Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek Miriam a babája kereszt...

Akinek Miriam a babája keresztneve az is sokat küzd, hogy rendesen írják le a nevét?

Figyelt kérdés

Egyszerűen megőrülök, hogy bármikor kérdezik a babám nevét össze-vissza irogatnak Miriam helyett Mirjamot + Mirijamot írnak vagy 5x visszakérdeznek, hogy hogy hívják?

Ez ennyire bonyolult név lenne?

Viszonylag egyedi nevet akartam a lányomnak. Hát úgy néz ki sikerült.


2010. okt. 14. 12:31
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
gondolom Mirjamnak mondod Te is. Ezzel csak az a gáz, hogy a magyar nyelv helyesírási szabálya szerint, kiejtés szerinti írásmód van, azaz ha majd Miriam-nak mondod, csak akkor fogják úgy leírni.
2010. okt. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Én nem is tudtam, hogy van ilyen formában, hogy Miriam, azt hittem, hogy csak Mirjam van.

Hát igen, ez bonyolult név, pedig milyen szép.

Ne őrülj meg, ez így is lesz. Ha Évát adtál volna, nem jártál volna így. De az nem is olyan szép, mint a Mirjam/Miriam.

2010. okt. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem. Rendesen két i-vel mondom. Rendes anyakönyvezett név.

Ez nem olyan név mint pl. a Jenifer és Dzsenifernek kell írni. Szabályosan Miriam és szerintem jól ejtem.

2010. okt. 14. 12:43
 4/10 anonim ***** válasza:
azért mert Miriam nak senki sem ejt. Mindenki Mirjam-ot mond ezért írják igy. Ha leközelebb kérdezik akkor azt mondd hogy MIRIAM. lassan tagoltan.
2010. okt. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
hát akkor ez ciki sajnos:( szerintem mindig is magyarázkodásra fog okod adni. Épp azért mert a Mirjam még valamennyire ismert név, de a Miriam nem. (legalább is nekem.) hát csak annyit tudok mondani, hogy vértezd fel magad idegileg ez ellen:)
2010. okt. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
gyártok papírcetliket aztán majd azt adom oda az illetőnek aki kérdezi a nevét. :)
2010. okt. 14. 12:48
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
épp ezt akartam javasolni.:)
2010. okt. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Miriam itt nálunk (No.)is van.Nekem is tetszik.A lányomat is majdnem így neveztük el,csak a férjemnek nem tetszett.
2010. okt. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
én Mirjana vagyok,de voltam én is már minden. mirijana,mirjam,miriannan szóval átérzem...pedig mr ez sem olyan ritka név
2010. okt. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Engemet is Miriamnak hívnak nekem is folyton Mirjamot írnak mindenhova,de ennek ellenére nagyon szeretem a nevemet!! :-)
2015. dec. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!