Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vírusos - bakteriális hasmenés...

Vírusos - bakteriális hasmenés esetén vérhas nevű betegsége volt a babátoknak? Vagy "csak" hasmenés? Hány napig tartott, hány db hasmenéses pelus volt egy nap?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 11. 17:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyszer volt hasmenése a fiamnak 7 hónaposan 1 napig tartott (napi 10 híg széklet), másnap már hatott a Smecta por. Tőlünk kapta el, de mi hánytunk is viszont nem volt ilyen durva hasmenésünk. Nem tudom megmondani a korokozót, mert orvosnál előtte nap voltunk, és nem volt okom visszamenni, mert ivott rendesen, csak enni nem nagyon akart, nem száradt ki ...stb, szóval székletleoltás nem törént. Amúgy a vérhas elég durva betegség, és olyankor a széklet is véres, és vírusos formája nincs, csak bakteriális és amőbás.

Miért érdekel, hogy másnak volt-e ilyen fertőzése? A te babádnak csináltak székletleoltást, és ez derült ki?

2012. ápr. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kisfiamnak két napja hasmenése van / mostmár csak volt hála istennek/ - és volt két pelenka amiben pici piros vércsíkok volt - és nagyon megijedtem - dokival is beszéltem, de ő azt mondta hogy szerinte nem vérhas - és kíváncsi lettem volna hogy másoknak volt-e ilyen és milyen volt a lefolyása és miben különbözött a fertőzéses hasmenés lefolyásától.


De tegnap este már szilárdabb volt a széklete és kevésbé volt nyálkás, és a ma reggeli is jobb volt, úgyhogy remélem mostmár túl leszünk rajta.


Köszönöm a válaszodat.

2012. ápr. 12. 09:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor most már megnyugodhatsz. Egyébként rotavirustól is lehet véres a széklet, legalábbis egyszer láttam ilyet. De lehet hogy maga a hasmenéses széklet marja fel a nyálkahártyát a végbélnél és azért kerül bele vér, ki tudja. Amúgy szerintem most már mindegy mi volt, a lényeg hogy elmúlt és nem kerültetek kórházba. Jó egészséget kívánok nektek.
2012. ápr. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!