedet.

Azok sem kapnának pótlékot, akik csak az idén szültek, vagy szülnek, így esetenként több ezer forinttal kevesebb juttatást kapnak kézhez. A múlt év végén már tgyáson lévőknek csak a juttatás végéig járna a kompenzáció, azt követően - ha bruttó 167 ezer forintnál alacsonyabb volt a jövedelmük - akkor a csökkent összegű gyedet kapják majd.

Nem lehet jövedelempótlékot megállapítani annak az igénylőnek, aki a nyilatkozata szerint nem jogosult adójóváírásra, illetőleg annak, aki a családi adókedvezményt három, vagy több eltartott után veszi igénybe.

A jövedelempótlék 202.200 forint tgyás és 119.100 forint gyed felett már nem jár."

2012. jan. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Az utolsó előtti sorban van a válasz!

2012. jan. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi ezt is olvastam meg olyat ahol azt írták, hogy már 2 gyerekesek sem akik igénybe veszik a családi adókedvezményt rájuk azok sem.

remélem a fenti variáció marad!

Ksözi

2012. jan. 25. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!