Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól adtatok tejpépet a...

Mikortól adtatok tejpépet a babának? HA-t vagy simát? Hogy viselte a pocakja?

Figyelt kérdés

A kislányom 4,5 hónapos. Kicsit tanácstalan vagyok, hogy gyümölccsel vagy péppel próbálkozzak először hozzátáplálásnak (ez már a második nekifutás lesz mert egy hónapja étvágytalanság miatt próbáltunk gyümölcsöt és zöldséget bevezetni de mivel eléggé fájt tőle a hasa felfüggesztettük egy időre). Tápszeres baba (BEBA HA start-ot eszik) de nem túl jó étvágyú ezért el kellene kezdeni a hozzátáplálást, viszont én tartok tőle mert nagyon hasfájós, minden felfújja... viszont mivel nem jó az étvágya nem olyan ütemben hízik mint kéne a dokink szerint (hízik, csak kevesebbet) és a gyümölcsben kevesebb a tápérték mint a tápszerben és a pépekben...

Szóval kicsit el vagyok veszve a témában hogy is kéne csinálnom... szívem szerint még kitolnám de 1-2 napja megint nagyon nem akar enni a kislányom. Tanácsokat várnék hátha okosabb leszek tőlük... :)


2012. ápr. 12. 08:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Én kislányom 4 hónaposan kezdte gyümölccsel, de szintén felfüggesztettem, azt még nem tudta úgy megemészteni. A tejpép viszont kiváló volt a kanalazás megszerettetésére, így azzal folytattuk, kb. 4,5 hónaposan. Pocakjának nem volt baja, és sima tejpépet kapott, nem kell így túlaggódni, hogy ez is legyen HA, bár neked kell kitapasztalni.

Szóval bátran vegyél 1 dobozzal, próbáld meg! A Milumil vaníliás nagyon finom.

Ja, és anyatejes a kislányom, de nem bánom, hogy hamarabb kezdtük, mert azt látom, hogy aki 6 hónapig kizárólag szopik vagy tápot eszik, nehezebben kezdi el a hozzátáplálást.

2012. ápr. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyon fura, hogy étvágytalanság miatt kellene kezdeni a hozzátáplálást. Ne érts félre nem akarlak kioktatni! Csak úgy vélem, hogy ha nagyon éhes, nem fog tudni megenni annyi pépet (gyümölcs vagy tej), mert ugye nem lesz még elég rutinja a kanalazásban. Esetleg próbálj más tápszert adni neki, csak arra figyelj, hogy váltásnál keverd össze a régit az újjal, mert a hirtelen új tápszert is nagy galibát okoz! Tapasztalat!
2012. ápr. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Azért javasolták étvágytalanságra, mert nem beteg, teljesen jól van, egyszerűen vannak periódusai (sajnos túl sűrűn) amikor nem akar enni... és arra jutottunk a dokinkkal, hogy valószínűleg unja, hogy a tápszer egyhangú ízű... illetve már a kora is indokolja hogy elkezdhetünk kóstoltatni. És a doki azt mondta, hogy a gyümölcsök amúgy is javíthatják az étvágyát mert csinálnak neki egy kis gyomorsavat...

A pép bennem azért merült fel, mert az is változatosság ízben (vaníliás pépünk van itthon), viszont talán kiadósabb mint egy kis gyümölcs.

Tápszert nem váltunk, próbáltuk amikor nagyon nem akart enni, de más tápszerből még annyit sem evett mint a a megszokottból.

2012. ápr. 12. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!