Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves gyermeked mennyire...

2,5 éves gyermeked mennyire önálló, és ő is mindent elkövet, hogy ne kelljen aludni délután?

Figyelt kérdés

Kisfiam még nem csinál egyedül semmit, illetve egyedül eszik, leveszi a zokniját és a cipőjét, már ha van kedve:-)

Tegnap pl nem aludt, le sem bírtam tenni, nem is tűnt álmosnak. Ma álmos volt, vittem aludni, ős is ment. De mire elaludt,1 mesét vagy 5x el kellett neki olvasni, neki ez kell, az kell, ölembe akar ülni, stb. Meguntam a hülyeségét, kicsit meglegyintettem a kis fejét, de meg sem érezte. DE mivel iszonyat fáradt volt, akkora sértésnek vette, hogy csak na... Sírni kezdett, aztán átkarolt és megnyugodott. Aztán kért egy másik mesét, mondtam neki, hogy behozom, persze már kókadozott. De nem mentem be, és elaludt:-) Olyan kis bugyuták tudnak lenni, pedig mi csak jót akarunk nekik. Máskor meg nagyon szépen elalszik.


2011. aug. 2. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2,5 éves lányom van, kicsit idegesít, hogy mindenhol azt hallom, olvasom, hogy milyen önállóak már ilyen korban a gyerekek. Hát az enyém úgy látszik le van maradva: enni tud egyedül, de még én is etetem, mert nem végzünk soha és közben ő is megunja és elmegy. Öltözködésben annyi az önállósága, hogy felemeli a karjait, ha lehúzom róla a pulcsit, ill. felül a cipős szekrényre, hogy adjam rá a cipőt. Levenni le tudja. Ivásnál figyelnem kell, mert ha nem figyelek tuti kilöttyinti az innivalóját, vagy leejti a poharat. Sokszor még nyaggat, hogy menjek ide-oda vele, játszunk ezt vagy azt, pont mikor mosogatnék.

Alvás az szerencsére sima ügy, engem nem érdekelt annak idején, hogy kicsinek sirdogál elalvás előtt. ÚGy megtanult elaludni egyedül, hogy mikor megebédeltünk, megkapta a teáját és lefektettem, betakartam már integet, hogy menjek és alig van időm leengedni a redőnyét. Kicsit hallom szöszmötölni a plüsseivel, amikkel alszik, de mindig elalszik egyedül.

2011. aug. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én gyerkőcöm sem akart már ilyen idősen aludni délután.Nem is erőszakoltam rá.Aztán amikor 4 évesen beadtam oviba akkor magától ott aludt a többiekkel.

Egyedül felöltözött ha szépen kértem.Megmosta a fogát wc-s után megtörölgette magát,és igazán kifinomultan tudott nekem egyedül visszaszájalni:)

2011. aug. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
kedves 2. Jót mosolyogtam az utolsó mondatodon. Elsőnek pedig. Szerintem nincsenek lemaradva, ilyenek és kész. Nem egyformák. Kisfiam még nem szobatiszta, nem is érdekli a dolog.
2011. aug. 2. 14:08
 4/9 anonim ***** válasza:

2,5 éves a fiam.

Öltözködést meg se próbálja egyedül, utálja. Kész pankráció minden öltöztetés, van,hogy kergetni kell a lakásban. A szobatisztasággal hasonló a helyzet:nem érdekli.

A napközbeni alvással nálunk nincs gond, van hogy ő mondja, hogy 'megyek alukálni'. Más alkalommal azt mondom neki, hogy a kis plüsskutyája már nagyon várja az ágyban, mert együtt akar vele aludni. Csak be kell takarni, és már jöhetek is ki a szobából.

Más dolgokban elég önálló, pl. tud kezet mosni szappannal, enni, inni, stb.

2011. aug. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
na igen kéz mosás, mosdás nálunk is működik, meg a megtörölközés
2011. aug. 2. 14:33
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Húú, mennyire mások a gyerkőcök! :)) A miénk is 2,5 éves (lány). Öltözni nem tud, de vetkőzni vetkőzik egyedül, pólót nem tudja csak levenni. Felvenni semmit se hajlandó, meg se próbálja.


Szobatiszta két hónapja.


Viszont egyedül enni nem hajlandó kanállal!! :(( És mindjárt bölcsibe megy :((

2011. aug. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%

Miket csinál az én 25hónaposom:

*egyedül eszik, kés-villa-kanál

*egyedül iszik(a tejet is ügyesen kibontja magának, már csinált egyedül kakaót:D 1nap konyhapucolás::D:S)

*egyedül öltözik, és vetkőzik

*tanulja a cipőbe bújást, kacsalábazik még

*rajzol, dumál, segít, bújik, "szobatiszta"...

Miket nem csinál: lásd fentebb


Tegnap 4kor ment el aludni, 2óra veszekedés árán(szökős ágya van), nem evett semmit(3szem rízst össze egész nap), csapkodott.

Ma a tegnaphoz képest kis angyal, megkértem, hogy vigye ki a lehúzott ágyneműt a fürdőbe, még a párnákat is kivitte, gyere enni, jött, menj pihenni elment csicsizni(be is takarózott) jó zenézni akart, ami annyit jelent nála, hogy a gépbe belegyógyul a feje, és youtubon "erős légy" c zenét hallgatja...

Egyik nap meg tudnám fojtani egy kanál vízben, másnap meg orvost hívok hozzá, nyugis, nem dumál vissza, azt csinálja amit kérek...:D

Dackorszak:D

2011. aug. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt azért megnézném, hogy késsel villával eszik egy 25 hónapos gyerkőc és egyedül öltözik, vetkőzik! Ne haragudj, nem kötözködésképp írom, de nekem 30 hónaposom van és még ő sem csinálja!!! Megkéred hogy menjen el pihenni??? Elég furán hangzik! :D
2011. aug. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezen mi fura?

Igen egyedül eszik, nagyon hosszú ideig nem hagyta magát etetni, Ő egyedül, vagy a hajam téptem vagy ráhagytam, és csinálta. Napi 3konyhapucolás volt, mire elsajátította az evést... Engedtem, Ő meg akarta, azóta ő mondja kérek villát vagy kanalat.

Öltözés-vetkőzés: nem azt akarta felvenni, amit ráadtam, levette. Addig cincálta, amíg le nem jött, aztán vissza, és ezt csináltuk egész nap. Azóta ezt megtanulta hogyan szabadulhat meg a ruháktól, veheti vissza.

Menjen el pihenni: kapus ágya van, bár a tesó kiságyába is be tud mászni, meg ki... Rászólok, és ha épp hallgat rám, akkor elmegy pihenni.

Egyszerűen Ő ilyen, jólnevelt neveletlen ördögfióka. Olyan mint egy szivacs, mindent felszed magára. Őt egyedül kell hagyni sok esetben, mert nem jutsz egyről a kettőre vele, és amikor segíteni kell jelzi.

Az utcán ma "ő mutatta" hol lakunk, az első kutyáig:D

1hete a szandált próbálja felvenni...

Mért és két nyelven beszélő 23hónapos, vagy szobatiszta 1éves....

Neked a 30hónaposod lehet másban nagyon jó, sőt biztos.

2011. aug. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!