Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ebéd után azonnal leteszed...

Ebéd után azonnal leteszed aludni 1 év körüli (vagy nagyobb ) gyermeked?

Figyelt kérdés

Lányom egy éves, egyszer alszik már csak ebéd után.

Ebéd, mosdás, bilizés, redőny leengedés, ablakcsukás, hálózsák és be a kiságyba. De azt tapasztalom, hogy sokszor még nem álmos ilyenkor.

Ha meg hagyom kicsit játszani, mint ma-valahol azt olvastam, nem jó mindjárt evés után letenni-akkor meg még nehezebben megy be a kiságyba, gondolom nem akar elszakadni a játéktól.

Ti hogy csináljátok?


2009. jún. 18. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia!Lányom 13 hónapos! Ebéd után kb 10 percen belül ágyban van és már alszik is!Ő reggel 7-kor kel nagyon sokat megy, úgyhogy van mit kipihenni ebéd után!
2009. jún. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nálunk is úgy van, ahogy az 1. írta. 13 hónapos a fiam.
2009. jún. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem még csak 11 hós, de nem alszik közvetlenül evés után, bár ennek sztem csak annyi az oka, hogy nem álmos :)

Viszont ha véletlenül mégis elalszik, akkor örülök, hogy alszik, eszemben sincs visszatartani.


Miért nem jó rögtön letenni? Meg kell várni míg picit "leülepszik"? Vagy a büfik miatt?


Bocs az offért: 1 évesen bilizik? :O hogy csináltátok???

2009. jún. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én is bilizésen akadtam fenn:)nem rossz értelemben, csak fura volt.Nálunk 11kor kidől a fiam, utána van ebéd ha fölkel a 2-3 órás alvásból.1 éves
2009. jún. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2 hét múlva lesz a baba 12 hónapos,

reggel 6-kor kel, 9-10 alvás, 12-kor ebéd, 13-15-ig alvás.

Este 19-20 között alszik el. Éjszaka nem kel föl.

2009. jún. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A lányom 11 hónapos korától 1x alszik,délben.12 kor ebéd,peluscsere,és megy aludni.Ez így van most is,16 hónapos.1-1,5 órát alszik.Ö 6-6.30 kor kel.délben alszik majd este 9 kor.Az éjjelt még most sem alussza át.1x 2x ébred.
2009. jún. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Még annyit kérdeznék,hogy a biliztetést nem tartod korainak??

A lányom 2 hete mondja,hogy "kaka",ha van a pelusban...1 évesen .....

2009. jún. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Keresztanyám módszerét követem, miszerint mikor már ül a kicsi ráteszi a bilire, hogy szokja. Lányomat 8 hósan kezdtem rátenni, mindig is élvezte. Aztán eljött az idő, hogy többször ürített is bele, mostanra már minden ebéd után belekakik, és örülök ennek:-) Volt, hogy nem rögtön ebéd után tettem rá, hanem 1 óra mulva, akkor is belekakilt, volt hogy még később, akkor is belekakilt. Ebből következik, hogy már köti az eszközt a cselekvéshez. Viszont még nem szól,ha kakilni kell, félreértés ne essék. És ha egyéb időban kakil, van hogy reggel, van hogy este, akkor az a pelusba megy, viszont napok óta szól, hogy kaka és hozza a bilijét:-) Édes:-)

Én meglepődtem, mikor azt olvastam mapanság, hogy másfél éves kor előtt nem kell biliztetni. Azt elhiszem, hogy a tudatos ürítés csak akkor válik éretté, de akkor már tudatos és akaratos is, és ellenkezhet, ha nem tetszik neki. Míg kicsi, nem tudja mi az, kevésbé ellenkezik. És láthatóan élvezi, szereti, nem ellenkezik, belekakil, szóval szerintem nem ártottam vele neki.

Igen, azt olvastam, hogy nem jó rögtön evés után letenni, hisz mi felnőttek sem tudunk teli gyomorral aludni. De nekem is az vált be, hogy leteszem.

Amúgy mostanság ő i 7-kor ébred, a bicikliben kummant egyet a napszemüveg alatt, ha nem veszem észre:-) aztán 13-tól alszik másfél-két órát, este 21-kor elalszik, és 1X szokott ébredni éjjel, de visszaalszik 10 perc alatt.

Köszönöm mindenkinek

2009. jún. 18. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!