Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet egy ikerparnak azonos...

Lehet egy ikerparnak azonos az egyik keresztneve?

Figyelt kérdés
Adott egy ikerpar csaladi neve, mondjuk Kiss, mindketten fiuk, az egyik neve Gabor Janos, masike lehet e Gabor Geza, vagy Geza Gabor. Mondjuk ha az azonos keresztnevuk nem ugyanazon a helyen van, egyikojuk masodik, masikojuk harmadik neve a peldaban szereplo Gabor nev.
2012. ápr. 11. 08:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég furán nézne ki... de amúgy nem hiszem, hogy tiltaná valami.
2012. ápr. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 nittababy ***** válasza:
100%
én biztos nem adnám a gyerekeimnek ugyanazt a nevet csak másik helyen de persze ízlések és pofonok szerintem hülyén hangzik hogy mind a két névben ugyan az szerepel!!
2012. ápr. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek egy hármas ikerpárt, ahol a három kislánynak a harmadik neve Virág. Mind a háromnak. Csak a második nevük más. Ez alapján azt hiszem, hogy igen.
2012. ápr. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hat ugy semmikepp ne adjayok, hogy az elso nevuk ugyanaz. Ket kulonallo ember, ket kulon szemelyiseg. Adjatok meg nekik azt a tiszteletet, hogy ez alapjan nevezitek el oket.
2012. ápr. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet. Tudtommal első név nem lehet azonos, de éppen, mivel ikrekről van szó, én fontolnám, hogy nem adok nekik még csak hasonló nevet sem, elég lesz a testük hasonlóságával megközdeniük...
2012. ápr. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Unokatesómnak a második neve Attila az apja után, az apuka második házasságából született kisfiúnak szintén Attila a második keresztneve. Szerintem lehet, bár elég furán néz ki, és szerintem nincs sok értelme.
2012. ápr. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
En nem szurnák így ki veluk!
2012. ápr. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Csak felmerult bennem a kerdes, nem varok ikreket, csak azert kerdezem, mert mi van, ha ikreket varnek (nem vagyok terhes, de tervezunk meg egy babat,mar van egy) A csaladban eleg sok az iker, igy nagyobb eselyunk van ra. Mikor megismerkedtunk a parommal egy tarskeresoben, fedonevet hasznaltunk, es megbeszeltuk, hogy a 2 fedonev tuti fel lesz hasznalva. A lany -vagyis az en fedonevem- mar fel van hasznalva, csak a fiu nev nincs. Ezert kerdeztem, hogy mi van, ha az ikreknek ugyanaz a nevuk. Deg egyebkent ha ikreink lennenek es mondjuk mind a ketten fiuk lennenek, valoszinu, csak az egyik kapna meg a nevet, csak attol tartok, ha egyszer kiderulne, hogy miert ugy hivnak oket, az egyiknek rosszul esne...ez csak ugy eszembe jutott. Meg amugy is erdekesnek talalom a kerdest. Az meg eleg durva, hogy apucinak 2 anyatol azonos nevu gyereke van:S De egyebkent ez e kardes is felmerult mar bennem, hogy az ilyen lehetseges e. De gondolom ez is csak ugy, hogy nem teljesen azonos a nevuk. Mondjuk ha egy anya ket apatol 2 egynemu gyereke van, es mind a kettonek ugyanaz a neve, csak a csaladneve mas, az is eleg durva:D

Meg egyszer azon is filoztam -mondjuk kizart dolog, hogy valaki ilyet akarna-, hogy mi van, ha elhunyna egy anyanak a gyermeke es szuletne egy masik es azt ugyanugy nevezne el. Ha mar anyakonyvezve van, akkor valoszinu ilyet nem lehet, ugye?

Bocs, csak unatkozom.

2012. ápr. 11. 16:15
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet, de nem túl előnyös.
2012. ápr. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó felvetésedről jutott eszembe egy történet. Édesanyám barátnőjének halva született az első kislánya, akit Annamáriának neveztek el. A második kislány a Marianna nevet kapta, ami az első kislány neve megfordítva. Ugyanazt nem akarták, de teljesen másikat sem. Nekem olyan szívszorító volt ezt hallani. :(
2012. ápr. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!