Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, hogyan reagáltok a...

Anyukák, hogyan reagáltok a (még) nem-anyukák kioktatásaira?

Figyelt kérdés

Elsőgyerekes anyuka vagyok, 6 hónapos a lányom. A tapasztalt anyukáktól szívesen fogadom, magam kérem a tanácsokat, tapasztalatokat. Az azonban nagyon tud idegesíteni, amikor olyan oktat ki, akinek nincs gyereke. Hogy én rosszul csinálom, ő biztos nem így fogja.


Ti ilyenkor mit reagáltok? Vagy csak nekem vannak ilyen ismerőseim?


2012. ápr. 12. 09:29
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Pszichológusként amikor nem voltam még anya, ennek ellenére is tudtam segíteni a hozzánk fordulóknak, mert ugye azért vannak szakmai alapelvek. A különbség most abban van, hogy a szülőkkel sokkal megértőbb vagyok, mert beláttam, hogy a gyermek temperamentumának mennyire óriási szerepe van még a szülők viszont reakciójában is. Tehát a nevelés igenis egyénre, sőt családra szabott.

Teljesen eltérő módszerekkel nevelt gyermekek is lehetnek teljesen egészséges felnőttek, ha a megfelelő szeretet, gondoskodást megkapják és ehhez még megfelelő temperamentummal is születtek.

pl az együtt alvásból sem biztos, hogy feltétlenül gubanc lesz, ha a a szülő nem ezzel akarja az intimitás igényét pótolni. Ugyanez a helyzet a hosszú ideig tartó szopival stb. Ha a szülő rendben van és kompetens, akkor bármilyen módszert is alkalmaz, mert ő ebben hisz, akkor az megfelelő lesz a gyermeknek is. Ezért nagy hülyeség a másik kioktatása, ill. egy módszerhez való ragaszkodás.

A kioktatónak én mindig azt mondtam ( mert ugye az ember nem szakmázik, ha anya saját maga is!), hogy én így szeretném, én ebben hiszek, miután megköszöntem a tanácsaikat.

Egyet nem szabad hagyni senkitől sem, magadat elbizonytalanítani! Na ez az egy

,ami valóban árt a gyereknek is!

2012. ápr. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!