Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A lázcsillapító kúpot csak...

A lázcsillapító kúpot csak akkor szabad használni ha lázas a baba?

Figyelt kérdés
Kislányom a 2 hónapos oltás után ugyan nem lázasodott be, de éjjel óránként felsírt, nem tudott aludni. Ha adnék neki egy fél kúpot a következő oltás után, akkor azzal ártanék vele, vagy inkább legyen az éjjeli nyűglődés?
2009. jún. 18. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem lázas én nem adnék neki kúpot.

8hós baba anyukája

2009. jún. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem adnék neki ha nem lázas. (Inkább valami homeos szert próbálj neki adni, ha nem lázas, de nyűgös.)
2009. jún. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Köv oltás után Panadolt adj neki.
2009. jún. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Nekem azt mondták az első védőoltásnál,ha hazaérek adjak be egy fél kupot és este is.Tehát nem volt lázas és adtam.Igen nyügősek,mert rossz a közérzetük és fájhat is.A kupban van fájdalomcsillapito és megnyugtatja,altatja őket.Hőemelkedésnél már adjál neki szerintem.Kitartás,csak 3nap.
2009. jún. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Elöző vagyok.A következőnél már 3honapos lesz.Vegyél Nurophen szirupot,már adhato.És oltás után adhatsz is neki egy adagot.Egy orvos ajánlotta.(2.5ml)Egy ismerősőm igy csinálta.
2009. jún. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
szia én minden oltás után még ha nem is lázas adok neki éjszakára egy nurofent (szuszpenzió kiírt dózis) és másnapra kutya baja egy 4 hónapos kislány anyukája
2009. jún. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én minden oltás után adtam este fürcsi után, lefekvés előtt fél germicid C kúpot a babaámnak, mert átaludta az éjszakát, és nem vettem volna észre, ha belázasodik. Nem hiszem, hogy olyan nagyon ártanál neki. Elvégre babáknak van kifejlesztve ez a készítmény. Jól kialudja magát és reggel nyugodtan ébred. Fél kúptól még nem lesz retardált egy gyerek...

2009. jún. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a választ!
2009. jún. 18. 15:22
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én előre nem adnék lázcsillapítót. Ha nem lázas, felesleges. Inkább borogasd be a szuri helyét.

Legközelebb rögtön oltás után borogasd be, és akkor kevésbé fog neki beduzzadni és fájni.

15 hós anyuka

17 hetes km


Nálunk sosem volt lázas szuri után, csak egyszer volt hőemelkedése. Az esti fürdővizet picit hűvösebbre csináltuk és lement a hőemelkedés is.

2009. jún. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!